Grety Grety komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Čtena po druhé asi po deseti letech od povinné četby. Sýrový popis zabíjení v zákopech je bohužel zase víc a víc aktuální, neboť dějinami se lidstvo nepoučilo..

17.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Každá doba má svoje, ale měli bychom si uvědomit, jak moc se nyní máme dobře a myslím, že přečtení knihy k tomu pomůže . Nemám, co vytknout, čtivá poutavě psaná..

02.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by, kdyby ... Náš život mohl vypadat úplně jinak, je to až děsivě vylíčené a vzhledem k dějinám ne, že nemožné . . Čtivě napsané zajímavé téma

21.07.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Myslím, že kdo někdy žil na malé vesnici se tam v něčem najde. Tři generace žen, každá měla/má jiné starosti, pohledy lidí se v rámci času mění..Dnes by nikdo neutíkal, aby skryl nemanželské dítě - dnes se nikdo nebere. Těch kontrastů je tam více, navíc čtive a zábavně podané.

24.03.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kim si prožívá děsivé zážitky svého života znovu prostřednictvím nevinných obětí, nikdo s čtenářů nepochybuje, že to zvládne.. Mě to bavilo a Bryante je skvělý parťák, kterého si každý může přát

24.08.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tahle partička mě baví víc a víc . Každý z členů roste a vyvíjí se.. Zápletka taky zajímavá a styl psaní za mě topka. Krásně vtáhne do děje.

28.07.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Po delší době kniha, která se mi dobře četla, těšila jsem se na pokračování..Kate mi vyloženě sedla a její pletky s Johnem jsou super . Zápletka dobrá a zapletená tak akorát.

05.06.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Parádní, napínavý příběh urputně hledajících Kim a jejího týmu. Nemám co vytknout, zvláště se mi líbil rozbor přátelství obou rodin a dětí. A co všechno je ochotný udělat rodič, aby měl potomka doma...

06.11.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Koukám na spousty dokumentů o Druhé světové válce, ale nikdy jsem si neuvědomila, jak to měli těžké obyčejní lidé. Jídla málo, zabít Vás mohli za cokoli a naděje na zlepšení situace malá.. Msta za jakýkoli odpor hrozivá..Doporučuji, čtivé, napínavé i když člověk zná předem, jak to dopadne.

07.02.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Hunter je neomylný, nesmrtelný a Garcia neustále zachraňován. Trošku bych to vyvážila, ubrala na nesmrtelnosti a odstranila medium a super...

23.08.2022 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Člověk těžko volí slova, minimálně chci napsat, že je obdivuhodné, že tam ani po tom všem co prožil, není žádná nenávist..

30.03.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. I elitní školy mají své tajemství, každý z nás si s sebou nese celý život záblesky let školních .

05.07.2021 5 z 5

Opravdu povedená kniha, vyvážená kombinace historie, lékařského umění, myšlenek učence se špetkou lásky. Ten Sinuhet je dost tvrdohlavý chlapík.

13.06.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha s nadčasovým tématem osloví nejen milovníky sci-fi, ale i přemýšlivého čtenáře. Nejvíc času ze čtení mi zabralo představit si jak ten trifid vypadá, protože knihu jsem zhltla během pár hodin.

02.09.2016 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Nějakou dobu jsem si od Kate odpočinula a v této knize mi nevadila ani její nesmrtelnost. Líbí se mi její posedlost najít odpověď za každou cenu. Kniha čtivá napínavá.

01.06.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dobrý napínavý příběh, priziveny policejním románkem. Zajímavé prostředí i sympatický hrdina.

02.12.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná kniha, v mnohých aspektech máme teď život lehčí. Dnes, už by jen málokdo strkal hlavu po chomoutu, aby nepřišel do hanby. Nehledě na dostupnost antikoncepce. Skoro se člověku zdá, že to už ani není pravda.

26.11.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kvalitně napsána bitva dvou silných žen. Za mě mnohem lepší než první díl. Několik zajímavých zápletek s pro mě nečekaným rozuzlenim.

31.07.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Musela to být hrozná doba, většina lidí se snažila pouze přežít válku. Nevím, jak statečná bych byla kdyby mi syna poslali na převýchovu nebo chtěli poslat na frontu...Kdo byl teda zrádce a kolaborant?
Poučná kniha plná příhod.

26.10.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Téma, které bylo, je o bude aktuální. Stacey zde ukazuje jinou stránku své osobnosti a malém za to zaplatí...

05.10.2020 4 z 5