hana.hanigerova hana.hanigerova komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná humorná knížka, u které jsem se velice bavila. Ano, příhody byly absurdní a až neuvěřitelné. Ale já jsem člověk, kterému se podobné trapasy a absurdní situace taky dříve stávaly, a tak vím, že možné je leccos. A důležité je brát to s nadhledem. Trpělivost hlavní hrdinky mě překvapovala. Já už bych ostatním nakopala zadky :-P Doma už mám kompletní sérii a na další díly se moc těším. Od knihy moc nečekejte, není to žádná složitá literatura. Ale svůj účel - pobavit - splnila na Výbornou! :-)

09.11.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Neuvěřitelný příběh, díky kterému téma cestování časem nabralo pořádné grády. Úžasně vykreslené postavy - Claire jako silná, sebevědomá a přesto stále křehká žena; Jamie jako muž snů a přitom tak nedokonalý. Myslím si, že jsem lepší knihu ještě nečetla, tento příběh mi opravdu sedl ve všech ohledech. Ač je kniha velmi dlouhá, měla jsem ji přečtenou poměrně brzy a probděla jsem s ní několik nocí.
Sleduji také seriál - viděla jsem ho celý dříve než knihu - a stejně tak se mi velice líbí. Výběr herců nemohl být lepší a příběh navíc kopíruje knihu velmi věrně. DOPORUČUJI, DOPORUČUJI, DOPORUČUJI!!!

PS: OMEGO, sakra, dávejte si pozor na ty překlepy, hrubky a chyby v překladu. Klíč opravdu nemůže být dlouhý několik stop!

09.11.2017 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Závěrečný díl série, který nepřináší nic nového, jen zakončuje načaté příběhy. Neurazí, nenadchne. Příběh byl velice krátký, a tak příjemně plnul - bez zbytečných okolků. Jen mne mrzí, že nebyl dán větší prostor všem párům série.

10.09.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám ráda řeči typu "Prosím tě, nestěžuj si, jsou lidé, co se mají mnohem hůř." Myslím si, že každý prožívá svá osobní dramata a argumentovat mu osudem někoho jiného, je hloupé. I přesto jsem se v aktuálně ne zrovna dobrém období u této knihy uklidnila. Protože jsem si uvědomila jak skvěle se v této době máme, jak jsme svobodní, kolik máme možností, že naše starosti jsou přeci jenom malichernosti oproti tomu, co lidé řešili v době, ve které se příběh knihy odehrává... Hana mi dala hrozně moc a to nejdůležitější je klid na duši. Uvědomění si, že cokoliv teď řeším, není velký problém, že se to vyřeší a nějak to dopadne a i když to nedopadne, život půjde dál a já se chytím zase jiné příležitosti. Kniha je to silná, smutná, plná beznaděje... a přesto mi dokázala tolik pomoct!

10.09.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Ano, dá se koupit zde - https://www.tovarnanaradost.cz

02.09.2017 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Další díl série mě opět moc potěšil. Já mám toto americké "maloměstské" prostředí prostě ráda a když se spojí s královnou krásy a útulky, je to prostě něco pro mě. Nejednou jsem u knížky plakala, ta práce se psy mě prostě dojímala, byť jí tam až tak moc nebylo. Sice se jako vždy jedná o příběh, u kterého je od začátku jasné jak skončí, i přesto jsem si ho dokázala naplno užít. Se třetím dílem stojí na stejném místě, vřele všem doporučuji!

26.08.2017 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Báječná kniha, která naprosto předčila má očekávání!
Začáte byl nudnější, to ano, na druhou stranu, která knížka nemá pomalejší rozjezd? Vždy se musíme dozvědět něco málo o hlavním hrdinovi/hrdince a to prostě většinou zábava není. Jakmile však dojde k prvnímu zvratu, tedy k tomu, že Viv zdědí pratety dům, je kniha jedna velká jízda. Alespoň tedy pro mě, protože mám slabost pro maloměsta s historií, krásné památné domy, moře, pláže, přírodu a... samozřejmě lásku :-)
Ráda bych napsala, že je to nejlepší knížka série, ale ještě jsou dva díly přede mnou. Z prvních tří dílů se mi každopádně rozhodně líbila nejvíc, o čemž svědčí i mé vysoké hodnocení.
Doporučuji!

