helmiczka helmiczka komentáře u knih

Nejkrásnější pověsti jižní Moravy. Z Moravského krasu a okolí Nejkrásnější pověsti jižní Moravy. Z Moravského krasu a okolí Jiří Svoboda

Zbierka je to vskutku obdivuhodná a komplexná. Bohužiaľ, hlavne ku koncu už to príliš zaujímavé nebolo a ja som čítal s nechuťou - naviac som do toho bol prinútený.

11.03.2019 3 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Ten jazyk je jednoducho nádherný. Hoc' som z "uherského" Slovenska, pri čítaní o tom moravském som si pripadal ako doma.

09.03.2019 4 z 5

Pravdu mám já, určitě ne ty Pravdu mám já, určitě ne ty Edward de Bono

Myšlienky dobré, ale kniha strašná. Prišlo mi to ako nekonečné intro k niečomu, k čomu sme sa už nedostali, a o čom to podľa mňa malo byť.

17.02.2019 3 z 5

Klíč k výběru partnera pro manželství Klíč k výběru partnera pro manželství Miroslav Plzák

Fantastické! Vrele odporúčam každému. Spústa dobre mienených rád. Kľudne by som znalosti z knihy skúšal na maturite, ako známku dospelosti :)

05.02.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Dajte blbcovi funkciu...

18.11.2018 5 z 5

Na mopedu k beduínům Na mopedu k beduínům Ivan Milan Jedlička

Prvé strany ma skoro odradili kvôli autorovmu opisnému ukecanému štýlu, ale akonáhle si na to človek zvykol, už to šlo príjemne.

29.08.2018 4 z 5

Žena a muž Žena a muž Miroslav Plzák

Tvl, ten autor poriadne šermuje odbornými termínami! Mnoho pasáží ma však skutočne primälo k dôkladnému zamysleniu sa.

21.08.2018 3 z 5

Démonologie všedního života Démonologie všedního života Jan Stern

Ach ten autor bol niekedy na facku... ale väčšinou som sa pobavil :)

15.04.2018 3 z 5

Operace Bruneval Operace Bruneval Jiří Šulc

Takže v armáde a vo výzvedných službách to funguje podobne, ako v korporáte...

23.01.2018 4 z 5

Strakavý pes bežiaci po brehu mora Strakavý pes bežiaci po brehu mora Čingiz Ajtmatov

Mám aj s podpisom... za 5 Kč z antikvariátu. Ale to rozhodne není to najlepšie na tejto knihe. Trošku mi zvlhli oči.

10.01.2018 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak si hovorím, či by knihe neprospelo menej twistov, menej falošných stôp, spoľahlivejší rozprávač... no skrátka keby to bolo menej prekombinované. Ale čítalo sa to skvele, to zas nie že nie.

24.12.2017 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Názov ma odrádzal, čakal som, že to bude len "o nich dvoch" - a bol som veľmi príjemne prekvapený! Kniha ide nečakane do hĺbky, síce s pomalým rozbehom, ale o to viac je napätie vygradované v závere. A vôbec nevadí, že udalosti sú všeobecne známe.

14.09.2017 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nečítal som originál, takže je možné, že strojenosť a "neuveriteľnosť" dialógu je spôsobená prekladom. Každopádne, je to veľmi rozťahané, rozprávačský štýl ťažkopádny, slová ako "mystický", "staroveký", "dávny", "nádherný" sú tam príšerne nadužívané... Paretovo pravidlo prekrstené na "starobylé pravidlo dvadsiatky"...
Ale treba dodať, že techniky popísané v knihe v zásade nie sú zlé. Hlavne - zjednodušte si život.

28.03.2017 2 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Dopřej mi, Bože, síly
přijímat s jasnou myslí vše,
co nemohu změnit, odvahy
změnit, co změnit mohu,
a moudrost vždycky
rozpoznat, co je co.

K věcem, které Billy Pilgrim změnit nemohl, patřila minulost, přítomnost a budoucnost. Tak to chodí.

24.12.2016 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

To... nie je možné! Chalani... keby som toto videl v kine, tak sa zoberiem a idem domov a režisérovi napíšem, že je chuj! Toto sa môže stať iba v nepodarenom filme... ;-)

Uletené, zábavné a záživné. Ale tých náhod asi na môj vkus príliš.

04.12.2016 3 z 5

Velká kniha HDR fotografie Velká kniha HDR fotografie Andrej Bočík

Pri niektorých fotografiách ma napadlo: "toľko práce a pritom taká blbosť". Ale vysvetlené je to pekne.

22.09.2016 3 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Asi som tomu nepochopil. Nedokážem to doceniť, podobne ako diela pána De Sadeho. Ale na rozdiel od neho, z tohto mi občas behal mráz po chrbte.

23.02.2016 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Chválim, že kniha je podložená rozsiahlym štúdiom a odkazmi na zdroje. Bohužiaľ, z týchto zdrojov cituje tak trochu skratkovito a niektoré veci sú lepšie vysvetlené v odkazovaných knihách.

Skutočne zaujímavé to začína byť až vo chvíli, keď dôjde na predstavovanie rôznych "nástrojov", čiže na praktické uplatnenie toho, čo Petr a kolektív zistili, že by asi mohlo fungovať. Rozhodol som sa ich aplikovať na sebe, tak uvidím.

25.01.2016 4 z 5

Husa na provázku Husa na provázku Jiří Mahen

Neviem síce, o čom to bolo, ale čítalo sa to krásne.

19.12.2015 3 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Toto ma bavilo veľmi. Ako vždy trochu naivné, ale tie dialógy!

26.10.2015 4 z 5