hanka0630 hanka0630 komentáře u knih

Doktoři Doktoři Erich Segal

Moc příjemná kniha. I když vypráví o vážných věcech a problémech, které jsou dodnes těžko řešitelné, autorův smysl pro humor mě v dialozích postav moc bavil. Určitě si někdy přečtu znovu.

23.10.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Mám pocit, že už je to jiné čtení, než první díl, ale pořád velmi poutavé. A nevím, jak to čekání na další díl přečkám.

01.09.2021 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Zase příjemné a napínavé čtení. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

27.08.2021 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Čtivé stejně jako první díl. A zase, knížka není ani přeslazená a naivní, ani depresivní a plná beznaděje. Moc hezké čtení.

18.08.2021 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

I když se s postavami sestřiček život nemazlil, bylo to v podstatě pozitivní čtení. Ani přeslazené, ani depresivní, prostě tak akorát. Moc příjemné letní čtení.

16.08.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

I když tenhle žánr obvykle nečtu a zpočátku jsem některé pasáže i povýšeně odsuzovala, jako že takový romantický slzoždím MĚ přece nedostane, stejně jsem tomu nakonce propadla a ke konci se náležitě dojímala. Moc hezký příběh.

23.07.2021 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Hodně zajímavé téma, ale za mě tomu něco chybělo. Hlavní postava pro mě zůstávala cizí, čtivost příběhu slabší. Hodnotím jako lepší průměr.

20.07.2021 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc příjemné čtení. I když jde o relativně krátkou novelu, dokážala jsem se vžít do pocitů hlavní postavy a rozumět jí. Skvělý čtenářský zážitek.

27.04.2021 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Četla jsem svým dětem. Tedy nejprve mladšímu synovi, později přišel poslouchat i starší a nakonec jsme u knižky seděli celá rodina. A i pár dní po přečtení na ten příběh kluci myslí a mluví o něm. Doporučuji všem rodičům, kteří hledají tip na dětskou knížku!

11.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasné stejně jako první díl. Jak už tady mnozí psali, i já smekám před autorčiným jazykem, nářečím, před vší tou prací "za knihou", díky níž se dozvídáme spoustu málo známých faktů z historie. Se všemi postavami jsem prožívala jejich strasti a trápení, všem jsem dokázala díky autorčině stylu porozumět. Kdybych měla přesto najít něco, co mi úplně nesedělo, tak to, ze snad všechny hrůzy, které se za války a těsně po ní děly, byly "nacpány" do jedné rodiny. Ale možná i to mělo svůj důvod, autorka určitě nechtěla nikomu stranit. Každopádně se moc těším na další díl a je mi líto, že zbývá už jen jeden.

11.04.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

První díl se mi líbil víc, ale i tak je v knize cítit výjimečný vypravěčský styl paní autorky, který mám moc ráda. Určitě fajn odpočinkové čtení.

26.01.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Obdivuji autorku, že dokáže pro každou svou knihu najít málo známé, a přitom silné téma z nedávné historie.Předchozí autorčiný knihy mne zasáhly víc, ale i tak je to moc zajímavá a čtivá kniha.

07.01.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi poutavé, občas těžko uvěřitelné čtení. Dočteno dnes v půl čtvrté ráno, nebylo možné knihu odložit.

28.12.2020 4 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příjemné čtení nejen o tom, jak je v životě důležité mít přátele.

20.12.2020 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Krásně napsaná kniha, ve které autorka nepřikrášluje ani své vzpomínky, ani sama sebe. Dlouho jsem příběh neprožívala s hlavní postavou tolik, jako s paní Edith. Doporučuji.

05.12.2020 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Velmi čtivá kniha, místy vtipná, i když vypráví o vážných a smutných věcech. Stejně jako v Alicině síti i zde dojde na akční závěr jak z hollywoodského filmu, což je myslím trochu škoda. Ale celkově moc příjemné čtení.

14.11.2020 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Po přečtení jiné autorčiny knihy (Dívka, již jsi tu zanechal), jsem měla chuť přečíst si něco dalšího. První polovinu knihy jsem si říkala, jestli ten čas za to vůbec stojí, ale v té druhé jsem se docela začetla a chtěla vědět, jak to vše dopadne. Žádné velké nadšení, ale v podstatě celkem příjemná "oddechovka".

28.09.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla už před časem a teď jsem si s chutí poslechla audioknihu. I když jsem po Haně přečetla spoustu dalších skvělých knih, pořád mám pocit, že ji žádná nepřekonala. Mám ji ve své knihovně, dokonce s podpisem paní Mornštajnové, a určitě si ji časem přečtu znovu.

14.08.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Obdivuji autorku, že dokázala vystavět fiktivní příběh na tolika faktech, která jsou do příběhu skvěle zakomponována. A ten příběh je úžasný. Doporučuji.

29.07.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Ve srovnání s Heřmánkovým údolím a Hlasem kukačky je to dost jiné, ale neméně poutavé čtení. Osudy Kamily, Laděny a Ilony jsem prožívala spolu s nimi a nemohla se od nich odtrhnout. I když se mi další dvě zmíněné autorčiny knihy líbily víc, zklamaná jsem rozhodně nebyla.

09.07.2020 4 z 5