hellllca hellllca komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nečekala jsem, že mě tak obsáhlá kniha vtáhne natolik do děje a přečtu ji tak rychle.
Seznámila jsem se nově s dalším kouskem naší historie, o které jsem měla jen povrchní znalosti.
Určitě doporučuji.

19.01.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Už jsem byla přesycena knihami o II.sv.v. Ale tato je jiná. Vlastně by mohla být klidně z jakékoliv jiné války a na výrazu by neutrpěla.

26.02.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Nesrovnávala bych to s Foglarovkami ani Verneovkami; dějové podrobnosti tu jsou, ale podněty jsou zcela odlišné; Prašina je prostě jiná. Začala jsem ji číst v deset večer a zhasla jsem ve dvě ráno! To se prostě nedá odložit! :)

17.01.2021 5 z 5

Japonská kronika Japonská kronika Nicolas Bouvier

Začátek byl náročnější pro dějepisný charakter, ale vydržet stálo za to. Autorův jazyk je mi velmi příjemný a vždy překvapí dalším způsobem popsání dojmů. Mé znalosti Japonska se dosud omezovaly školní lavicí. Po přečtení knihy mám pocit, že japonskou mentalitu alespoň trochu znám, což je vzhledem k délce knihy a bohaté japonské historie prostě báječné.

08.11.2019 4 z 5

Četla jsem ušima, tedy audiokniha. Příběh i hlas paní Ivany Jirešové jsou uchu naprosto lahodící.

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Návod k použití světa Návod k použití světa Nicolas Bouvier

Nádherný cestopis, který by si měl přečíst každý cestovatel. Něco na těch starších cestopisech je!

10.07.2019 5 z 5

Špalíček lidových písní Špalíček lidových písní Josef Krček

výborný výběr známých lidových písniček doplněných o notový záznam, nádherné ilustrace .. zpíváte-li dětem písničky a ne vždy si vzpomenete na všechny slova či melodii, tak tohle je přesně ono! :)

10.03.2015 5 z 5