greenie05 greenie05 komentáře u knih

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Já tomu ani nemůžu dát míň jak pět hvězd. Tahle série je prostě dokonalá! Má originální děj, naprosto úžasné postavy a je to napínavé. Abych byla upřímná, nejdřív jsem měla z tohohle dílu trochu obavy, protože se mi Mapa dní nelíbila tolik jako původní trilogie, ale tenhle díl to zase napravil. Ransom Riggs je úžasný spisovatel a co mu musím převážně pochválit jsou postavy. Miluju ty jejich úsměvné dialogy :D Jsou to jen detaily, které i tak potěší :) Nejvíc mě baví Millard a Enoch. Top postavy. No nic, hrozně se těším na finální díl :)

14.11.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Abych byla upřímná, tento díl mě poněkud zklamal. Původní trilogii miluju, asi jsem prostě očekávala stejnou kvalitu, ale už to nebylo ono. V hodně částech mi to přišlo zdlouhavé a nudné, ale i tak nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy. Tahle série a její postavy mi hrozně přirostly k srdci. :))

10.11.2020 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl je z celé trilogie můj nejoblíbenější. Přijde mi, že je nejvíc akční a napínavý, chvílemi jsem se dokázala úplně vžít do děje a přestat vnímat okolí. Taky mám ráda postavu Brendy, rozhodně není tak protivná jako Teresa :D Ale teď vážně, já tuhle sérii opravdu miluji, i když někdy nemá zrovna nejlepší hodnocení. Za mě je to nejlepší YA post-apo kniha, jakou jsem kdy četla.

05.11.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tahle kniha se mi hrozně moc líbila! Musím ale přiznat, že se mi do ní ze začátku moc nechtělo, a to z důvodu, že jsem už před tím od autorky četla první díl Griši, který mě zrovna moc nebavil, další díly jsem si vlastně ani nepořídila. Ale Šest vran je úplně úžasná kniha, která vás vtáhne do děje. Co musím autoce obzvlášť pochválit jsou postavy, které jsem si úplně zamilovala. Ještě se mi nestalo, že by mi byly sympatické všechny hlavní postavy. Možná to bylo tím, že žádná z postav nebyla dokonalá, každý měl své chyby, což je dělalo lidštější a sympatičtější. Obzvlášť jsem si oblíbila Kaze, Ninu a Jespera. A i vztahy mezi postavami byly strašně krásně napsané. Taky se mi líbily humorné hlášky, hlavně ty od Jespera. Určitě si přečtu i druhý díl, ten konec jsem nečekala, musím vědět, jak to dopadne :D

05.11.2020 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Tuhle sérii prostě miluju. Nemám co vytknout, rozhodně doporučuji.

26.10.2020 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Natalja Ščerba

Od autorky jsem nejdřív četla sérii Časodějové, která byla naprosto úžasná, Čarodol mě bohužel tak neuchvátil. Třetí díl mě popravdě moc nebavil, první polovina se neskutečně táhla, druhá byla naštěští mnohem lepší, ale co mě mrzelo, bylo to, že tam vedlejší postavy nedostaly moc prostor. Tím myslím např. Eris, která se v sérii objevila ve druhém díle. Tu postavu jsem měla ráda, ale ve třetím díle se na ni skoro zapomnělo, nesehrála žádnou roli, skoro ani nepromluvila. Nebo třeba Šell, ten mi byl taky hodně sympatický, bohužel tam také nesehrál velkou roli. Moc se mi ale líbila postava Rika Strigoje, člověk až do samého konce nevěděl, jestli je teda zlý nebo hodný. A ten lehký milostný trojúhelník mi ani moc nevadil. Takže sérii Čarodol hodnotím kladně, i když se mi mnohem víc líbili Časodějové, prostě mi připadali takoví propracovanější.

19.10.2020 2 z 5

Příručka mladého hledače Příručka mladého hledače Eva Prchalová

Já se omlouvám, ale tohle se mi vůbec nelíbilo. Bylo to příšerně nelogické, často jsem se v tom ztrácela. Jedna hvězda je za ty zajímavé ilustrace.

19.10.2020 1 z 5

Ohrožení Ohrožení Margaret Peterson Haddix

Tuhle knihu jsem četla už hrozně dávno, i když si tak nějak pamatuju, že mě zrovna moc nebavila. Teda jako ono to má tři díly a první díl byl docela super, ale potom to začínalo být čím dál tím víc nudnější. Ale docela mě mrzí, že nebudou další díly.

19.10.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Jedno velké zklamání. Od autorky jsem jako první knihu četla Přízraky domu Carrowů, což jsem neměla dělat, protože ta kniha byla opravdu úžasná a tak nějak jsem počítala s tím, že ostatní autorčiny knihy budou stejné. Tajemství sídla Craven Manor bohužel vypadalo, jakoby to psal někdo úplně jiný. Hororem bych to teda rozhodně nenazvala, celé mi to připadalo jako nějaký pohádkový duchařský příběh. Ono to zezačátku bylo i celkem strašidelné, ale někdy v půlce se tam odhalily ty záhady, jako kdo je ten tajemný Bran a proč nesmí Daniel v noci vycházet ven, a to už pak nebylo strašidelné vůbec.

