Geramon Geramon komentáře u knih

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Zablýsklo se a mé tělo se blaženě obalilo světlem.

Úkol Přečtění třetího dílu Cesty šamana splněn.
Vaše reputace u klanu Fantom Print zvýšena ze 2 na 3.
Odměna Snížení ceny na nákupy u klanu Fantom Print o 10%
Získán titul ,Náruživý čtenář,

Je k dispozici nový úkol: Legendární pokračování cesty Šamana ,Hrad Fantomů,
Odměna za splnění legendární Brýle mistra Gutenberga
Trest za nesplnění úkolu: snížení levelu čtenáře na level Školka. Po dobu jednoho roku možná četba pouze knihy Ferda mravenec a spol
Přijímáte?Nepřijímáte?

V běhu strhávám košili z věšáku a odklikávám ANO.
Mám hergot asi 20 minut se dostat do knihkupectví než zavřou.
Sakra to musím stihnout, nemůžu čekat do zítra abych se dozvěděl jak je to dál.
Výtah se zaseknul to si snad dělááá p….l.
Beru schody po třech. Uf dělám si poznámku NEBYDLET tak vysoko.
Hergot třetí patro dobrman level 13. Ááá to snad ne.
Koukám do batohu co použít. Jooo házím kost a probíhám okolo psa.

Získáváte novou schopnost ,,Filuta,,

Běžím ulicí a lidi se otáčejí a koukají kdo mě asi pronásleduje.
Super, mám ještě minutu vbíhám do obchodu, beru knihu z pultu běžím ke kase.
Mám vyhráno.
Nééééé nemám peníze to néééé.
Chlap kouká co vymyslím. Já koukám a přemýšlím.

Ding Vaše úroveň obchodování se zvedla na 10.
Vaše reputace u klanu Fantom Print se zvedla na 4.

Šťastně odcházím k domovu pouze v ponožkách a slipech.
Rozhodně nelituji, neboť ta kniha stojí za boty košili hodinky mobil a kalhoty.
Sedám si do křesla, odesílám email, že nemohu přijít do práce neboť to prostě nejde.
Otevírám knihu.

Zahájili jste úkol. Vaše úroveň zvědavosti a houževnatosti se zvedla o 16 levelů.
Vítáme Vás v Barlioně a přejeme příjemnou hru.

24.06.2019 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Povídá ,,bude kotleta přijď bude se ti to líbit".
A já blbec půl dne nežral, tak jsem se těšil.
Přes půl Prahy jdu pěšky abych ještě vyhládl.
Přijdu hladovej jak vlk a posaděj mě do křesla a cpou před ksicht nějakou knihu.
,,Na knihu ti kašlu naval žrádlo".
,,Jaký žrádlo vole?"
,,Kotletu ty slibotechno".
Ti hráblo néé tady negrilujeme tady jsi v literárním kroužku.
Neštvi mě sedni a čti nebo dostaneš křeslem přes makovici.
Grrrr hodím svůj nejdrsnější obličej, ale vůbec to nepomáhá.
A tak otevřu a čtu.
Dáš si brambůrky ? povídá týpek ve vedlejším křesle asi po hodině.
Neotravuj a nezdržuj zrovna Mlejnek dává na hubu Krvavé Máří.
Týpek se naštvaně obrátí.
Po 4 hodinách odložím knihu a nevěřícně se rozhlédnu.
Mám hlad, mám fakt hlad, ale jídlo mě nezajímá.
Mám literární hlad.
Musím sehnat další Kotletu.
,,Naval dalšího Kotletu"
,,Nemám čéče "
Zvednu se, vykopnu dveře a uháním do Neoluxoru.
Grrr týpek dává zrovna roletu dolu.
,,Co jako děláš, ty zavíráš magore?"
Máme už zavřeno odvětí maník.
Okamžitě otevři a naval všechno od Kotlety nebo si přinesu svoje vybavení a otevřu si to tady sám.
Obrýlený týpek se na mě podívá a vidí že je zle.
V duchu již vidí svojí mámu jak mu nadává že mu večeře vystydla.
Mazej a přines mě všechno kde je na obálce nápis Kotleta.
Týpek přinese krabici dávám mu hrst bankovek a on se usmívá.
áááááá super sedím doma otevírám krabici.
Vyndavám první a kur..a co to je?? DVD s nějakým plešatým týpkem kterého jsem viděl v televizi jak buzeruje jiné týpky a nadává. He kotlety a ryby.
Já toho brejlouna zabiju grrr
Vytáhnu zbytek a vidím že ostatní jsou fakt knihy od Františka Kotlety.
Pomalu brejlounovi odpouštím a začínám se nořit do další knihy.
Ano nyní to vím, právě jsem začal věřit na mimozemšťany nebo bohy.
Protože takto perfektní knížky nemůže napsat žádný obyčejný člověk z planety Země.

