HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Nádherná knížka plná zajímavých myšlenek, a ten konec... Ten mě překvapil. Vřele doporučuju, pohladí po duši

13.05.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi líbila, doporučuju

03.05.2024 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila, fandím Strikovi a Robin :)

16.06.2021 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Cormoran a Robin jsou sympatičtí a těšila jsem se na druhý díl série, nicméně mi Hedvábník připadl trošku přitažený za vlasy. Furt se tam velice nic neděje, na konci to sice bere spád, ale jakoby to autor už honem, honem chtěl uzavřít. Některé akce se mi zdály dost nepravděpodobné. Za mě slabé.

17.05.2021 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Naprosto skvělé, vřele doporučuji

30.04.2021 5 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Koho by to napadlo stýkat se rukou mrtvého manžela? J.Irvinga v románu. Neuvěřitelně napsané, jako vše, co jsem od autora četla :D

20.07.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha mě moc bavila, prostě skvělé :D

22.06.2020 5 z 5

Kniha mě uchvátila, inspirovala o hlubším vhledu o sobě samé a dovedla k otázkce, zda skutečně žiju svobodně nebo mě víceméně ("domestikovaly" společenské normy. Velmi, velmi zajímavé čtení, děkuji :)

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Wooow, naprosto nečekaný, dojemný závěr, kdy naprosto marná ztráta lidských životů dere se do popředí. Téměř celou dobu jsem měla pocit, že čtu spíš román, ale kniha nakonec nabrala spád a zcela nečekaně skončila. Postava Atua mi, přiznám se, byla sympatická a celé to tajemno okolo Asadovy minulosti ve mně budí zvědavost. Tato detektivka se svým dějem zatím naprosto vymyká všem knihám stejného žánru, co jsem kdy četla.

26.01.2020 5 z 5

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc mě bavila.

23.03.2019 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Velmi silný muž s velkým srdcem, doporučuju

23.04.2024

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nadčasový Karel Čapek, vřele doporučuju.

12.03.2024 5 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Kniha je sbírka povídek, nikoliv román. Jinak fantastický literární um snoubící se s odbornými vědomostmi, místama bizár, občas neuchopitelné myšlenky prchavé jak tekutý písek. Olga Tokarczuková je polský Irwing. Doporučuju.

14.02.2024 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Fantastický Jan Vojáček, díky Bohu za něj. V kontrastu k němu se nemožu neptat, kam to lidstvo dopracovalo.. Smutné. A zároveň nadějné, že každý může vzít zodpovědnost do svých ruk a zlepšit si kvalitu života a zdraví. Vřele dopuručuju.

06.02.2024 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Jedna z nejlepších seberozvojových knih, co jsem kdy četla

09.08.2022 5 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

Naprosto dechberoucí kniha, doporučuju

10.01.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Román nezklamal :)

30.06.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Zajímavý děj, úžasný spád, skvělé čtení od Ježiška. Děkuji :)

03.01.2021 5 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Za mě naprosto vynikající kniha.

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Děsné, příšerné zážitky velmi silné ženy. Děkuji, že jste měla odvahu svůj příběh sepsat.