helenkan helenkan komentáře u knih

Patrím do tvojho sveta Patrím do tvojho sveta Abby Jimenez

Psychické týrání,vztahy rodičů a dětí v bohatých rodinách i vztahy z rozdílných poměrů. To vše zabaleno do moc pěkného příběhu. Moc jsem Alexis a Danielovi fandila aby to ustáli. Bezva čtení.

26.02.2024 5 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Tohle byla naprostá bomba. Super díl. Nedalo se odložit dokud nebyl konec. Evin tým a celé to vyšetřování a vše kolem, skvěle napsané. Smekám před autorkou.

22.02.2024 5 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí Nora Roberts

To bylo šokující překvápko. Tohohle pachatele určitě nikdo při čtení neuhádne. Další úžasný díl s Evou Dalasovou. Autorka si zaslouží velký obdiv. Tolik dílů série a stále stejně skvělé a napínavé čtení.

20.02.2024 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Jednoduché čtení to zrovna není, ale stojí to za to.

19.02.2024 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

V postavách jsem se ze začátku trochu ztrácela, ale jinak pěkný historický román. A pamatuju seriál kde hrál Claudia Derek Jakobi a bylo to úžasný.

19.02.2024 4 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Pěkný příběh a ještě když se odehrává v knihkupectví. Skvělé čtení. A příběh Sáry, Kristiny a Daniela. Smutné jak si někdy dokážem ublížit a smutnější, když se to nepokusíme napravit. A pak je bohužel pozdě. A mimochodem krásná obálka.

16.02.2024 4 z 5

Mydlipán a jiné veselé pohádky Mydlipán a jiné veselé pohádky Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Moc pěkná knížka básniček pro děti. Krásné ilustrace. Knížka mého dětství z které jsem četla svým dětem i vnoučatům. Už něco pamatuje. A stále má místo v mé knihovně.

15.02.2024 5 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Sandra Brown

Moc pěkný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout, tak moc mě to bavilo. Přečteno za dvě odpoledne.

09.02.2024 5 z 5

Předvolání Předvolání John Grisham

Nějak mi trvalo dost dlouho se touhle knihou prokousat. Pro mě docela nudné. I když rozuzlení bylo skvělé. Zase platí, co čtenář tak jiný vkus.

07.02.2024 2 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Pěkně zamotaná detektivka. Hodně postav v kterých mi chvilku trvalo než jsem se v nich vyznala. Ale nebyl by to Michal Exner aby tomu všemu nepřišel na kloub.

03.02.2024 4 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Tady jsem si poslechla audio. A myslím, že jsem z toho měla větší požitek než kdybych četla knížku sama. Byla to hrozná doba a štěstí že je to minulost.

28.01.2024 4 z 5

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Ráda čtu knížky které jsou založeny na skutečných událostech. A jestli je v nich nějaká ta romantická linka mě vůbec nevadí. Kdyby vadilo, tak si přečtu literaturu faktu. Holky to rozhodně lehké neměly. Mě se to líbilo.

25.01.2024 4 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Tohle jsem si zase pořádně vychutnala. Autorka píše tak, že si to všechno dokážete užívat s hlavními postavami. A mimochodem oba moc sympatičtí. Můžu doporučit.

22.01.2024 5 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Sandra nepíše jen pěknou romantiku, ale i skvělé detektivní příběhy s romantikou. Tohle je důkazem. Super počteníčko.

14.01.2024 5 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Zase jsem si trochu rozšířila obzory. Tentokrát o životě černochů v otroctví z jejich pohledu a nahlédnutí i do čarodějnických procesů v Salemu. Pěkné, zajímavé čtení.

13.01.2024 4 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Něco je fikce, něco podle skutečných událostí a vznikl z toho moc pěkný příběh. Skvěle napsaný. Já si ho pěkně vychutnala.

09.01.2024 5 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Začátek nebyl zrovna moc vzrušující, ale pak docela dobrá detektivka. Dokonce se mi povedlo odhadnout vraha. :-)

05.01.2024 3 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Seriál jsem neviděla. A knížka se mi líbila tak moc, že jsem jí přečetla za den. Jó, když to chytne tak to nepustí. :-))

29.12.2023 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Četla jsem druhý díl z téhle série a líbil se mi. A tak jsem chtěla vědět jak to vše začalo a sehnala jsem si i díl první. Mám ráda tyhle historické detektivky. Myslím, že budu shánět i další díly.

28.12.2023 3 z 5

Živá investice Živá investice Dick Francis (p)

Zjistila jsem, že dostihový koně a obchodování s nimi, je pro mě španělská vesnice. Ale dobrá detektivka.

18.12.2023 4 z 5