goergina goergina komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

(SPOILER) Kniha je chytlavá, obsahuje zajímavé zvraty, postavy jsou fajn. Ale příběh je šíleně překombinovaný. Nejenže do vražd je zapojena snad polovina postav, ale major Servaz je v ohrožení života tak často, že už tomu nejde ani věřit. Ještě, že má takové štěstí…. No co. Další knihou pokračovat nebudu.

12.09.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

V první části knihy mě zarazilo opakování jednotlivých rozhovorů. Bylo to velmi rušivé. To naštěstí přestalo a kniha se zvrhla v zajímavou detektivku rozebírající psychologii osobnosti. Ano, děj je předimenzovaný, ale mně se to prostě líbilo. Jednoduše Itálie. Byla jsem s příběhem spokojená a nenudila jsem se.

11.05.2022 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Moje první postapo kniha a já jsem nadšená. Zprvu mě trochu odrazoval počet stran, ale to v konečném důsledku ani nebylo podstatné. Vůbec mi nevadilo dynamické střídání vypravěčů (vzpomínky ostatních lidí) a naopak jsem si to užívala. Jak už ale bylo zmíněno, konec příběhu jako by tam nepatřil. Zklamal mě, ačkoli sama nevím, jaký konec by mě vlastně potěšil :-) Jinak dávám dobré hodnocení a všem fandům postapo ( a nejen jim) knihu s klidným srdcem doporučím.

05.05.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

(SPOILER) Nevím, co si o tom mám myslet. Někde se dočtu, že je to fantasy pro děti. Vážně? Snad NE! Vraždy, prostituce apod.? A pro dospělé? No. Bylo by to celkově uvěřitelnější, kdyby bylo postavám v průměru alespoň o tři roky více. Osud Inej mi zavání pedofílií (když má ve svých 15 letech dlouhou zkušenost se Zvěřincem) a Kazově schopnostem taky nevěřím. Vím, že je to série, přesto mě otevřený konec zklamal. Kromě tohoto se mi ale celkově kniha líbila. Přesto do druhého dílu nejdu.

23.03.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Autorka píše neuvěřitelně čtivou formou a to mě baví. Jáma mě neuchvátila tolik, jako Upálené, ale stejně jsem s chutí dočetla do konce. Trochu mě mrzí, že nebylo více vysvětleno, co se v jámě děje, ale budiž. Rozhodně se chystám přečíst všechna autorčina díla a těším se na to.

17.08.2022 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Bavilo mě to. Postava Emily je děsná. Musím uznat, že kniha ve mně vyvolávala emoce a to má správná kniha dělat, ne? Takže za mě dobrý. Konec hodně přitažený za vlasy, ale co už. Sama bych asi lepší nevymyslela.

04.08.2022 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Kniha se mi moc líbila. Příběh plný naděje, odvahy a houževnatosti. Nápad neotřelý. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Za sebe doporučuji.

04.08.2022 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Opět parádní kniha. Agatha nikdy nezklame.

14.06.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Pěkná zápletka, zajímavé zvraty. Ovšem některým věcem v knize jsem jako čtenář neuvěřila, což v mých očích knihu shodilo. Nemůžu si pomoct. Do stránky cca 300 pecka, potom už jen brak. Každopádně když je chuť na romanťárnu, tak proč ne.

16.05.2022 2 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Kniha plná pozoruhodných povídek českých autorů. Některé se mi líbily více, jiné méně. Ta rozmanitost žánrů je super, protože každý si pak najde to své. Já se bavila a začínající autoři si určitě zaslouží respekt. Za mě plný počet hvězd.

11.05.2022 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Nevím kdy naposledy se mi stalo, že bych u knihy cítila tak intenzivně své emoce (vztek). Příběh je možná takový “laciný”, ale je také lidský a opravdový. Splnilo to moje očekávání, takže za mě ano.

05.03.2022 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Povídka je to pěkná, k zamyšlení. Téměř filozofická. I přesto si ale myslím, že vydat jí jako knihu je plýtvání zdroji. Jako sloupek v časáku, článek na webu či jako součást sbírky by posloužila stejně dobře. Dvacetiminutovka před spaním.

11.05.2022 2 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Krátká, napínavá, mrazivá. Přesně podle mého gusta.

08.05.2022 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Za mě trochu uspěchaný konec, ale přesto se mi knížka líbila opravdu moc. Doporučuji

05.10.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Bavilo mě to do stránky 200. Pak to klidně mohlo skončit. Bernieho postava neuvěřitelná, Cole nesmrtelný asi (tolik výbuchů by nepřežil asi ani akční hrdina z amerického filmu) Byla to pro mě ztráta času. 1*

29.07.2023 1 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

(SPOILER) Achjo… začátek byl tak dobrý a skončilo to jako brak. Kdyby za tím byl otec, nebo kdyby byl Erik psychouš a stalker, dávalo by to aspoň smysl. Takhle blbost s teroristama to zazdila. Ale četlo se to dobře, to jo.

19.02.2023 2 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Audiokniha: Celé 2/3 jsem přemýšlela o tom, co má vlastně kniha říct. Byla to nuda. Nemastné neslané drama jednoho manželství. Postavy nesympatické a hloupé. Pak se to konečně rozjelo a dalo to smysl, jenže pozdě.

16.06.2022 1 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Ačkoli je vše jasné už na začátku, kniha je zajímavá a napínavá. Konec byl velmi překvapující, což knihu ještě více povýšilo. Knihu jsem přečetla rychle a nedala mi spát.

09.03.2022 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Kniha mě neskutečně bavila do chvíle, než byla odhalena celá pointa. Pak už bylo vše jasné a já totálně ztratila zájem. Poslední strany jsem jen přelétla. Ale asi 4/5 knihy jsem si užila.

05.03.2022 3 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Fitzek je prostě mistrem svého řemesla. Když si myslíte, že jste tomu přišli na kloub, tak se vždycky pletete. Jako každá jeho kniha, i tato dostává 5*

18.11.2023 5 z 5