hanulka26 hanulka26 komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Za mě jedna z nejlepších knih,které jsem v posledních letech četla. Skvěle napsaný a neméně skvěle přeložený příběh prostitutky Sugar v kulisách viktoriánského Londýna Vás prostě dostane. S příliš otevřeným a nijakým koncem mě smiřuje jen to, že již zanedlouho vyjde kniha povídek Jablko a znovu se tak setkám se svými londýnskými známými a hlavně Sugar a Sofii držím palce.

10.06.2015 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Mám ráda styl psaní pana Mankella a k tomu pohled na Lotyšsko devadesátých let, to bylo zajímavé, takže za mě spokojenost. Pro čtenáře zvyklé na dnešní thillery nabité akcí od začátku do konce to asi moc není, ale kdo si rád s inspektorem Walanerem zahloubá a zadumá bude spokojený jako já

07.04.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Úžasná kniha, zajímavý pohled na dobu předválečnou a válku samotnou. Příběh Kláry mě naprosto pohltil, přesně ta kniha, která Vám v hlavě zůstane a i po čase si vzpomenete.

Útěk Útěk Peter May

Peter May je prostě skvělý vypravěč a mistr ve střídání časových rovin.Hořký střet naivity mládí s realitou života ve velkoměsta, zase výborná kniha, která mě hodně bavila.

31.12.2017 5 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Nebylo to úplně jednoduché čtení než jsem se zorientovala v postavách a dvou časových rovinách. O druhé světové válce v severských státech jsem nevěděla téměř nic, a právě ty části knihy týkající se tohoto období jsem doslova zhltla jedním dechem. Vyústění bylo uvěřitelné, napínavé, z mého pohledu dobrá detektivka s přidanou hodnotou,určitě si od autora přečtu další knihy.

11.03.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Rozhodně zajímavé a mě do této doby zcela neznámé téma jen mi trošku vadilo přílišné vkládání dokumentů z archivů, zvláště z období války to byla pěkná suchařina, že jsem něco ač to nerada dělám přeskočila. Celkově ale dobrá kniha, i když Vyhnání Gerty Schnirch se mi líbila o něco více.

22.07.2016 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Klasická detektivka která ani neurazí ani nenadchne. Děj poklidně plyne, nic moc dramatického se neděje, ale kniha je čtivá, popis Bretaně zajímavý tak dávám 4body.

04.03.2016 4 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Ještě lepší než předchozí díly, ale bohužel nejde již lépe hodnotit. Děj se částečně odehrává v Jižní Africe v období končícího apartheidu a je to zajímavé počtení, přidaná hodnota dalšího detektivního příběhu inspektora Wallandera, detektiva tak obyčejného a lidského a proto u mě tak oblíbeného.

Křik Křik Nicolas Beuglet

První polovina knihy naprosto dokonalá, to jsem se nemohla odtrhnout, pak se děj posunul tak trochu do říše fantasmagorie šmrncnuté romantikou, což moc nemusím a pokazilo mi to výsledný dojem. Ale čtivost a akčnost se knize rozhodně nedá upřít.

07.04.2018 4 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Skvělá kniha, zajímavé prostředí Jihoafrické republiky, velice čtivý uvěřitelný příběh mající spád, rozhodně doporučuji, stojí to za to!

31.12.2017 5 z 5

Trest a smrt Trest a smrt Mats Olsson

Čtivá detektivka s vtipnými dialogy, která se obešla bez potoků krve a zbytečné brutality. Pro mě příjemné překvapení a určitě si přečtu i další díly pokud nějaké budou.

20.06.2016 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Jako román dobré (thiller si představuji jinak),francouzské městečko Giverny tak dobře vykreslené, že bych měla chuť hned tam zajet, zajímavé informace o Claudu Monetovi mě donutili si o něm vyhledat ještě více, tohle mě bavilo, závěr byl výborný, takto vystavěnou knihu jsem asi ještě nečetla, ale vprostřed příběhu jsem se i trochu nudila, bylo to zbytečně natahované proto čtyři body.

07.04.2018 4 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Četla jsem už druhý díl této série (Fantomová bolest) a líbil se mi tak, že jsem si koupila celou sérii a začínám znovu od začátku.První díl je oproti druhému trošku slabší, ale pro mě stále nadprůměr současné krimi-

31.12.2017 4 z 5

Hnev Hnev Zygmunt Miłoszewski

Četla jsem celou trilogii s prokurátorem Szackým a co se mi hodně líbilo je specifická atmosféra zcela odlišná např. od severských krimi., žádní přehnaní akční superhrdinové, ale uvěřitelné postavy v čele s ironickým Szackým. Pro mě skvělé počteníčko, rozhodně doporučuji.

13.04.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zábavné, vtipné, čtivé dílko o krizi středního věku které mě bavilo a samo se četlo.

19.03.2017 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Ze začátku mě mrazilo, pak toto kouzlo pominulo a byla z toho spíš podivná parodie, dočítala jsem to s pocitem ,že je to něco ve stylu černé komedie, tak málo uvěřitelné to pro mě bylo.Čtivost tomuto dílku ale nelze upřít, tak dávám tři body.

16.10.2015 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Skvělá napínavá detektivka která určitě stojí za přečtení.

02.08.2015 5 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Plně souhlasím s hodnocením Šípka, mě se kniha moc líbila, ze začátku je tam více dějových linek zdánlivě nesouvisejících a spousta postav, ale když se tyto propojí, výsledkem je velice čtivá, napínavá detektivka s reálným dějem a uvěřitelnými postavami..Zakoupím a přečtu i ostatní knihy z této série. Plně doporučuji.

30.06.2015 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Příběh je to čtivý, ale šíleně překombinovaný a závěr jak vystřižený z červené knihovny mě taky zrovna nedostal.Jsem ráda, že jsem si knihu pouze půjčila a nekoupila ji, jak jsem původně zamýšlela.

19.06.2015 3 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Průměrná kniha, nijak zvlášt mě nezaujala, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a důvody proč jednala tak jak jednala nepřesvědčivé. Nejlepší thiller to teda nebyl ani náhodou, spíš taková limonáda

31.12.2017 3 z 5