Češi pod německým protektorátem

Češi pod německým protektorátem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107729/bmid_cesi-pod-nemeckym-protektoratem-oVU-107729.jpg 5 16 4

Rozsáhlá práce známého a všeobecně uznávaného německého historika, který se mj. specializuje na česko-německé vztahy ve 20. století, zachycuje kompletní dějiny tzv. Protektorátu Čechy a Morava. Autor na základě podrobného studia jak českých, tak německých pramenů podává faktograficky pohatou syntézu německé okupační politiky, české kolaborace a odboje, jakož i všech stránek veřejného života v Čechách a na Moravě v letech 1939-1945. Monografický charakter práce, jakož i šíře a hloubka zpracování dané tematiky nemá obdoby v české ani německé literatuře. Pro svou mimořádnou objektivitu je ceněna německými i českými historiky a jako základní dílo zůstává dodnes nepřekonána.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Prostor

Die Tschechen unter deutschem Protektorat , 1969

pavlikberan
17.11.2023 5 z 5

Kniha, kterou si jednou za pár let rád přečtu znovu.

Habrovan
16.06.2022 5 z 5

Velmi dobré čtení. Akorát bolavé...

Blue
07.10.2020 4 z 5

Na jedné straně je třeba ocenit komplexnost a nijak nezatížený, skutečně objektivní pohled na popisovanou problematiku. Na druhé straně si dovolím tento osobní dojem: styl psaní byl poněkud těžkopádný, nečetlo se mi to dobře, některé pasáže byly vysloveně rozpačité, a to teď nemyslím jen jazykově, ale i obsahově. Takže úplně nadšený nejsem.

Tatopulos
18.12.2019 5 z 5

Vynikající historická práce. Je zmíněn i odbojář Smudek, který se za protektorátu prostřílel přes hranice. Brandes se tu hodně věnuje komunistickému i nekomunistickému odboji. Ukazuje tu, že komunistický odboj fungoval i před nacistickým vpádem do SSSR v červnu 1941.