GoodGames GoodGames komentáře u knih

Akira 5 Akira 5 Katsuhiro Otomo

Akira 5 sa vracia po slabšom štvrtom diely znovu na vrchol a dokazuje, že sa jedná o nadčasové a veľmi kvalitné dielo. Tecuova sila je stále väčšia a nebezpečnejšia a už je schopný spraviť kráter aj do mesiaca. Naviac je to veľmi podarený záporák, pri ktorom vážne neviete, ako sa kvôli svojej psychickej nevyrovnanosti zachová a tak to uvádza všetky ostatné postavy do nebezpečenstva. Je tu znovu viac epickej akcie, viacero pútavých scén a celkovo je to perfektná príprava na finále série.

08.05.2023 5 z 5

Libová sekačka Libová sekačka Geof Darrow

Kovboj ze Šaolinu ma v prvej knihe neskutočne bavil, či už všadeprítomným humorom alebo hravou kresbou, smial som sa počas celého komiksu. Nechápal som, že to toľkým čitateľom nesadlo, ale ja som bol nadmieru spokojný a komiks som odporúčal všade kde som mohol. S druhou knihou už je to však výrazne zložitejšie, Geof Darrow tu ide vo svojej drzosti ešte ďalej a celú knihu tu máme len sekačku, ale pre mňa fakt libovú! Jasné, dočítate to celé rýchlejšie ako poviete borůvkový koláč, keďže tu nie sú takmer žiadne slová, ale za to je tu poriadne krvavá zombie sekačka. Hravé je to tentokrát už len tou kresbou, ale nemôžem povedať, že by som sa nebavil.

23.04.2023 4 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Brutalita prvého dielu ustúpila do úzadia a je tu tentokrát aj výrazne menej akcie. Už prvý diel však prekvapivo dokázal ponúknuť aj zaujímavý príbeh. Podobne je na tom aj druhá kniha, ktorá sa však občas až príliš hrabe v minulosti a dopláca na to tempo hlavne v druhej polovici. Našťastie je to však celé dostatočne pútavé a som zvedavý na finále.

23.04.2023 4 z 5

Berserk 12 Berserk 12 Kentaró Miura

Síce mi prišiel dvanásty Berserk o niečo slabší ako pre mňa dokonalé predošlé diely, no páči sa mi, že výrazne zmenil v tomto diely svoj štýl. Tentokrát to je absolútne bez epických súbojov a do popredia sa dostávajú výrazné hororové prvky. Skvelá temná atmosféra plná beznádeje a fakt hnusných výjavov. Skvelá séria a som nesmierne rád, že to tu vychádza.

20.04.2023 4 z 5

Jim Hawkins Jim Hawkins Sébastien Vastra

Jim Hawkins je skvelým komiksovým spracovaním dobre známeho Stevensonovho Ostrova pokladov. Scenárista a autor kresby Sébastien Vastra si však ide svojou cestou a hlavné úlohy tu majú miesto ľudí antropomorfné zvieratá. Spolu s Blacksadom zatiaľ najlepší komiks, ktorý u nás s takýmito zvieratami vyšiel a podobne ako Juanjo Guarnido tak aj Sébastien Vastra ich vie naozaj perfektne kresliť! Celkovo je vizuál na veľmi vysokej úrovni a ku komiksu sa určite neraz vrátim. Veľké uznanie za vydanie celej série v jednej knihe + zachovaný veľký formát. Zatiaľ jeden z komiksov tohto roka a určite si ho nenechajte ujsť!

19.04.2023 5 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Rozhodne zaujímavý bonus pre fanúšikov hry, ktorí by si nemali nechať tento komiks ujsť. Nejedná sa síce kvalitatívne o nič výnimočné a celkové spracovanie je skôr priemer, no komiks ponúka viacero brutálnych a poriadne čvachtavých úmrtí, v ktorých nie je núdza o vypadnuté črevá, odseknuté hlavy či iné končatiny. Zamrzí však absencia veľkolepejších bojových scén a príbeh ma tiež nijak výrazne nestrhol. Napriek tomu však fajn jednohubka.

