_Gretchen_ _Gretchen_ komentáře u knih

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Poezií bych to úplně nenazvala, ale ta slova jsou léčivá... ♥

22.02.2020 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

HH dostal svobodu a příležitost a rozehrál nebezpečnou hru, ze které nebylo úniku. Kniha o osudu a jeho ironii. Smutná, nenaplněná láska, marnost, splnění nejtajnějších tužeb za nejstrašlivější cenu, to je pro mě Lolita a její zvláštní podmanivá poetika. Jazyk!, vedle kterého náhle vše ostatní působí jako neumětelská slohovka. Cesta do hlubin posedlé duše, neuchopitelnost a zároveň systematická průzračnost jeho světa, fascinovalo mě to. Každý má v sobě kousek Humberta- obhajuje své hříchy, nedokáže odolat pokušení, dělá věci, o kterých ví, že jsou v rozporu s morálkou, ale nemůže si pomoct... protože touha je silnější. Vyznání lásky, nekajícná zpověď, gejzír slov, myšlenek, barev. To a mnoho dalšího, co jsem jistě nepostřehla, je Lolita. Pokud knihu čtete bez předsudků a soudů a necháte se jen unášet příběhem, zážitek zaručen!

17.02.2020 5 z 5

Poslední vlak z Frývaldova Poslední vlak z Frývaldova Věra Sládková

Krásná, citlivá kniha. Zasloužila by mnohem víc pozornosti!

02.02.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Terapii sdílením mám moc ráda, ale vydávat to jako knihu („knihu“) bylo zbytečné... Instagram snese vše, ale tohle je jen plýtvání papírem.

02.02.2020 1 z 5

Tweety 1956-1963 Tweety 1956-1963 Věra Jirousová

Miluju deníky a číst tenhle byl silný zážitek, protože jsem se v jejích slovech našla... jen jsem podtrhávala a podtrhávala. ♥ A krásné grafické zpracování!

„Ráno? Ráno je den. Ráno chci tolik věřit. Je to tu. Přijímám všechno jako déšť, domy, šedivost chodníku v oblýskané ulici. A noc? Odplata dne. Mé chyby, mé cesty, po kterých kráčím, ale houby, jenom jdu a hledám ve vzduchu vůni po květu. Žiji teď tak intenzivně, že ani jeden okamžik nejde zachytit, jen se do mne vrývají, jeden přetíná druhý. Těším se, až jednou budou tyto černé negativy vyvolány na světlo.“

02.02.2020 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

♥ m.i.l.u.j.u. ♥

02.02.2020

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Knížka mi trochu připomněla Meg Cabotovou, jejíž tvorbu mám moc ráda a zapojení Audrey bylo milým zpestřením. Asi jsem čekala něco víc, ale na léto ideální čtení :)

07.08.2017 3 z 5

Kniha se zabývá introverzí opravdu do hloubky. Místy je hodně odborná, nemohla jsem ji číst dlouho v kuse. Vše je hezky pojmenováno a vysvětleno, ale také bych uvítala více praktických tipů pro „obyčejné“ lidi… Ale našla jsem tam, co jsem potřebovala- a každý jiný introvert určitě také :)

23.07.2017 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Příběh mě naprosto uchvátil a ještě dlouho po dočtení jsem ho měla plnou hlavu. Krásná, dojemná a dokonale napsaná kniha!

21.07.2017 5 z 5

Tahle kniha mě dost zklamala. Přišlo mi to celé takové amatérské, postavy se chovaly divně a pomateně, nemělo to ani zlomek úžasné atmosféry Harryho Pottera. Škoda:(

21.07.2017 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nádherná knížka, formou i obsahem! Ráda se k ní vracím, některé pasáže si podtrhávám, vypisuji…
„Žít každý den tak, jako by byl poslední, by bylo asi vyčerpávající, ale žít každý den s láskou k tomu, co nám přináší, to už se zvládnout dá.“

19.07.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Ach. Nádhera. Moje nová láska. :) Nemůžu se dočkat třetího dílu!

18.07.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Neskutečně nádherná, milá a inspirativní kniha. Jediné, co mě mrzí je, že jsem ji nepřečetla už dříve. Má speciální místo v mé knihovničce i v ♥. :)

17.07.2017 5 z 5

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Kniha mě jako milovnici dobové módy a filmů pro pamětníky nadchla! Mimo jiné obsahuje i spoustu informací o každodenním životě v protektorátu. Pokud vás tahle doba zajímá, neznám lepší knihu!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Myslela jsem si, že už jsem z toho vyrostla, ale nedávno jsem po knihách sáhla znovu a propadla jim stejně jako poprvé. Asi srdcovka :) Jedna z nejlepších věcí je, jak umí autorka vystihnout a popsat emoce a má do hloubky promyšlené charaktery všech postav, každý z nich jako by žil vlastním životem. Mám ty knihy ráda, zasloužily by si mnohem lepší filmové zpracování...

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Šlo poznat, že autorka psala knihu s láskou a se stejnou láskou jsem ji i četla. Nádherný příběh, více takových! ♥