21.08.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Tedy co na to říci. Padl jsem do velké pasti. Koukám se hmm pekelné stroje, Viktoriánská doba
no tak jasně Steampunk, který mám rád.
Vůbec jsem si nevšiml jaká skupina uživatelů zde tyto knihy od Cassandry Clare komentuje.
A jsou to děvčata, dámy, slečny, paní :o))) každý ať si vybere dle své věkové skupiny.
Ani nikde není psáno že to jsou dívčí romány.
A to je tedy sakra dobře, že to tam není, neboť jsou tyto knihy tedy opravdu, ale opravdu skvělé a byla by škoda si je nepřečíst jenom proto, že by k nim někdo dal nálepku ,,dívčí,,.
Padl jsem do pasti proto, protože jsem si přečetl první knihu a to pak již není cesty zpět.
Prostě se musíte dozvědět kdo vlastně Tessa je, odkud je, koho si nakonec vybere (osobně jsem doufal ve Willa) a hlavně co má za lubem a jak dopadne ten parchant Mortmain.
Ale jsem chlap a pravděpodobně normální neboť jsem vcelku trpěl kolik scén a vět milostných tam je :o)))
Ale je to napsané tak napínavě, že to prostě ani nejde přeskočit. Zkoušel jsem to nejde to FAKT :o))
V polovině knihy jsem byl již docela nervózní neboť poslední kniha je asi fakt nejvíce zamilovaná.
Nejen Tessa je zamilovaná, ale i sestra Willa, služebná, Gideon i jeho bratr atd atd. takže se divím, že nenašli i nějakou milou i kocourovi Kostelníkovi.
Ale jak je napsaný konec knihy a jak dopadne padouch (nebudu spoilovat) tak odpouštím vše co jsem musel přetrpět. Přesně takto by měl dopadnout, každý takový parchant. A ne jako v debilních seriálech kde v jedné sérii hnusného padoucha zavřou, aby ve třetí sérii pomáhal hrdinům ještě proti horším padouchům grrrr.
Takže celkově jsem chtěl dát 6 hvězdiček, ale strhávám jednu za hodně milostné scény, takže celkem dávám 5 což je zde stejně maximum. Což je asi stejně jedno, protože když by zde byla možnost dávat 6 tak bych stejně strhával ze sedmi atd atd :o))) Velice doporučuji.

