Hania932 Hania932 komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Velmi silná kniha o rodinné tragédii. I když si myslíte, že horší už to být nemůže tak vás postupně autorka přesvědčí o opaku. Líbí se mi pohled dvou postav na situaci a jak se s tím vypořádají. Je to zajímavá a čtivá kniha.

21.03.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tahle serie je jedním slovem boží. Příběh Hardina a Tessy neskutečně prožívám a moc mě to baví! Když jsem viděla, kolik stran kniha má, říkala jsem si, že to než přečtu :D A teď mám za 3 dny přečteno a divím se, že mám dočteno. Kniha je plná lásky, trápení a bolesti. Plná emocí, který vás dokážou dostat. Plno nových věcích, kterých jsem ani nečekala a plno zvratů. Prostě boží, boží a boží!

17.03.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Další kniha a dalo by se říct i novější kniha od autorky za mnou. A já tedy musím říct, že za mě je tohle asi nejslabší kniha. Příběh je velmi čtivý, také jsem měla knihu přečtenou velmi rychle. Ale v příběhu mi něco scházelo, nějaké větší drama. Ze začátku jsem měla v postavách trochu zmatek, takže mi dělalo trochu problém jméno někam zařadit. Námět na příběh je velmi dobrý a líbil se mi. Není tajemství, že kniha pojednává o vraždě. Upřímně uhádnout vraha nebylo jednoduché, protože jsem měla podezření snad na každého. Nakonec mě ale výsledný vrah nepřekvapil. Co mi ještě trošičku vadilo bylo to, jak postavy brali vlastně ty 'mrtvoly'. Čekala jsem okolo toho trošku větší haló, ale autorka tohle skoro vynechala.
Co se ale celkově týče knihy, tak já jsem moc spokojená. Autorka umí velmi dobře a poutavě psát, příběh vás úplně vtáhne do děje. Je to zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

18.06.2020 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Na tuhle sérii se chystám už skoro 2 roky a konečně jsem se k tomu dokopala a knihu si přečetla. Musím říct, že je to hezká, roztomilá a čtivá knížka. Četla se mi opravdu rychle a čte se i velmi dobře. Lara Jean mi je sympatická a hned jsme si sedly. Moc se mi líbí ten "milostný trojúhelník", který Lara Jean zažívá. Johna jsem si oblíbila už od začátku, je to prostě typický hodný kluk, kterého máte prostě rádi. Co se týče Petera tak to bylo už od začátku jasné. Je to namachrovaný frajírek a vy víte, že to není kluk pro vás, ale stejně vás přitahuje. A tak jsem to měla i já. Příběh hezky plyne. Postupně to začíná být čím dál více komplikované a to se mi líbilo. Čím dál jsem četla tím víc jsem si začala zamilovávat Laru a Petera. Konec byl dobrý a nalákal mě na pokračovaní.
Kniha je oddechová, hezká a jednoduchá. Hezky se u ní odreagujete.

03.01.2020 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak tohle bylo pro mě docela zklamání. Do strany 200 to bylo nudné, nezáživné a tak nějak o ničem. Ale potom se to trochu rozjelo a začalo mě to bavit a zajímat. Hlavní hrdinové v této knize nejsou jako ostatní. Četla jsem hodně kladných recenzí, ale mě kniha prostě moc ne nadchla. Celkově je kniha takový průměr.

01.08.2019 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tohle byl opět skvělý díl! Tuto sérii jsem si strašně zamilovala a hltám každou stránku. Třetí díl z této série začal velmi zajímavě. Jelikož druhý díl skončil napínavě, tak máte nutkání si hned přečíst další díl. Už od začátku jsem věděla, že se do knihy úplně ponořím. A měla jsem pravdu. Tento díl se četl rychle. Objevilo se tam plno zvratů, které mě přakvapily, protože jsem to vůbec nečekala. Celkově jsem nevěděla co se bude dit dal, každou stránkou se plán Clary a Jace měnil. A upřímně tento pár já naprosto zbožňuju. V knize je plno emocí, u kterých jsem skákala radostí a u některých jsem cítila těžký kámen na mojom srdíčku. Zkratka a jednoduše. Tento díl byl skvělý a já se těším na další díl. Akorát konec knihy byl hodně uzavřený, takže vůbec nevím co mám čekat v dalším díle.

