Habrovan Habrovan komentáře u knih

Mýty a realita takzvaných Benešových dekretů Mýty a realita takzvaných Benešových dekretů Jan Kuklík

Co napsat o prorežimním historikovi, který bude konformní s tím, co je právě za okny? Nezdržovat se u něj.

16.06.2022 odpad!

Hrdelní případy Mimořádného lidového soudu České Budějovice 1945-1948 Hrdelní případy Mimořádného lidového soudu České Budějovice 1945-1948 Jan Ciglbauer

V knize se odráží popis doby. Co retribučnímu soudnictví předcházelo, až po jeho obludnost. A to i za skutky, které ani v poválečném Československu neměly skončit na provaze.

Zpověď K. H. Franka Zpověď K. H. Franka Karel Vykusa

Výborná kniha s málo známými detaily.

Mnichovský komplex Mnichovský komplex Jan Tesař

Knížku jsem asi v polovině čtení hodil do popelnice. Od historika bych nečekal stále se opakující slova jako blbství, aniž by napsal, koho a proč. Tohle nestojí za pozornost a věnovaný čas.

16.06.2022 odpad!

V úloze mouřenína V úloze mouřenína Emanuel Moravec

Určitě by si tuto knihu měli přečíst všichni ti, kteří vykřikují o Mnichovských zradách, o o nás bez nás, a podobné pololži.

Obrana státu Obrana státu Emanuel Moravec

Velmi dobrý vhled do meziválečného vojenství. Další zajímavostí je, jak se pohybovaly autorovy názory na Beneše.

16.06.2022 5 z 5

Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana Stanislava Vodičková

Knihu mám podepsanou od autorky, kardinála Meisnera a arcibiskupa Graubnera. Je to čtivá publikace, s mnoha temnými místy naší historie.

Fenomén Vatikán Fenomén Vatikán František Xaver Halas

Velice fundovaný popis, o čem čtenář ani neví, že existuje.

16.06.2022 5 z 5

Český fašismus 1922-1945 a kolaborace 1939-1945 Český fašismus 1922-1945 a kolaborace 1939-1945 Tomáš Pasák

Jeden by nevěřil, čeho byli (jsou) Češi schopní. A pan Pasák se tohoto popisu chopil velmi podrobně.

JUDr. Emil Hácha (1938-1945) JUDr. Emil Hácha (1938-1945) Tomáš Pasák

Kniha je o nedoceněm a neprávem opomíjeném člověku, o prezidentovi, který zachránil tisíce životů před jistou smrtí. A to se nedá říci ani o jednom z jeho předchůdců, natož následovníků.

Dějiny papežského primátu Dějiny papežského primátu Klaus Schatz

Vynikající publikace pro toho, kdož se zajímá o Apoštolský stolec.

16.06.2022 5 z 5

Všeobecné koncily - Ohniska církevních dějin Všeobecné koncily - Ohniska církevních dějin Klaus Schatz

Vyčerpávající informace z dění, která formovala katolickou církev. Ačkoli se kniha obtížně shání, rozhodně za tu námahu a peníze stojí.

Krvavé léto 1945 Krvavé léto 1945 Jiří Padevět

Kniha je vhodná jako dárek pro nenáročného čtenáře. Jde spíš o encyklopedii, nikoli o zdroj poznání.

16.06.2022 2 z 5

Apoštolský nuncius v Praze Apoštolský nuncius v Praze Marek Šmíd

Tato kniha nechává nahlédnout do ohybů diplomacie. Ale je i současně pozoruhodná tím, že jsou připomenuty (ne)dávné děje, které ovlivnily naši přítomnost.

Bolševici, Beneš a my Bolševici, Beneš a my Vladimír Krychtálek

Pokud si odmyslíme ismy odvislé od doby vzniku knihy, dostane čtenář pocit, že čte týden staré noviny. A jak moc se historie opakuje.

Genese Československa Genese Československa Josef Kalvoda

V knize jsem nalezl řadu opomíjených zmínek, které dosti ovlivnily vznik Československa. A věru, zdaleka není vše, čím bychom se mohli pyšnit.

Rozhovor se skutečností Rozhovor se skutečností Emanuel Moravec

Za zmínku rovněž stojí, jak hezky používal Moravec český jazyk.

16.06.2022 5 z 5

Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť první Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť první Karel Eichler

Útlá knížka, která pozve čtenáře do podrobností, které by nečekal. Pokud si uvědomíme, kdy byla kniha vydána a vezmeme v potaz pamětnictví, máme z první ruky popisky dějů období Marie Terezie a Josefa II.

16.06.2022 5 z 5

Protektorát a osud českého odboje Protektorát a osud českého odboje Vojtěch Mastný

Velmi dobře zpracovaná tématika.

Církevní dějiny - Novověk Církevní dějiny - Novověk Václav Drška

Vyčerpávající kniha, která je vhodná pro fajnšmekry.