gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé! To se Yrse fakt povedlo. S novými postavami se pustila do nové série a začátek byl dechberoucí. Freyja mi byla sympatická hodně. detektiv Huldar asi bude mít trochu problém si získat sympatie čtenářek.
Zápletka perfektně vymyšlená, provedení zločinu bylo teda brutální.
Doporučuji.

22.01.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opět super čtení od Kate Morton. Své fantazii popustila uzdu sice až příliš, chování Eleanor opravdu bylo nepředstavitelné, ale je to přeci jen fikce, pohádka, tak jí to můžeme odpustit. Příběh mě bavil a knížka se mi četla dobře.

15.01.2018 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Krátké příběhy, byť pro děti, tak mně stačilo, abych měla nepříjemný pocit. Já se fakt bála. A to já nerada. Proto horory nečtu.
Ale napsaná je pěkně, věrohodně.

26.12.2017 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Detektivní zápletka byla perfektně zpracovaná.
Kdo mi tam hodně vadil, byla detektiv Conwayová.

25.12.2017 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Přečtenim této knížky pokračuji v sérii knížek s vánoční tématikou. Jsem už z toho trochu na měkko.
Vynechala jsem předcházející díly a pustila se rovnou do 3., protože se mi to prostě hodilo. A vůbec to nevadí. Čtení je to milé, úsměvné, dojemné, místy až sentimentální.
Bohužel, též jsem srovnávala s panem Herriotem a jeho knihy se mi líbí víc.

10.12.2017 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Připadá mi fascinující, že kniha, která byla napsaná více jak před 150 lety, má stale co říct, je aktuální, i po tolika letech.
Po dočtení si v sobě nesu krásný, hřejivý pocit. Naladila mě opravdu vánočně. Chce se mi vyjít ven a objímat všechny lidi. A hlavně se mi chce zakřičet: „vykašlete se na black friday, na nákupní šílenství, které svátkům předchází. Sedněte si ke stolu se všemi, chyťte se za ruce a rozjímejte."
Myslím, že čtení této knížečky se pro mě stane předvánoční tradicí. Fakt super, jsem nadšená. Splnila, co jsem chtěla.

27.11.2017 5 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Moc se mi líbily ilustrace, jsou takové snové. Odpovídají celkovému duchu příběhu. Knížka je též snová, nadpozemská. Andělská. Místy příliš filozofická, na to, že je primárně určená pro dětského čtenáře.

26.11.2017 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Hezká byla, čtivá, ale pro mě asi příliš kýčovitá. Víc mě bavila ta historická linka.

23.11.2017 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvělá práce, skvělé čtení. Autorka se opět vrátila ke svému obvyklému výkonu a za to jsem velice ráda.

01.11.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Stejně jako u prvního dílu, hrozně moc mě to bavilo. A asi víc není třeba k tomu dodat.
Snad jen, že se moc, moc těším na další díl.

01.11.2017 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Žádný trhák, od kterého by jste se nemohli odpoutat to pravda není, ale knížka má hlubokou myšlenku a ohromného ducha. Nakonec mi bylo i smutno, že se musím s Montem, s mužem se srdcem kovboje, rozloučit.

14.10.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Neznám žádnou z předešlých knih pana Backmana, a tak jsem vůbec nevěděla, co mohu očekávat. Bylo to milé, úsměvné a bylo fajn, že kniha měla jen pár stránek. A také mi stylem připomínala již zde zmiňovaného R. Fulghuma. S knížkou jsem strávila příjemné chvilky deštivého sobotního odpoledne.

18.09.2017 4 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Vážený a milý Edo, děkuji, i když si můj komentář nikdy nepřečtete. Díky takovým jako jste Vy si vždy uvědomím, že není vše marné a že na světě jsou lidé s chutí pomáhat ostatním. ♥

14.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka o pár stránkách, ale emocí vyvolá hodně. Jack mě tak strašně moc rozčiloval, že jsem vlastně ráda, že to netrvalo dlouho. :) Bylo to parádní, do detailu a věrohodně popsané. Super čtení.

03.09.2017 5 z 5

Až vyjde slunce Až vyjde slunce Michaela Mitroci

Tak dočetla jsem ji. Ale přišlo mi to jako blbost. Hlavně to není vůbec thriller, označení žánru je chybné. Spíš román pro ženy s prvky fantasy. Asi.

01.09.2017 3 z 5

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Jak mám ráda knihy inspirované skutečností, tak tahle mi přišla neskutečně banální a jednoduchá a ne moc zajímavá. Za mě zkažený příběh o Nell svým zpracováním. Trvalo mi i poměrně dlouho, než jsem se prokousala do konce. Ode mne má Gillian Bagwell palec dolů. Bohužel, a to jsem se tak těšila.

29.08.2017 3 z 5

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Průměrná pohádka pro dospělé, která je zajímavá jen prostředím, do kterého je vsazena.

29.07.2017 3 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Nadšení většiny zde nesdílím. pro mě nebyla kniha ničím výjimečná a nezapomenutelná. Příběh jezera a lidí žijících kolem může být fikce, ale umím si představit, že se klidně mohl stát. Namimu autorka na záda teda naložila osud, přišel mi hrozně bezútěšný, bez světla na konci tunelu. Čtení mi vůbec nepřinášelo radost, byť se mi četla dobře.

15.07.2017 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nejsem cílová skupina, nicméně knížky C.H. si vždy přečtu ráda. I přesto, že ani tento žánr nevyhledávám. Možná i z toho důvodu je pár věcí, které mi v knížce vadily. A především to, jak nevěrohodně se postavy chovají. Ale možná jsem už zapomněla, jak jsem emoce v těchto letech prožívala já. A i jak večírky probíhaly (ale pozvracená košile nebo postel nikdy rozhodně nebyla). Ale nechci moralizovat. Jinak se knížka čte velice lehce, spojení s písničkami se mi moc líbilo. Všichni mi byli sympatičtí, i ta protivná Bridgitte. Přečteno během jednoho dne. Strávila jsem s ní příjemný nedělní den.

09.07.2017 4 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Tak čtení je to bezpochyby hodně zajímavé. Ale mně nesedl styl autora. Přišel mi takový školácký. Přesto, že jeho popisy jsou velmi věrohodné, jak osob, tak nálady a okolí. Ale ten slovosled a výběr slov jako takových mi moc blízký není.
Přesto nelituji času, který jsem nad knihou strávila. Mám ráda knihy inspirované skutečnými událostmi, bez ohledu na to, které oblasti se týkají.

08.07.2017 4 z 5