18.11.2017 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Udělal jsem chybu, že jsem začal číst Jiný svět až po knihách Cesta Šamana.
Neudělal jsem chybu, že jsem knihu přečetl.
Pravda je, že mě začala bavit až od cca půlky.
Do té doby je to samé levelování a popisy puulování agro atd.
Oproti Šamanovi mě to moc ze začátku nebavilo.
Mahaněnko nastavil pro mě až moc vysokou laťku.
Ale od cca půlky to již skočilo do kolejí, které mě baví a více to připomíná Mahaněnka.
POZOR Spolier !!!
Osobně jsem nekuřák, ale nápad, že Gleb do hry přitáhne něco nového co tam nebylo
se mě líbí. Je zde vidět i ekonomika a její vliv. Dost podobně to ve hrách MMORPG funguje.
Proto skoro není možné najít návody do Guild Wars 2 díky nimž opravdu vyděláte goldy.
Protože když by je někdo zveřejnil tak za chvíli nebudou fungovat právě díky trhu a ekonomice.
Proto ani já nikdy neprozrazuji svoje metody ani nejbližším. Ať si na ně každý přijde sám.
Proto mě i tato kniha sedne neboť popis ekonomiky a myšlení Gleba je mě hodně blízké.
A je vidět že autor opravdu MMORPG hraje.
Osobně mě trochu vadí že hlavní osoba inklinuje k temné straně. Nyní je to v podstatě kladná postava
, ale jestli začne být grázl tak se obávám, že nebudu chtít číst další knihy.
Nevadí mě postava Nekromancera jako takového. Sám také mám Nekromancera.
Jen mě vadí temná strana. Proto moje dlouholeté zkušenosti z WoW jsou za alianci a ne za hordu.
Raději v hlavním městě potkávám elfy, lidi nebo trpaslíky než zombie,trolly nebo krávy v brnění.
Ale kniha je skvělá, spisovatel má dobré nápady.
Čeho se bojím je to, co dokáže žánr LITRPG po pár dalších knihách nabídnout.
Bojím se toho, že má tento žánr poměrně velké mantinely, aby to byl ještě LITRPG.
Skoro v každé knize se někdo dostane do virtuální hry. A něco tam řeší a něco prožívá.
A jsem zvědavý jak dlouho spisovatelé dokáží vymýšlet příběhy tak, abych neměl pocit Jo tak to tu již bylo.
Ale doufám že to bude za hooodně dlouho :o))))
Jako zajímavý efekt u sebe vidím to že mě baví tyto knihy číst. Ale poslední dobou mě baví méně hrát RPG a MMORPG. Jako kdyby mě ty hry nedokázali dodat zážitek jaký mají hrdinové z knih od Mahaněnka nebo Rusa. Ale také je možné že stárnu :o))))) )jenže to by mě asi nebavilo ani o nich číst.
Každopádně knihu Jiný svět rozhodně doporučuji a nyní jdu číst další díl neboť musím vědět jak to s Glebem dopadne.

22.07.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Tato kniha je první z žánru LitRPG co jsem kdy četl. Jsem dlouholetý hráč MMORPG her (Guild Wars2,WOW,Conan,TESO a další). Mám rád i single RPG.
Po zklamání po přečtení knihy Ostří Osudu ze světa Guild Wars jsem byl dost skeptický.
O to více jsem byl překvapen nad zábavností knihy Úkol Přežít.
Tak rychle jsem nepřečetl žádnou knihu již hodně let.
Je to skvělá kniha a PAN Mahaněnko potvrzuje že ruští spisovatelé jsou prostě vedle českých nejlepší spisovatelé scifi a fantasy knih (alespoň tedy pro mě).
Rozhodně si přečtu všechny další knihy o Šamanovi Mahanovi.
Nevím zda jste si toho všimli, ale postava Mahan vychází z příjmení spisovatele :o))
Mě to došlo, až po přečtení když jsem procházel okolo knihy a periferně jsem zahlédl knihu.
Což je logické neboť do té doby jsem jí měl celou dobu v ruce a otevřenou.Nedalo se od ní odtrhnout ani odložit dokud jsem jí nepřečetl.
Nevím zda Paj-Inka hraje MMORPG, ale z vězení se lze dostat dříve úplně v pohodě.
MMORPG hry se vyvíjejí a každý hraje podle svého stylu. A někdo dokáže ze hry vytěžit více někdo méně. Záleží jak je kdo ochotný se podívat na principy hry. Taky jsem se vždycky divil jak to že ve WOW tolik lidí na aukci ode mě nakoupilo tolik batůžků. Ty batůžky si každý mohl nakoupit od NPC za 12goldů o pár ulic vedle. Místo toho je koupili ode mě za 50 goldů. A já je zase kupoval od toho NPC za 12goldů :o)))) Jak je to tedy možné??
Takže platí pořekadlo ,,za hloupost se platí" :o)
Takže jste-li hráč RPG nebo MMORPG a máte rádi scifi a fantasy tak to vyzkoušejte.
A uvidíte zda se vám bude kniha líbit.

