GoodGames GoodGames komentáře u knih

Dobrodruh Timo Dobrodruh Timo Jonathan Garnier

Dobrodruh Timo je vhodný komiks pre malých čitateľov a je dobre, že tu podobné komiksy vychádzajú a rodičia majú z kníh pre deti na výber. Kresbou je podobný animovanému filmu Brendan a tajemství Kellsu a dobre sa na to pozerá. Nedosahuje kvalít kultového Kůstka alebo Amuletu a čitatelia sa k nemu pravdepodobne vracať nebudú, ale na jedno prečítanie je to fajn.

01.07.2020 3 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Tak trochu som sa bál tejto vzťahovej mangy, ale bál som sa zbytočne, Crew znovu siahla po zaujímavej téme a síce sa jedná v tomto prípade o romantiku, je to dostatočne pútavé a má to sympatické postavy. Prvý diel zaujal a som vážne zvedavý na pokračovanie.

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Zatracení dokáže určite zaujať svojím drsným až hororovým scenárom a má aj pár fajn momentov, ale ten príbeh ako celok sa až tak úplne nevydaril a v niektorých momentoch ho zachraňuje hlavne luxusná kresba.
"část textu obsahoval SPAM a byl odstraněn"

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Veľké prekvapenie. Či už je to prevedenie knihy, príbeh, dialógy, postavy, kresba, farby…to všetko je na výbornú a milujem ten pocit, keď mám po dočítaní komiksu úplne jasný názor, že to bola pecka!

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Aj napriek tomu, že sa tu väčšinu času maľuje, udalosti okolo toho sú dostatočne pikantné a búrlivé, aby to celé bavilo. Ak máte radi Mila Manaru, históriu alebo umenie, nie je o čom rozmýšľať.

Cagaster 6 Cagaster 6 Kachou Hashimoto

Finále série sa vydarilo a je to príjemná rozlúčka s týmto svetom a postavami. Kniha obsahuje aj dve krátke poviedky, ktoré sa sem tentokrát hodia oveľa viac ako v predošlom diely. Je zaujímavé sledovať, akú cestu si prešla autorka Kachou Hashimoto s kresbou. Už v prvom diely bola kresba vydarená, ale v tých posledných dieloch nemá chybu a kto hľadá dobre kreslenú manga sériu, tak by mal Cagaster určite skúsiť.

Cagaster 5 Cagaster 5 Kachou Hashimoto

Štvrtý diel považujem za najlepší v tejto sérii. Ponúkol totiž poriadnu dávku vydarenej akcie a aj poriadnu dávku cagasterov. V tom najlepšom pokračuje aj piaty diel a jediné, čo sa mi nepáčilo bolo, že sa to po 122 stranách usekne a ten pútavý našlapaný dej nahradí poviedka, ktorá sa sem vôbec nehodí.

Cagaster 4 Cagaster 4 Kachou Hashimoto

Nečakal som, že ma po predošlom miernom sklamaní bude pokračovanie tak veľmi baviť. Prvým dielom som vyčítal, že majú síce zaujímavú tému nákazy a všade naokolo je prerastený ľudožravý hmyz, no ukazovali ho len zriedka a síce to bolo celé veľmi sympatické, akcie bolo málo. Tu to celé buchlo a akcia je takmer na každej strane, cagasterov tu autorka tiež ukazuje požehnane a je to celé aj perfektne nakreslené a pútavo napísané. Toto bola jazda! Som zvedavý na finále série.

Cagaster 3 Cagaster 3 Kachou Hashimoto

Tretí Cagaster je po tom druhom prekvapivo pomalý a možno až príliš konverzačný, ale na druhú stranu dokáže poriadne prekvapiť odhalením, ktoré som vôbec nečakal. Zatiaľ je to však najslabší diel série a som veľmi rád, že štvrtý diel ma maximálne potešil.

Cagaster 2 Cagaster 2 Kachou Hashimoto

Druhý diel pritvrdzuje. Viac akcie, viac Cagasterov a rozhodne prekvapí aj jedno nečakané úmrtie. Uvolenú atmosféru vystriedalo viac napätia a pozrieme sa aj do minulosti, ako sa stal z hlavnej postavy obávaný likvidátor.

Cagaster 1 Cagaster 1 Kachou Hashimoto

Tak trochu iné Walking Dead. Úvodný diel predstavuje hlavne svet a sympatické postavy. Čítanie je to naozaj príjemné, prekvapí uvoľnená atmosféra a humor. Hlavný problém prvého dielu je v tom, že hlavnú hrozbu takmer vôbec neukáže a to ma mierne sklamalo. Inak som sa však bavil.

Putování s dinosaury Putování s dinosaury Daimuro Kishi

Príbehy dinosaurov majú rozdielne pointy, sú dostatočne pútavé, inteligentné a občas aj poriadne krvavé, ale taký je život. Jedná sa o veľmi vhodnú knihu pre deti a mládež a vlastne pre všetkých fanúšikov dinosaurov. Jediné, čo mi vadilo, je slabšia kresba, ale od vzniku už ubehlo 30 rokov. Milé prekvapenie.

01.07.2020 4 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Dokonalo šialená zábava! Hravá kresba, svieži scenár plný vydarených hlášok, sympatickí hrdinovia a množstvo useknutých končatín. Od začiatku do konca som sa uchechtával a výborne bavil.

Magic the Gathering: Chandra Magic the Gathering: Chandra Vita Ayala

Magic the Gathering: Chandra je komiks plný bojov, akcie a hlášok. Nejedná sa o nič výnimočné a náročnejší čitatelia spokojní nebudú, ale ak ste fanúšik alebo máte radi jednoduchšie komiksy plné akcie, Chandra vás na chvíľu dokáže zabaviť.

Vei - kniha 2 Vei - kniha 2 Sara Bergmark Elfgren

Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a nestráca nič zo svojej pútavosti aj napriek tomu, že má takmer o 100 strán viac. Ja s kresbou nemám absolútne žiadny problém, scenár dokáže prekvapiť a potešilo aj veľkolepé finále.

Vei - kniha 1 Vei - kniha 1 Sara Bergmark Elfgren

Veľmi vydarený komiks so severskou tematikou a veľké prekvapenie, nečakal som totiž, že to bude mať tak prepracovaný dynamický príbeh s hravou kresbou, ktorá je plná nápadov a krásnych farieb.

Legenda o ninja kočkách Legenda o ninja kočkách Francesco Vacca

Shuricat síce trochu dopláca na svoju zbrklosť a skratkovitosť, ale aj napriek tomu by som pokračovanie s týmito sympatickými mačacími hrdinami uvítal rád. Je to príjemný komiks s peknými farbami, ktorý môže zaujať všetky generácie.