gilt gilt komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvěle napsané, moc mě to bavilo. Nečekala jsem, že vrah je ten, kdo to nakonec byl..

09.09.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Fantastická, po dlouhé době dobře se čtoucí knížka. Zhltla jsem ji na jeden zátah. Překvapivé vyústění.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělé čtení! Moc mě to bavilo a vyústění nečekané. Doporučuju

26.03.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Začínám si tuto autorku zamilovávat. Prostě se mi její vyprávění líbí. Je napínavé, utíká to.
Pěkné

18.02.2020 5 z 5

Cesta: Paměti české aristokratky Cesta: Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Zajímavá knížka, moc hezky psaná. Docela jsem ji hltala a konec obrečela. Současně běžel v televizi seriál Modrá krev, kde byl i díl o rodu Šternbergů, kde vystupovala i Diana, dcera hraběnky Cecilie Sternbergové. Mluvila tam i o této knize.

29.12.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

při čtení jsem měla pasáže, kdy to ve mě vřelo a pasáže, které byly naprosto nudné. Ale nečekala jsem, že to dopadne takhle.

02.10.2019 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak opět jsem ji přečetla za dva dny. Dokonce jsem i uronila slzu, když se Christian ztratil. Nechápu jen, co kdo očekává od erotického románu? Detektivní zápletku? Mě se líbil první i druhý díl a ráda si přečtu i ten třetí, který slibuje, že tam přece jen k nějakému dramatu dojde. Ikdyž podle děje to mohlo klidně skončit druhým dílem. Zřejmě nás čekají přípravy na svatbu, napadení Christiana a možná i Any. Třeba i nějaké zranění, aby si oba hrdinové mohli uvědomit, jak moc jim na sobě záleží. No a samozřejmě potrestání viníka.No a spousta sexu. (Přemýšlela jsem nad tím, jestli dojde k sexu i těsně před obřadem ve svatebních šatech). Jinak jsem opět vděčná, že při popisování erotických scén, nezachází autorka do detailů a tím pádem to neklesá do pornografie.

28.08.2013 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Naprostá bomba! Četla jsem ji na jeden zátah, protože jsem prostě nemohla jít spát, dokud to nedočtu. Napínavé a dobře se to četlo.

11.11.2020 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Skvělé, strhující, překvapivé. Vážně moc hezky a poutavě napsané. Moc se mi to líbilo!

22.09.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Začátek byl opravdu rozvláčný, ale pak to dostalo spád a nedalo se od knihy odejít. Opravdu překvapivý závěr!

29.12.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pěkné, zajímavé, má to spád. Autorka je právě moje nejoblíbenější!

Strach Strach Franck Thilliez

Mazec!!! Neskutečně napínavé. Chvilkama dost nechutné, ale zkusím i další od tohoto autora.

25.01.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se knížka moc líbila. Bála jsem se jí dočíst, protože jsem měla strach o hlavní hrdinku. Děj měl spád, v příběhu je jen pár osob, takže je jednoduché se orientovat.
Doporučuji!

28.08.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Četla jsem i Manželé od vedle a tahle kniha byla o hodně lepší. Napinavejší.

15.10.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četlo se to skvěle! Překvapivý závěr!

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Mě se opět knížka líbila. Bryndza je právě můj nejoblíbenější autor. Mám všechny jeho knihy.

27.04.2019 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Četla jsem tuto knihu už na škole. Byla zajímavá a dojemná. Líbil se mi seriál, kde hlavního hrdinu hrál Vladimír Javorský a do dnešního dne ho mám spojeného hlavně s touto rolí.

01.09.2014 5 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Krásná vánoční knížka. Každý rok si ji půjčuji v knihovně, abych se správně naladila na vánoce.

01.09.2014 5 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Moje první od tohoto autora. Musím se podívat, jestli to má pokračování, protože zůstala spousta nezodpovězených otázek. Dávám 4 hvězdičky, ale jen kvůli krkolomným jménům. Jinak byla knížka super!

12.03.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem ji za jeden den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je vzrušující, ale ne vyloženě pornografická. Nikde nenajdete sprostý výraz pro tělesné partie. To mě opravdu překvapilo. (Ne že bych sprostá slova vyhledávala, to opravdu ne!) Je tam jen jedno sprosté slovo popisující činnost, které my říkáme milování. Ano, většina lidí nepreferuje tento druh uspokojování, ale mohlo to tam být také popsáno mnohem drsněji a to naštěstí nebylo.
Že se hlavní hrdinka tříští na milion kousků si nikdo nevšiml:)
Těším se na druhý a třetí díl.

23.05.2013 4 z 5