11.06.2019 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha se mě líbila. Jsem rád, že to nebyla čistá Kulhánkovina. Líbí se mě vcelku zběsilé drsné akce, ale nedají se číst tak často. Spad mě příjemně překvapil.
I tak byla kniha vcelku drsnější. Opravdu tam život nemá až takovou cenu.
Hehe tedy cenu takovou kolik Vám pak vybrakujou z kapes:o))
A kdo ví třeba Je pan Kotleta visionář, něco jako byl Jules Verne dříve.
Takže jestli si někdo dneska stěžuje na cestu z Prahy do Brna, tak ať si přečte tuto knihu a ví co ho čeká za pár let a pak mu bude připadat cesta po D1 jako pohádka a bezpečná.
Osobně doufám, že se mýlí a budoucnost bude jiná a lepší.
Protože jestli ne tak si jdu kopat nějaký bunkr a raději na sever od Prahy :o))

05.01.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Pro mě osobně jednoznačně nejlepší scifi kniha co jsem kdy četl.
Skoro nikdy nepřečtu žádnou knihu 2x. Ale Den trifidů jsem četl již 3x.
Opravdu velmi dobře napsané.
A škoda že tak hnusně natočili dvoudílný film.
Již po pár minutách jsem zjistil, že tam jsou věci které v knize prostě nejsou.
Takže jsem musel ten film vypnout. Grrrrrr

09.10.2016 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Tedy protože Den Trifidů považuji za jedno z nejlepších scifi děl tak jsem se této knize dlouho vyhýbal. Dostal jsem ji jako dárek a dlouho jsem se neodvažoval ji přečíst.
Nakonec jsem tak učinil a byl jsem vskutku velice mile překvapen.
Protože tato kniha je minimálně tak dobrá jako Den Trifidů.
A možnááá že i lepší.
Opravdu paráda a určitě si jí přečtěte.

09.10.2016 5 z 5

Sexuální magie je fakt hustá:o))))
Jinak akce akce akce. nějaký ten sex akce akce. Ale proč ne.
Je to pěkná kniha. Jen škoda parťáků ty to již nerozchodí :o))
Ale třeba je nějak v další knize oživí?

26.08.2016 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Tak to je Megamazec. Doufal jsem, že bude druhá kniha alespoň tak dobrá jako první.
Protože první byla skvělá.
Ale ta druhá je ještě lepší.
Hned začnu číst třetí knihu a jestli bude také dobrá tak si koupím všechny ostatní knihy najednou. Paráda, žánr LitRPG se mě moc líbí.

21.06.2019 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Tuto knihu jsem četl jako první od Juraje.
A opravdu jsem jí přečetl pekelně rychle. Nedá se od ní odtrhnout to je fakt.
Téma Avarové slované atd. se mě líbí. Mám rád knihy od Štorcha.
Jen mě překvapuje, že pan Štorch nezmiňuje ve svých knihách jasná fakta (magie, zombie, černokněžníci) neboť po přečtení mě přijde, že takto to fakt bylo :o)))
Vcelku drsné prostředí, které mě hodně připomnělo atmosféru Zaklínače a to je také dobře.
I mluva postav mě přišla taková přirozená, když nadávají když se jím něco nedaří.
Přece je jasné , že řeknu kurva atd, když letím na koštěti s pokladem a kreténskej kámen mě otočí o 180 stupňů takže poklad letí někam do hajz... :o))))
Jen občas mě přišlo že některá slova jsou již za hranou a nehodí se do knihy.
Trochu mě vadilo že se hodně často měnil scénář. Skákalo to hodně často od jedné postavy na další postavu pak na další postavu. Na můj vkus moc často.Ale třeba to je jen můj problém.
A co mě fakt vadííí :o))) proč proboha tolik spisovatelů nechá najít hrdinu poklad, aby následně musel rychle utéct bez něj, protože se to tam zřítí ?? Fakt nechápu co by bylo špatného na tom, že by si poklad odvezli. Ale s tím asi nic nenadělám:o)))

Ale to nemění nic na faktu, že Juraj Červenák umí psát fakt dobře a zařazuji ho po bok mých oblíbených spisovatelů Mirka Žambocha, Vladimíra Šlechty a řady dalších.