26.07.2019 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Uff, tak tahle kniha není rozhodně pro mě. Kniha byla zmíněna v mém oblíbeném seriálu a to v Sex ve městě. A z toho důvodu, jsem si knihu pořídila. A pro mě to bylo velké zklamání. Některé dopisy byly docela dobré, ale zbytek byl o ničem.

21.07.2019 1 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Další kniha od Jojo Moyes je za mnou a autorka mě opět nezklamala! Tato kniha se mi líbila. Byl to zajímavý příběh. Líbilo se mi jak se příběh přelívá z minulosti do přítomnosti. Prvních 50 stránek jsem trochu nechápala, ale potom jsem se do příběhu dostala a úplně si ho zamilovala. Objevily se se tam ale části, které mě trochu nebavily, ale jinak jsem si knihu strašně užívala. Bylo to čtivé, zajímavé a svým způsobem smutné a romantické. Mě se kniha moc líbila a můžu jenom doporučit!

22.06.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a vůbec nevím proč jsem se knize tak dlouho vyhýbala. Byla to taková klasika, která mě nijak zvlášť nenadchnula. Ale zase jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. A myslím, že není k zahození a kdo má chvilku čas, tak může strávit odpoledne s touto nenáročnou knihou.

22.04.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tohle je strašně hezká knížka. Pohádky mě strašně bavily. Byly hezké a zajímavé. A ilustrace? Ty jsou naprosto dokonalé. Celkově je kniha je hodně dobrá a pro milovníky HP je tohle povinnost si tohle přečíst. K tomuhle se určitě znovu vrátím.

27.03.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tohle je dokonalá kniha! Když jsem tuhle knihu četla, tak mě to neskutečně lákala a furt jsem chtěla pokračovat ve čtení. A těšila jsem se až budu ve čtení pokračovat. Trochu jsem si ten příběh představovala jinak, ale tohle bylo prostě a jednoduše skvělé. Já jsem si spíše více oblíbila Matea, který mi je povahově blíž. Je to až neskutečné jak příběh rychle utíká. A jak vám hlavní postavy tak rychle přirostou k srdíčku. A konec mluvil za vše. Konec mi zlomil srdíčko na milion kousků. Hezky jsem si pobrečela. Tohle je prostě úžasná knížka, kterou si musí každý přečíst. Nedokážu ani říct, čím si mě knížka získala.

18.03.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Patý a nejsilnější díl za mnou. Tento díl je tak úžasný, že jsem si čtení jenom užívala. Po přečtení knihy jsem zjistila plno nových věcí, ve filmu je to všechnu úplně jinak. Už od začátku jsem s Harrym prožívala jeho"muka" s Voldemortem. A ještě k tomu tam byla ta Rupocha Umbridgeová. To je strašná baba a teď jí nevávidím ještě víc. V tomto díle se odehrává plno věcí. A tente díl pro mě opravdu psychicky náročný. Konec knihy jsem celý probrečela.
Myslím, že tohle je úžasný díl a já jsem strašně ráda, že jsem se do čtení Harryho pustila. Je to prostě dokonalý, čtivý, napínavý a hlavně emociální. Jedním slovem BOŽÍ.

03.02.2019 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak další díl za mnou. Tohle bylo opravdu skvělé, ale na první díl to nemá. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, protože mě zajímalo jak se to bude vyvijet vztah mezi Anou a Christianem. Měla jsem strašnou radost když se dali zase dohromady i když to bylo jasné. Potom mi přišlo že se v knize nic neděje. Hádka, usmíření, sex. Furt dokola. Ale konec to zachránil. To bylo prostě něco dokonalého. A já už se teď těším až si přečtu poslední díl. ♥

23.09.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak tohle byla naprostá bomba! Bylo to hodně napínavý, hodně strašidelný. Ze začátku když se stala vražda tak jsem Cass chápala že to musí být strašný, ale potom mi přišlo paranoidní jak si myslela že jí volá vrah. Ale postupně jsem se začala Cass rozumět. Opravdu jsem si myslela že by mohla Cass mít něco společné s vraždou Jane. Jak zapomínala, nevěděla že si objednala věci atd. tak jsem si prostě říkala "Ale co když to fakt udělala?". A ten konec? To jsem naprosto nečekala! Byla jsem z toho uplně v šoku protože to by mě upřímně vůbec nenapadlo.!
Skvěle napsané, knížka se četla uplně sama. Napínavé, strašidelné a ÚŽASNÉ! Doporučuji!