22.07.2017 5 z 5

Myšlenky fajn, samotné dohody jsou k zamyšlení. Ale ta omáčka okolo? Zbytečně natahovaný text, aby v knize bylo alespoň NĚCO? Opakování vět pořád dokola? To se vážně nedalo. Knihu nemůžu doporučit, ty dohody samotné (ty 4 VĚTY) si najděte někde na internetu a knihu nekupujte. NEMÁ TO SMYSL. Je plno zajímavějších motivačních knih, než tato. Naprosto nechápu, jak může být tak moc propagovaná. Přitom se z toho tématu dalo vytěžit mnohem víc. Holt autor asi není dobrý spisovatel. Alespoň jednu hvězdičku dávám pouze za dohody samotné - za ty čtyři hlavní myšlenky.

18.07.2017 1 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Mám smíšené pocity... Příběh jsem si celkem ráda a relativně rychle přečetla, ale i přesto jsem ho často odložila, protože mě to někdy nebavilo. Rozhodně to není kniha, kterou bych začala číst a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Sophie a Neil mi neuvěřitelně lezli na nervy, chovali se šíleně. Z komunikace mezi Jillian a Caroline mi přišlo, že se stane bůh ví co a vlastně žádná bomba nepřišla. Vztah mezi Nabíječem a Caroline nebyl na horské dráze. Prostě zažívali změny a občas měli malé problémy, které nebylo tak těžké vyřešit. Takže dle anotace jsem čekala NĚCO a přišla nuda a stereotyp. Vlastně jsem četla o takovém obyčejném vztahu dvou lidí, který okořeňovalo jen to, že mají prachy. Normálně mi takové knížky nevadí, ale zde jsem prostě měla jiná očekávání.
Každopádně dávám tři hvězdičky, autorky způsob psaní se mi pořád líbí a vrhám se na další knihu série.

12.07.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná milá kniha pro děti i (a to spíš) dospělé. Děti v ní uvidí pohádku o princovi z malé planety, dospělí hlubší poslání.
Asi loni mi tato knížka lezla na nervy, protože okolo ní byl velký boom. Je to ale pochopitelné - má v sobě spoustu myšlenek, které by si měl každý vštípit do paměti.
Malého prince jsem přečetla za jeden večer. Jsem moc ráda, že ho mám konečně v knihovně a určitě se k němu budu často vracet.
Jediné negativum, které mě zarazilo je konec. Ten jsem prostě nepochopila. Ale možná na něm ani není nic k chápání :-)

14.06.2017

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

maara: Ježišmarja to jsou plky... Člověk by mohl psát bez chyb minimálně proto, aby se mu dalo rozumět. Viz váš komentář.

20.05.2017 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Vynikající kniha s příběhem z amerického maloměsta, kde se mi líbilo mnohem víc, než na Manhattanu :-) Mnoho zvratů a konec úplně jiný, než jaký ho čekáte - prostě Deaverovská klasika.

15.02.2017 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Výborná kniha, bavila mě od začátku až dokonce. Je směsicí knih Poslední dopis od tvé lásky (Jojo Moyes) a Reverendova žena (Katherine Webb), dokonce bych řekla, že se jimi autorka hooodně inspirovala, což mi chvílemi trošičku vadilo. I tak ale musím ocenit skvělý příběh, který příjemně plyne a nikde se nezadrhává, dobře vykreslené postavy a krásné prolnutí životů dvou (částečně tří) generací, které dělí dlouhá časová propast. Jediné, co mi přišlo trošku "odfláknuté", byl konec.
Knihu moc doporučuji, především ženám. Myslím si, že je velmi nedoceněná a upřímně doufám, že mnoho dalších čtenářek potěší tak, jako potěšila mě.

27.01.2017 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tato kniha mě zaujala natolik, že si ji hodlám velice brzy přečíst ještě jednou a tentokrát již budu podtrhávat, protože v sobě má mnoho mouder, která si prostě musím zapamatovat, nebo postřehů, které prostě "sedí jak prdel na hrnec". Dávám 4 hvězdičky, chtěla jsem původně dát 5. V jedné maličkosti (rsp. přímo v jedné kapitole) mě ale kniha zklamala, a tím bohužel jednu hvězdičku ztratila. Víc k tomu napíšu, až si knihu přečtu znovu a komentář doplním. (A také se rozepíšu v recenzi.)

