gilt gilt komentáře u knih

Přehlídka Přehlídka Jeffery Deaver

Tuhle knihu mi koupil syn, abych si vybrala autora, kterého budu číst do budoucna, protože mé oblíbené jsem už z větší části přečetla.
Jako pomůcka dobrý, ale čte se to těžko.

22.01.2014 1 z 5

Smrť džokejky Smrť džokejky Felix Francis

POZOR - v češtině Spřízněni krví!!! Abyste si nekoupili obě knížky a zjistili, že jsou stejné.

17.10.2013

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Další napínavá kniha! Četla se dobře, nemám, co bych vytkla. Snad jen - kdo to teda šramotil u rodičů na zahradě?

14.10.2013 5 z 5

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Docela mě nudily pasáže s popisem krajiny a hlavně mi připadalo zdlouhavé to popisování historie. Ale je to nutné k pochopení děje.
Jinak se mi samozřejmě knížka líbila. Reichsová nikdy nezklame. Jaký je další díl?

30.09.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak opět jsem ji přečetla za dva dny. Dokonce jsem i uronila slzu, když se Christian ztratil. Nechápu jen, co kdo očekává od erotického románu? Detektivní zápletku? Mě se líbil první i druhý díl a ráda si přečtu i ten třetí, který slibuje, že tam přece jen k nějakému dramatu dojde. Ikdyž podle děje to mohlo klidně skončit druhým dílem. Zřejmě nás čekají přípravy na svatbu, napadení Christiana a možná i Any. Třeba i nějaké zranění, aby si oba hrdinové mohli uvědomit, jak moc jim na sobě záleží. No a samozřejmě potrestání viníka.No a spousta sexu. (Přemýšlela jsem nad tím, jestli dojde k sexu i těsně před obřadem ve svatebních šatech). Jinak jsem opět vděčná, že při popisování erotických scén, nezachází autorka do detailů a tím pádem to neklesá do pornografie.

28.08.2013 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Deaver nezklamal. Napínavý příběh z překvapujícím závěrem.

12.08.2013 5 z 5

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Knihy s Rune mě tak nějak od Deavera baví nejmíň :)Rozčiluje mě její nepořádnost a zbrklost, kvůli které se často dostane do průšvihu. Mám raději chladnost a profesionalitu Lincolna Rhymea.

29.07.2013 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Napínavé, překvapivé obraty - skvělá kniha.

29.07.2013 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Zvláštně psaná kniha. Slyšela jsem ji dokonce i jako audioknihu. Smutný příběh

29.07.2013

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Velmi pěkné čtení na dovolenou. Některé povídky končí překvapivě.

29.07.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem ji za jeden den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je vzrušující, ale ne vyloženě pornografická. Nikde nenajdete sprostý výraz pro tělesné partie. To mě opravdu překvapilo. (Ne že bych sprostá slova vyhledávala, to opravdu ne!) Je tam jen jedno sprosté slovo popisující činnost, které my říkáme milování. Ano, většina lidí nepreferuje tento druh uspokojování, ale mohlo to tam být také popsáno mnohem drsněji a to naštěstí nebylo.
Že se hlavní hrdinka tříští na milion kousků si nikdo nevšiml:)
Těším se na druhý a třetí díl.

23.05.2013 4 z 5

Hříšné radosti 2 Hříšné radosti 2 Penny Vincenzi

Nutné pokračování prvního dílu, protože až tady se dozvíte podstatu věci. Moc mě bavila, měla spád a napětí ve správné míře.

Hříšné radosti 1 Hříšné radosti 1 Penny Vincenzi

Ze začátku moc popisná - vždy mi trvá, než se mi jména dostanou pod kůži - ale nakonec zajímavá, sice trochu naivisticky popsané milostné scény, ale druhý díl jsem přímo zhltala.

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Strašně mě ta knížka zklamala. Moc popisování okolí a málo napínavý příběh. Jsem od Francise zvyklá na napínavý a dechberoucí příběh. Beru to jen jako další knihu do sbírky.

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Zajímavé i z historického hlediska. Nikde jsem se tolik nedozvěděla o životě obyčejných Němců za II.světové války - je-li to tedy pravda!?

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Super knížka, napínavý příběh.

06.02.2013

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Kdo má rád seriál Sběratelé kostí, bude zklamaný. Kniha je jiná. Nejde to spojovat. Ale přesto se čte dobře. Místy je dost nechutné popisování obětí atd. Rozhodně si u ní nedávejte sváču.

Závist Závist Sandra Brown

První, kterou jsem od Sandry Brown četla. Chytla mě a teď čtu všechno, co mi od ní přijde pod ruku.

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

To prostě byla síla. Napínavé, že se člověk od toho neutrhne!

Nová láska na obzoru Nová láska na obzoru Veronika Kabátová

Moc pěkná, jako obě další. Doporučuji všem slečnám.

15.05.2012