03.08.2018 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Když jsem si koupila tuto knížku tak jsem od ní moc neočekávala. Ale zase se mi potvrdilo abych nesoudila knihu podle obalu. Knížka mě strašně překvapila a jsem ráda že jsem si jí nakonec koupila. Knížka byla hezká, bylo to zase něco jiného. Hlavní hrdinka je němá a nás samozřejmě zajímá proč. Megan jsem si už od začátku zamilovala a strašně mě zajímalo proč nemluví. Bylo to hodně napínavý. Ale postupně v tom příběhu zjistíte, proč vlastně nemluví. A konec autorka skvěle popsala, nakonci se všechno dozvíme takže knížka je hezky zakončená. Knížka je pěkná, napínavá a čtivá. Prostě hezká, oddechová knížka.

21.07.2018 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Musím říct že toto se mi opravdu líbilo! Bylo to velmi hezké a příjemné čtení. Knížka byla velmi čtivá a napínavá. Ale upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. Byla jsem zvědavá jak autorka napsala příběh o andělech a opravdu se jí to povedlo! Ten konec mě dostal, strašně chci vědět jak to bude dál! Já jsem si tuto sérii naprosto zamilovala a už se strašně těším na další díl! Takže všem doporučuji.

28.05.2018 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Tahle kniha má velmi, velmi silný příběh. Stačil mi jeden den a knihu jsem měla přečtenou. Příběh Jonathana mě sebral. Je příšerné jak se dokážou lidé chovat a dokážou člověk dohnat k sebevraždě. Vážím si Jonathana že se s námi o svůj příběh podělil a má můj velký obdiv. A každý kdo toto prožívá by se neměl bát to říct. A ti kteří někoho šikanují nebo se posmívají jsou jen zbabělci a měli byse nad tím zamyslet. Rozhodně silná a emoční kniha a rozhodně to stojí za to si to přečíst.

25.02.2018 5 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Pro mě bylo asi nejhorší se do knihy začíst. Ze začátku se mi kniha nelíbila, ale já nemám ve zvyku rozečtené knížky odkládat. Tak jsem se do čtení nutila a nakonec se mi knížka zalíbila. Velmi se mi líbilo myšlení Josie. Ale co mi tam chybělo bylo takové seznámení s postavami. Myslím tím vzhledově. Celkově se mi kniha líbila. Ale zklamal mě docela konec hnihy. Naštvalo mě že spisovatelka ten konec "uřízla". Konec byl moc rychlí ( Se Stuem a Josie).
Dobré a docela zábavné čtení. :)

23.12.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Když jsem do toho šla, tak jsem vlastně skoro vůbec nevěděla, o čem tahle knížka má být. Ale už od první věty mě tahle knížka vtáhla do děje. Selekce nebyla ani tak těžká na čtení, spíš oddechovka, což jsem si nemyslela, že bude. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst především proto, že to je (nebo byl?) takový fenomén. Celkem chápu, proč tomu tak bylo. Čtení téhle knížky jsem si moc užila a bavilo mě to.
Co se týče postav, America mi jako hlavní postava a zároveň i vypravěčka celé knížky vyhovovala. Jde vidět, že je i celkem sebevědomá a to se cenní. Nerozhodná mi nepřišla (teda aspoň ne v tomhle díle), tak jak hodně lidí nadává, že je stráášně nerozhodná. Taky se mi líbil její smysl pro humor ???? Upřímně - Aspena mám o mnohem míň ráda, než Maxona. Nevím proč, ale od začátku (když jsem Maxona ještě ani neznala) jsem ho moc nemusela. Jak Americe přišla pozvánka do Selekce a ona tam nechtěla jít, tak jsem si říkala, proč ji ta její mamka tak nutí a tak. Ale potom jsem si uvědomila, jak strašná by byla chyba kdyby do ní nešla.
Na téhle knížce se mi taky hodně líbí, že je originální. Protože tenhle "svět" určitě nebylo lehké vymyslet. Americe a Maxonovi to přeju. Hodnocení dávám plný počet, protože nemám co vytknout. Bylo to prostě boží♥

09.09.2017 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tohle je prostě skvělá série. Příběh je tak poutavý a čtivý, že se to čte úplně samo. Moc mě to baví. Knížka je plná zvratů a nečekaných události a Země víl mě neskutečně baví a fascinuje. Moc doporučuji a už se těším jak to bude pokračovat dál.

13.03.2022 5 z 5