13.04.2023 3 z 5

Rodina Rodina Greg Rucka

Lazarus je drsný akčný komiks, v ktorom je hlavnou postavou vlastne takmer nezničiteľný ženský terminátor Forever. Scenárista Greg Rucka rozohral veľmi zaujímavý príbeh, ktorý má veľký potenciál aj do ďalších dielov. Okrem pútavosti príbehu sa môže komiks oprieť aj o vydarenú kresbu. Som veľmi rád, že tu Lazarus nakoniec začal po toľkých rokoch prosíkania čitateľov vychádzať a dúfam, že sa mu tu bude patrične dariť, aby toto rozhodnutie nemuseli v Crew ľutovať. Inak perfektný úvod do tejto kultovej série!

13.04.2023 5 z 5

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Brian Azzarello

Znovu sa jedná o rozporuplný príspevok slávneho Briana Azzarella do edície Black Label. Ak však budete čakať len jednoduchšiu tímovú akciu bez nejakých väčších ambícií, mohlo by vás to baviť. Veď už len samotný nápad zabiť Jokera je dostatočne zaujímavý. Pochválil by som aj vydarenú kresbu od Alexa Maleeva a síce sa celkovo hlavne scenárom jedná skôr o priemerné dielo, mňa to celkom bavilo.

13.04.2023 3 z 5

Tulák Tulák Iván Brandon

Tulák je kvalitné sci-fi, ktoré je zaujímavé svojím nejasným príbehom a aj krásnym vizuálom. Autor scenára Iván Brandon sa zahráva s čitateľom veľmi zákerne a spolu s hlavnou postavou budete neraz poriadne zmätený. Napriek tomu je však príbeh veľmi pútavý a pomáha tomu aj vydarená kresba a krásne farby. Znovu perfektne spracovaná kniha, kvalitný preklad a bonusy.

07.04.2023 5 z 5

Poslední detektiv: Vykoupení Poslední detektiv: Vykoupení Claudio Alvarez

Poslední detektiv: Vykoupení je akčná sci-fi detektívka. Jedná sa o dynamický príbeh, v ktorom ide po stopách vraha netradičná buddy dvojica vyšetrovateľov. Zatrpknutý Joe Santos, ktorý prišiel pred dvadsiatimi rokmi kvôli hľadanému vrahovi o parťáčku a ženský robot, ktorý má Joeovi pri vyšetrovaní pomáhať. Dobre vymyslená jednohubka, pútavé čítanie a znovu kvalitné spracovanie od Mighty Boys.

07.04.2023 4 z 5

Warhammer 40,000: Sestry bitvy Warhammer 40,000: Sestry bitvy Torunn Grønbekk

Som rád, že Crew pokračuje vo vydávaní komiksov z tohto populárneho univerza. Síce bol prvý komiks Marneus Calgar o úroveň lepší ako aktuálny s názvom Sestry bitvy, no aj napriek tomu je to stále fajn jednohubka. Hlavné čaro to má samozrejme pre fanúšikov značky a pre nich je to ideálny darček. Oba komiksy sú však vyrobené tak, aby si ich vedeli užiť aj neznalci. Sestry bitvy však u mňa doplácajú hlavne na nevýrazné a zameniteľné hlavné hrdinky, ktoré neboli dostatočne vykreslené a bolo mi úplne jedno, čo sa s nimi vlastne stane.

27.02.2023 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 9 a 10 Ekhö: Zrcadlový svět 9 a 10 Christophe Arleston

Nové Ekhö ma potešilo a celkom príjemne prekvapilo. Priznajme si totiž, že posledné čísla z tejto hravej fantasy série už predsa len mali slabšie scenáre a prišlo mi, že sa už príliš opakujú. Tu však na mňa zabrala exotika Afriky a Číny a aj vďaka vizuálnej atraktívnosti ma to bavilo. Dokonca mi prišlo, že aj scenáre od Arlestona boli tentokrát znovu o niečo hravejšie ako v posledných číslach. Za mňa príjemná nenáročná zábava.

