Sněžný levhart přehled

Sněžný levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460161/bmid_snezny-levhart-PB8-460161.jpg 4 23 23

Sylvain Tesson se tentokrát vydal s fotografem Vincentem Munierem na náhorní plošiny Tibetu po stopách téměř mytické šelmy: sněžného levharta. Dojmy z výpravy za extrémně plachým, samotářským zvířetem v knize vztahuje ke zkušenostem se ztrátou milovaných žen, jejichž přízrak ve vzácné šelmě spatřuje, a prokládá úvahami o vztazích mezi přírodou a člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Garamond

La Panthère des neiges , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sněžný levhart. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
18.09.2022 4 z 5

Útlá knížka, které nechybí mapky, ale krutě chybí kresby či fotky. Dle mého by to byl ideální doprovod k pořádnému filmovému dokumentu o irbisovi.

lusila
10.08.2022 5 z 5

(SPOILER) " Čakanie je modlitba. Niečo vždy príde. A ak nepríde , znamená to, že sme sa nevedeli pozerať." Poeticko-filozofický cestopis je nielen o hľadaní takmer vyhynutého zvieraťa. Je to o kráse divokej prírody a bezohľadnosti nás, ľudí. Krásne, ale aj smutné zároveň.
"Munier sa chcel dostať do Dzatö úplne na východe Tibetu, v horskom údolí Mekongu. Odtiaľ pôjdeme do hôr, kde sa skrývajú leopardice, ktoré prežili. "Prežili čo?" opýtal som sa.
"Množenie človeka", vysvetlila Marie.

popelucha
22.01.2022 5 z 5

Bylo to pro mě sugestivní čtení, které mě naplňovalo mnohými krásnými představami.. Doporučuju se pro dokreslení podívat na webu na Munierovy fotografie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sněžný levhart v seznamech