hapac hapac komentáře u knih

Milé, laskavé, krátké, čtivé.

19.02.2020 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jsem ráda, že jsem díky této databázi objevila řadu zajímavých autorů a jedním z nich je i Ruta Sepetys. Sůl moře a V šedých tónech to bylo úžasné čtení, uf, když si na ně vzpomenu. Potrhaná křídla jsou jiná, ale téma bylo pro mne také zajímavé a knížka se mi četla hezky.

18.02.2020 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Skvělá knížka, líbí se mi komentář - Majakadelcova - "Krásná, jiná, nezapomenutelná. Mrzí mě, že se věci nějakým způsobem nedokázaly dát do pořádku, ale možná v tom je kouzlo celé knížky." - líp to napsat neumím.

18.02.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Tak jsem ráda, ač mne historické detektivky p. Vondrušky hodně baví, že tohle je něco jiného, neméně čtivé, takže ano budu se těšit i na další díly.

04.12.2019 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Hezký příběh, napínavý, zkrátka mne to opět bavilo a hezky jsem si početla.

04.12.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížka se četla skoro sama (ostatně tak, jako i další knihy od A. Mornštajnové), její knihy jsou si tak nějak podobné a zároveň tak rozdílné. Prostě se mi líbí a až si najdu čas na Tiché roky, tak pak si je zase jednu po druhé dám znovu.

10.09.2019 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha - klasika a filmové zpracování knize nijak neublížilo.

10.09.2019 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Knížka s krásným obalem, tajuplným názvem a čtivým příběhem.

29.08.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Docela hezký příběh, takže si ráda přečtu celou trilogii. Na chvíle oddechu je knížka jako dělaná.

10.07.2019 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Čtivé, milé, oddechové....zkrátka fajn.

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Relax, relax, relax. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst postupně celou sérii, děj mi často vyvolával lehký úsměv ve tváři a taky klid na duši a to mám ráda.

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

Hned bych chtěla navštívit takovou milou irskou vesničku jakou je Byllybucklebo. Hodně zajímavé bylo i vyprávění z počátků praxe doktora Fingala Flahertie O´Reillyho.

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Silný příběh, s kterým by mělo být seznámeno každé dítě ač to téma je hodně, hodně bolavé nebo právě proto - je to o skutečném bytí a nebytí, není to virtuální svět.

22.05.2019 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Celá série mne baví a jsem ráda, že jsem na ni narazila. Čtení jsem si užila a ráda se k němu někdy vrátím.

08.04.2019 4 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Knížku jsem si vybrala pro splnění čtenářské výzvy a byla jsem mile překvapena. Vtipné, svižné, prima kresby. No a ještě musím doplnit, že Vedoucí Kuře byl nejlepší....jeho si vždy vybavím v obchodě u hraček pro psí miláčky.

12.02.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přidávám se k té menšině - kniha nezaujala, přečetla jsem v poslední době docela dost podobných knížek, ale tady jsem příběhu nevěřila.

11.12.2018 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh, který i přes opravdu těžký obsah je třeba si občas přečíst. Kniha vás svým obsahem doslova vcucne a pak na konci zcela vyždímané vyplivne. A je jedno, do jaké míry to je skutečnost či fikce. Ne, nechci to nikdy zažít a asi si to už nikdy znovu nepřečtu.

16.08.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje první přečtená knížka od Jojo a s odstupem času a po přečtení všech dosud vydaných dalších románů (až na Zakázané ovoce) hodnotím jako druhou nejlepší (nejvíc se mi líbila Dívka, již jsi tu zanechal). Dávám 5 hvězdiček, ale je to tak na 4 a 3/4. Četlo se moc dobře, ostatně oni všechny knížky od této spisovatelky se čtou hodně dobře, čímž děkuji i za pěkný překlad neboť nemohu posoudit s originálem.

15.08.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Zkrátka Jojo... opět pěkné čtení, ač nejsem milovník koní.

07.07.2018 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Jako vždy odpočinkové čtení, kterým je třeba si občas udělat radost a pohodu.

11.04.2022 4 z 5