10.01.2017 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

A zase mě dostal! :-) Kniha se necelých 300 stran vlekla a měla jsem z ní rozporuplné pocity, ale přesto jsem musela pořád číst dál. 4* měla jisté. Po náhlém zvratu a akci na posledních 40 stranách má i hvězdičku pátou a všem knihu vřele doporučuji! A to nejsem žádný mega fanda detektivek, toto je všehovšudy asi čtvrtá detektivka, kterou jsem přečetla :-) Deaver prostě umí!

01.01.2017 5 z 5

Lehká kuchyně Lehká kuchyně Zdeněk Pohlreich

Tato kniha mě moc mile překvapila svou nádhernou vazbou a kvalitním papírem, na kterém je vytisknutá. Je přesně tím, co teď potřebujeme. Recepty vypadají velmi chutně a zároveň zdravě a jsou doprovázeny překrásnými fotografiemi, takže hned máte chuť se pustit do vaření. Pan Pohlreich opět nezklamal. Knížku jsem koupila jako dárek, určitě ale podle ní i já budu vařit.

30.12.2016 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Jsem moc nadšená, kniha se mi velice líbila. Je to vlastě taková útlá učebnice se základními informacemi o famfrpálu a je napsaná čtivě a velice uvěřitelně. Chtěla jsem ji ocenit pěti hvězdičkami, ale ke konci knihy se mi zdálo, že autorka už vaří z vody a některé věci nesedí.

27.12.2016 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Výborná kniha a skvěle vymyšlený příběh. Ale ten konec!!! No zůstala jsem zírat s otevřenou pusou a budu to muset rozdýchávat velmi dlouho. Brzy si musím spravit chuť filmem. I přesto má kniha ode mne 5*, protože tak zajímavý a poutavý příběh jsem dlouho nečetla.

19.12.2016 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Kniha, ze které mám smíšené pocity. Očekávala jsem cestopis s nádechem romantiky, dostala jsem hodně filozofování, málo cestování a ještě míň romantiky. Autorka hodně rozebírala svoji minulost, ve které prodělala něco jako syndrom vyhoření a nedařilo se jí dostat ze svých psychických problémů. S Jeffem se seznámila v internetové seznamce a krátce na to se spolu vydali do Evropy na trip bez zavazadel.
Mně se na knize nejvíc líbily části o cestování, popis měst, památek, místních obyvatel. Hned jsem díky nim dostala zase chuť cestovat. Autorka mi byla docela blízká i těmi problémy, které si prožila. Kdo mi ale opravdu hrozně lezl na nervy, to byl Jeff. A čím víc se vyprávění blížilo ke konci, tím víc jsem na něj byla naštvaná.
Nakonec knihu hodnotím dvěma hvězdičkami, protože se mi četla docela dobře (i když vůbec ne lehce, jak o ní mnozí píší) a inspirovala mě k tomu, abych zase zvedla zadek a začala cestovat.

PS: Absolutně nechápu, jak může někdo příběh hodnotit po přečtení pár stránek!

15.08.2016 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Mám opět rozporuplné pocity... Knížka se mi líbila, především to, jak se dvě dějové linie navzájem prolínaly, až se spojily úplně. Přečetla jsem ji velice rychle a konec mě hodně překvapil. I přesto mě však nezaujala natolik, abych jí dala víc jak ***. Rozhodně ji ale doporučuji, především vám, co máte rádi téma duchů, případně detektivky, protože i nějaká ta detektivní zápletka se tam objeví (vlastně je o ní celá jedna dějová linie). Nemyslím si ale, že by zasloužila takovou pozornost, která kolem ní je. WOW efekt se nedostavil, snad jen v posledním odstavci, to už ale celou knihu nezachrání. I tak mám chuť si přečíst další knihy od této autorky a jsem zvědavá, jestli mě nějaká zaujme víc.

17.06.2016 3 z 5