A ten konec? Hlavní "monstrum" mi připadalo spíš směšné. Ale celkově to končilo tak hrozně "pohádkově". Jediné plus dávám za to, že tam autorka konečně nechala někoho zemřít. :) A další plus za to, že se to čte fakt dobře, neměla jsem velké potíže se začíst.

17.10.2020 3 z 5

Uprchlík z cely 25 Uprchlík z cely 25 Richard Paul Evans

Dlouho jsem přemýšlela, jak to mám vlastně ohodnotit. Jako nebylo to špatné, ale jedna věc mi hrozně vadila, a to ta hrozná nereálnost. Já vím, že to je sci-fi a ještě k tomu pro děti, ale ono to opravdu nedávalo moc smysl. Malý plus dávám za to, že to není tak moc černobílé, docela jsem si oblíbila postavu Jacka, ale to je asi tak všechno. Jinak hlavní postavy mi nebyly moc sympatické, třeba Ostin je podle mě úplně zbytečný, vůbec by tam nemusel být.

17.10.2020 3 z 5

Doupě zla Doupě zla Richard Paul Evans

No... Líbilo se mi to, určitě si přečtu další díly, ale plný počet hvězd dát nemůžu. Ono mi to totiž přišlo hrozně nesmyslný. Já vím, že to je sci-fi a nesmyslný to má být, ale já spíš nerozuměla chování postav. Vždyť kolik jim bylo let? Patnáct? Za ty dva díly stačili zažít opravdu hodně hnusných věcí, dokonce i mučení, ale všichni mi připadají úplně v pohodě. Myslím, že normálně by dítě jejich věku zůstalo traumatizované na celý život. A postavy mě taky nějak moc neohromily. Jenom Zeus a Jack mi připadali zajímaví. Ale jinak to bylo fajn počtení. :)

18.07.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak tahle kniha mě opravdu uchvátila. Už od první kapitoly se něco dělo, nebylo to nudné. Mně vždy nějakou dobu trvá se začíst do knížky, ale tady to nebylo potřeba. Pořád jsem měla chuť číst dál. Bylo tam několik dost strašidelných scén, u něčeho mi dokonce naskočila i husí kůže, napínavost tomu rozhodně nechyběla, hlavně v druhé polovině knihy. Jsem se málem zbláznila, jak se tam pomalu všechno začalo rozuzlovat a každá kapitola končila tak, že jste prostě museli hned začít novou. :D Už se ani nepamatuju, kdy mě naposled takhle pohltil příběh. Jakobych se přenesla přímo do domu Carrowů. A další velké plus byly postavy. Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi po pár kapitolách přirostly všechny hlavní postavy k srdci. Takže to, že jsem se i bála o něčí život, tomu dodávalo ještě větší napínavost. A děj mi nepřipadal vůbec předvídatelný. Ten konec mě dost překvapil, rozhodně jsem to nečekala.

!SPOILER!

Obzvlášť jsem si oblíbila Bernarda a Taje. U té scény, kdy ho spláchla vlna na tom mostě, mi bylo skoro až do breku. :D :(

16.07.2020 5 z 5

Ani nevím, co k tomu moc napsat, je to asi nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, nemám co vytknout :D Postavy úžasné, děj napínavý a ty fotografie tomu dodávaly tajemnou atmosféru

01.04.2020 5 z 5

Poslání Poslání Margaret Peterson Haddix

Líbilo se mi to, doporučuji

12.03.2020 4 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Docela mě to zklamalo. Nápad mi ani moc originální nepříjde, autorka měla mnohem víc promyšlené Časoděje. Postavy jsou vlastně z Časodějů zkopírované: Alexej je Feš, Taťána je Vasilisa, Růžena je přesná Elena a Alexejův tatík Mstislav Vordak je vlastně Severin Ohnivý. A také je to strašně černobílé, klaďasové proti záporákům. Ale jinak to není špatné, teď čtu třetí díl.

28.02.2020 3 z 5

Koruna času Koruna času Natalja Ščerba

Já mám Časoděje fakt moc ráda, ale tenhle díl byl bohužel trochu slabší. Vím, že je to kniha určená spíš pro mladší čtenáře, ale stejně jsem čekala na konci nějakou pořádnou bitvu, nějaké úžasné zakončení, které tam nebylo. Na konci už byla pouze Vasilisa, která se mi během knih dost zprotivila. Já myslela, že se na konci ještě ukážou její přátelé a že se třeba někdo obětuje, ale samozřejmě že jsou její přátelé nejspíš úplně k ničemu. :D Takže za to zakončení musím bohužel odebrat jednu hvězdičku. :((

28.02.2020 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Musím říct, že tohle je jedna z úplně nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Ze začátku jsem z toho měla smíšené pocity, později jsem se ale od toho nemohla odtrhnout, originální nápad, napínavé a velice čtivé! Jeden jediný, malinký mínus bych ale dala za hlavní postavu, Thomase, jelikož mě už od začátku strašně rozčiloval. :D To ale zachránili Newt a Minho, postavy, které jsem si totálně zamilovala.

08.02.2020 5 z 5