Graine Graine komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Mám ráda muzikál My fair lady a kniha Pygmalion mě nezklamala

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Označila bych jako knihu mého srdce... Obdivuhodné, že Emily Brontë, která většinu času strávila na odlehlé faře svého otce, vynikala takovou fantazií, mistrně vládla jazykem a vytvořila tak geniální dílo.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Po přečtení Paní Dallowayové od V. Woolfové jsem se dala do čtení tohoto díla.. A byla nadšená - doporučuji! Ani film mě nezklamal.

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

I přes rozsáhlé lyrické pasáže zpomalující děj mě kniha zaujala. Skončí jako správná pohádka - šťastně

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Asi je to tím, že jsem knihu četla během dovolené, kde nebyly vhodné podmínky na soustředění, ale kdybychom se o ději neučili ve škole, nejsem si jistá, že bych ho úplně pochopila. Čekala jsem od toho něco jiného, ovšem zaujal mě Vančurův jazykový styl

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Janu Eyrovou bych označila jako knihu mého srdce! Byla to jedna z prvních knih krásné literatury, do které jsem se vrhla a byla jsem nadšená. Příběh osiřelé Jany jě mnohdy zpochybňován coby sentimentální dívčí románek, ale kdo četl, ten ví... Nádherná kniha.

Emma Emma Charlotte Brontë

Kniha se mi líbila, ale zdálo se mi, že je v né patrné, kdy přestala psát Charlotte Brontëová a na příběh navázala jiná autorka. Přesto je to velmi příjemné čtení s promyšlenou zápletkou.

Pán Pán Božena Kunětická

Román se zabývá problematikou tzv. dvojí morálky - muž mohl vše, žena nic

Justyna Holandová Justyna Holandová Božena Kunětická

Jedno z prvních rozsáhlejších děl B. Vikové-Kunětické

Cop Cop Božena Kunětická

Vcelku krátká, nenáročná komedie

Vzpoura Vzpoura Božena Kunětická

Román o dospívající dívce, která náhle otěhotní a musí volit mezi láskou k muži a mateřským citem

Medřická Medřická Božena Kunětická

Román o problematickém postavení venkovské učitelka, která přijde do jiného stavu a rozhodne se vychovávat dítě jako svobodná matka

Minulost Minulost Božena Kunětická

Zajímavý pohled na zápas s vlastním svědomím

Literatura a feminismus Literatura a feminismus Pam Morris

Hodilo se mi ke zkoušce z Genderu a literatury

17.08.2012

Vyznání: řeči a studie B. Vikové Kunětické Vyznání: řeči a studie B. Vikové Kunětické Božena Kunětická

Tuto knihu jsem využila při psaní bakalářské práce věnovené právě Boženě Vikové Kunětické

17.08.2012

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

s touto knihou se mi vrací vzpomínky na dětství

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Tuto knihu mi předčítala babička, než jsem nastoupila do 1.A já sama

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Báječná komedie, ke které se ráda vracím

Kašpar Lén mstitel Kašpar Lén mstitel Karel Matěj Čapek-Chod

Klasika českého ralismu a naturalismu

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Vynikající vylíčení soudobých poměrů na české vesnici