24.02.2023 4 z 5

Radiant 7 Radiant 7 Tony Valente

Radiant 7 si udržuje svoju kvalitu, prináša znovu zábavné príhody, napínavé súboje a peknú kresbu. Je to jedna z najlepších manga sérií u nás a ak hľadáte sympatických hrdinov a zaujímavý príbeh, Radiant vám to určite dá. Ja sa v tomto fantasy svete, v ktorom pustošia mestá nebezpečné Nemesis cítim naozaj príjemne a všadeprítomný bláznivý humor ma zakaždým rozosmeje.

23.02.2023 4 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Veľké prekvapenie! Jeden z najlepších titulov minulého roka a celkovo možno najlepší dramatický komiks, aký som kedy čítal. Už komiks Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou sa mi od týchto autorov veľmi páčil, ale nečakal som, že budem nadšený aj z komiksu o hudbe na klavíri. Veľmi silný príbeh plný emócií, štýlová kresba a celkovo krásny zážitok.

22.02.2023 5 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Brutálny akčný masaker, ktorý je však prekvapivo pútavý aj po príbehovej stránke. Je to síce priamočiare, ale ten mix drastickej verzie Highlandera a Barbara Conana mi perfektne sadol. Vydarila sa aj kresba a celkovo musím uznať, že má tento komiks, na ktorom spolupracoval Keanu Reeves niečo do seba!

20.02.2023 4 z 5

Válka králů Válka králů Kieron Gillen

Nemôžem si pomôcť, ale mňa táto séria veľmi baví! Sympatickí hlavní hrdinovia, perfektná kresba, krásne farby a množstvo všemožných príšer z legiend. Je to síce taká jednoduchšia zábava, ale na štýl filmovej Múmie z roku 1999 a to ja mám rád. Som veľmi zvedavý na záver tejto série, ktorý príde s piatou knihou.

20.02.2023 4 z 5

Berserk 11 Berserk 11 Kentaró Miura

Znovu skvelý diel, v ktorom je perfektne vymyslený hnusný záporák Wyald. Vlastne je takmer celý diel len súboj medzi Gutsom a touto zvrhlou príšerou. Má to vražedné tempo, plno drsných hravých nápadov a ja som to prečítal na jeden dych. Posledné diely Berserka sú najvyššia kvalita dospelého drsného fantasy a úprimne ľutujem tých fanúšikov žánru, čo sa Berserkovi vyhýbajú len preto, že je to manga.

01.02.2023 5 z 5

Skřet Skřet Eric Grisson

Skřet je takým jednoduchším príbehom o pomste. Náročnejších čitateľov možno až tak nezaujme, ale ak máte chuť na dobrodružné a nenásilné fantasy, Skřet má feeling filmov z 80. rokov ako sú The Dark Crystal (1982), Legenda (1985) alebo Nekonečný príbeh (1984). Má to dobré tempo, vlastne sa v komikse neustále niečo deje a síce to nepatrí k tým najlepším titulom za minulý rok, spríjemniť vám chvíľu určite dokáže.

31.01.2023 4 z 5

Visa Transit (svazek 1) Visa Transit (svazek 1) Nicolas de Crécy

Visa Transit 1 a 2 je cestovateľským komiksom podľa skutočných udalostí. Samotný autor Nicolas de Crécy tu opisuje svoju cestu z Francúzska do Turecka, na ktorú sa vybral so svojím bratrancom na aute Citroën Visa ešte vo veľmi mladom veku len pár mesiacov po výbuchu Černobyľu. Spoznávajú nové krajiny, nových ľudí a celý tento road trip je možno až príliš kľudný a neakčný. Tých naozaj zaujímavých príhod tu tak veľa nie je a jedná sa hlavne o pokojné cestovanie. Niekomu to však práve takto môže veľmi vyhovovať. Pre mňa príjemný komiks. Záverečný tretí diel už vo Francúzsku vyšiel a my sa ho pravdepodobne tiež čoskoro od Meandru dočkáme.

29.01.2023 4 z 5

Visa Transit - svazek 2 Visa Transit - svazek 2 Nicolas de Crécy