Habrovan Habrovan komentáře u knih

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Není to čtení pro každého. Kdo má rád absurditu, underground, ten se bude ke knize vracet jako já.

29.06.2022 5 z 5

Papežové. Od svatého Petra po Jana Pavla II. Papežové. Od svatého Petra po Jana Pavla II. Josef Gelmi

Na útlost knihy je dostupnost informací na velmi dobré úrovni. Vtěsnat půl třetí stovky papežů do několika set stránek (byť do roku 300 jsou záznamy velmi kusé) není nic jednoduchého.

20.06.2022 5 z 5

Národní očista Národní očista Benjamin Frommer

Ačkoli mám na retribuční vraždění svůj názor, autor se v knize vyhýbá hodnocení zjevných sadistů a zaobírá se jen spornými kauzami, což celé posunuje do jiného světla. Knihu ale stojí za to přečíst.

17.06.2022 3 z 5

Češi a Němci 1918-1938 Češi a Němci 1918-1938 Johann Wolfgang Brügel

Od obou dílů jsem čekal víc. Nejde to moc do hloubky a hodnocení mně přišla jednostranná.

17.06.2022 3 z 5

Dům na skále 3 Dům na skále 3 Václav Vaško

Pět hvězdiček jsem nedal proto, že autor často cituje sebe sama. Platí pro celou trilogii.

17.06.2022 4 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Ačkoli při čtení z knihy mrazí, určitě za přečtení stojí.

17.06.2022 5 z 5

Katolická církev v Československu 1945–1989 Katolická církev v Československu 1945–1989 Jiří Hanuš

Moc dobré čtení.

17.06.2022 5 z 5

Dějiny katolické církve I. - III. Dějiny katolické církve I. - III. Jaroslav Kadlec

Přehledná a čtivá publikace.

17.06.2022 5 z 5

I zvíře mělo více útrpnosti než člověk I zvíře mělo více útrpnosti než člověk Stanislava Vodičková

Kniha se nebojí takových detailů, jako je chování polských kněží v KT, kteří tak úplně ctnostní nebyli.

16.06.2022 5 z 5

Osudy moravské církve v 18. století (II) Osudy moravské církve v 18. století (II) Rudolf Zuber

Kniha se věnuje nejen sakrální, nýbrž také profánní Moravě. Je čtivá i laikům.

16.06.2022 5 z 5

Dějiny papežů. Díl 1., část 2., od sv. Petra po Alexandra II. Dějiny papežů. Díl 1., část 2., od sv. Petra po Alexandra II. P. Alberti

Hodnotím jako celek, tedy všechny díly. Vyčerpávajícím způsobem jsou čtenáři předloženy dostupné informace ke každému papeži. Za výtku stojí, že drtivá většina knih tohoto titulu nemá slepené listy ke hřbetu, je to prostě salát. Inu, zmetky byly, jsou a budou.

16.06.2022 4 z 5

Rok se svatými Rok se svatými Vera Schauber

Parádní dílo, které potěší i znalce.

Cesta Evropy do Postupimi Cesta Evropy do Postupimi Wenzel Jaksch

Publikace rozhodně stojí za přečtení už jen proto, že autorů- Benešových kritiků- mnoho nevyšlo. A tak lze nahlédnout do zákulisí, a proč řada odbojářů nebyla po 2.SV vpuštěna zpět do vlasti.

16.06.2022 4 z 5

Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Jaroslav Šebek

Kniha je výcucem z jiných děl. Na autorovi je zajímavé snad jen to, že vám vynachválí na veletrhu kanibalů zdroj masa, nebo na výstavě krys jejich přednosti; je tendenční, a snad nestojí ani za tyhle řádky.

16.06.2022 odpad!

Spravedlnost podle dekretu Spravedlnost podle dekretu Mečislav Borák

Popravdě, na knihu jsem se dost těšil. Leč byl jsem zklamán.

16.06.2022 1 z 5

Vlastivěda moravská II. - Místopis Moravy Díl I. Brněnský kraj - Slavkovský okres Vlastivěda moravská II. - Místopis Moravy Díl I. Brněnský kraj - Slavkovský okres Augustín Kratochvíl

Dílo těchto autorů dává nahlédnout do statisik, dějů a popisů lokalit Moravy, které nelze dohledat nikde jinde.

Rudolf Beran a jeho doba Rudolf Beran a jeho doba Jaroslav Rokoský

Kniha je nejen cenná na informace o samotném premiérovi, jakož i zákulisí Mnichova a PBM. Beneš a jeho knechti pak dokázali to, nač si netroufli nacisti.

16.06.2022 5 z 5

Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 Jan Cholínský

V knize se dočteme o tom, co předcházelo Mnichovu a proč si tak Spojenci umyli ruce. Benešovo břídilství nás dvakrát vydalo do chřtánu zhouby, toto je první případ. O tomto velezrádném jednání mnozí nemají potuchy, a tak se rádi utíkaji do sebelítostných zrad. Ale to není pravda.

Češi pod německým protektorátem Češi pod německým protektorátem Detlef Brandes

Velmi dobré čtení. Akorát bolavé...

16.06.2022 5 z 5

Za Heydrichem stín Za Heydrichem stín Jan Drejs (p)

Tato kniha byla první, která popsala vše podstatné o tématice. Ty ostatní už trpěly balastem politiky, kultu, nadčlověčenstvím. Také vede k zamyšlení, proč se v Praze třeba po Jindřišce Novákové nejmenuje žádná ulice, za což se to jen hemží ukrajinskými bajkami.