Gret21 Gret21 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Som rada, že som si dopriala čas a knihu nečítala na strednej ako povinné čítanie. Určite by som jej neporozumela a neocenila ju tak ako teraz.

28.02.2019 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Bolo to čudné, miestami neuchopiteľné, napínavé, fascinujúco zvláštne a prekvapivo naozaj dobré.

27.02.2019 3 z 5

Nová francúzština pre samoukov Nová francúzština pre samoukov Zuzana Puchovská

Učebnica sa zdá byť napísaná dosť jasne a zrozumiteľne, no narazila som na jeden menší problém... autori sa rozhodli nedávať do učebnice prepis výslovnosti vzhľadom na to, že všade sú nahrávky. Čo by bolo super a nevadilo by mi, keby ten, kto tie nahrávky číta, to čítal trocha pomalšie a nehltal tak slová... Pre mňa ako absolútneho začiatočníka, ktorý sa chce naučiť francúzsky, pretože sa mu ten jazyk páči, sa tým všetko naozaj sťažuje. Ak ste na tom podobne ako ja a chcete sa naučiť ako sa tie slová správne vyslovujú, pripravte sa na to, že budete musieť prechádzať slovo po slove cez google translatore a viackrát si to púšťať tam.

18.08.2018

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Som z tejto knihy veľmi milo prekvapená. Po predchádzajúcom obrovskom sklamaní z knihy Láska z ulice to bol teda riadny rozdiel. Kniha bola pútavá, vtiahla ma do seba a ja som si jej čítanie užívala, za čo autorke po mojich skúsenostiach s jej knihami tlieskam. Mala by sa vykašľať na písanie románov pre dievčatá, lebo tu jasne predviedla, čo jej ide o stonásobne lepšie. :)

01.03.2018 4 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Skvelá séria. Aj keď možno niesom cieľová kategória, príbeh Jonathana Strouda som si zamilovala. Bolo to akčné, vtipné, milé, úprimné, nové... keďže ďalšie diely nevyjdu, zvyšok som si prečítala v angličtine a neľutujem. Bolo to naozaj skvelé, odpočinkové čítanie. Rozhodne odporúčam. :)

22.01.2018 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Snaha bola, ale je to akoby to písal úplne iný autor... Bolo mi jasné, že to nebude ako séria Medený jazdec, ale aj tak som čakala, že si autorka ponechá (aspoň) svoj typický štýl písania, ktorý som si obľúbila... Knihu som nedočítala, preto ju nebudem hodnotiť.

26.09.2017

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

3,5 *
Zaujímavá kniha s dobrým dejom, ktorá sa rýchlo čítala, ale ten koniec bol naozaj odfláknutý. Na to ako dobre a pomerne nečakane to autor zakončil to mohol viacej prepracovať.

04.06.2017 3 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Nemôžem hodnotiť menej ako piatimi hviezdami, aj keby som chcela. Prvý diel som si absolútne zamilovala, milujem ho najviac zo všetkých, a predsa len je to stále ICH príbeh. Nech si prešli čímkoľvek, urobili a povedali čokoľvek, stále to bude môj Alexadr - mladý dôstojník Červenej armády a moja Taťaša - plavovlasé dievča lížuce zmrzlinu na lavičke...

07.05.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Najlepšia kniha akú som kedy čítala. Milujem tému lásky zasadenú do prostredia vojny a hlavnych hrdinov som si jednoducho zamilovala. Už sa teším ako si knihu prečítam po piaty raz (ten dej, postavy a laska ma snaď nikdy neomrzia). :)

23.12.2015

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Napínavá a veľmi dobre napísaná kniha s dobrými postavami, ale ako pre milovníčku TWD bol pre mňa ten koniec naozaj príšerný. Tak tuctovo a šťastne to skončiť jednoducho nemalo. Nie je možné, aby v takej apokalypse slabší prežil silnejšieho.

24.08.2015 3 z 5

Ukradnuté sny Ukradnuté sny Bettina Belitz

Kniha precitana pred nejakou dobou, no stale mam na nu zive spomienky. Tema knihy je velmi zaujimava a originalna, no co sa tyka spracovania a hlavnej postavy Ellie - mohlo to byt lepsie. Dlhe opisy ma obcas unavovali a hlupost hlavnej hrdinky nemala konca. Knihu hodnotim ako priemer.

31.07.2015 3 z 5

Dni predátorov Dni predátorov Alex Scarrow

Kniha práve dočítaná. A pocity z nej? Fúú. Prvý diel som čítala už pred nejakou dobou a spomínam si, že sa mi veľmi páčil. Od dvojky som mala preto veľmi vysoké očakávania, ktoré však neboli naplnené. Dúfala som, že sa v knihe dozviem niečo bližšie o celej spoločnosti a jej fungovaniu. Namiesto toho mi autor dal len ďalšiu misiu s podobným základom, aký bol v jednotke - čo nebolo nič nové. Malé plus dávam za výber prostredia a dej obohatený novými postavami. Aj keď sa kniha čítala pomerne rýchlo, prišla mi miestami zbytočne rozťahaná. Jediným prekvapením bol koniec, ktorý však doteraz nedokážem dostatočne pochopiť, a preto si tretí diel určite prečítam.

20.07.2015 3 z 5