28.03.2017 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Je to první kniha kterou jsem Romana Bureše četl.
A rozhodně není poslední, neboť dle mého je skvělý spisovatel.
Kniha je skvělá a konec parádní.
Velice odporučuji, VELICE.!!!

05.12.2021 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Tedy ta ustrašenost Harryho mě také dost vadila. Každou chvíli byl vystrašený nebo se bál. To mě osobně docela dost vadilo. Nechápu proč je to tam v takové míře.
Vždyť se dá popsat čaroděj i jinak. Třeba Kedrigern je super čaroděj. Není to nějaký neohrožený hrdina a tak. Ale oproti Harrymu působí elegantně a noblesně i když v podstatě bydlí v jeskyni. Určitě se také nečeho obával, ale není to tak výrazné.
Kdežto Harry je taková vystrašená socka, která chodí v teplákách a nemá permanentně skoro na nájem.
To mě jako čaroděj tedy moc nepřipadá.
Divím se jak vlastně může čarovat když se pořád tak bojí.
Na druhou stranu ta kniha není vůbec špatná. A rozhodně si přečtu další díly.

30.12.2016 4 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

dle mého to je docela dobrá kniha. Nemá smysl se v tom moc pitvat a říkat že něco nemá smysl atd. neboť jaký má třeba smysl že tam jsou lítací koberce že? ))) prostě takto to Piear Anthony napsal, protože se mu takto líbilo a mě se to líbí také. Ale každý má právo na svůj názor.

12.04.2022 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Chtěl jsem dalšího Jonassona, neboť sem četl všechny jeho knihy.
A dostal jsem Jonassona.
Chtěl jsem, aby byl alespoň z 80% tak dobrý jako třeba stařík.
A je pro mě 104% tak dobrý)))
Jsem spokojen a kniha se mě líbila.
Dle mého možná nejlepší jeho kniha. Alespoň pro mě.
A kdo nevěří, ať tam běží )))

31.08.2023 5 z 5

Projekt Každodenní rutina Projekt Každodenní rutina Alexej Osadčuk

Přečetl jsem Cestu Šamana, Obránce perimetru, Galaktogon, Pouť mrtvého, Temného bylinkáře, Jiný svět a proto jsem tvrzení v knize v části O autorovi, že kritici ho považují za jednoho z nejlepších spisovatelů LITRPG bral ze začátku s nadhledem. Přeci jestli je nejlepší, proč Fantomprint vydal jeho knihy až nyní. Po cca 70 stránkách jsem začal tušit, že mají pravdu, po 150 jsem si myslel že mají pravdu a po přečtení jsem měl již jistotu.
ANO já také považuji Alexeje za jednoho z nejlepších. a možná pro mě je prostě nejlepší i když ostatní jsou také super. V celé knize hlavní postava nezabije ani jednu postavu nebo moba a stejně je to neuvěřitelně zábavné čtení. Navíc je stejně zajímavý děj jak ve hře tak mimo hru. Prostě já dávám 11z10. A jdu číst druhý díl.
Nicméně si myslím, že jestli někdo nehraje hry nebo RPG nebo MMORPG tak se mu kniha pravděpodobně nebude líbit a přijde mu nudná. Jenže to neznamená že není dobrá, to znamená že není dobrá pro něho. Já také nečtu a nehodnotím knihy třeba o fotbale nebo dívčí romány. Proč? No protože bych musel dát 1 hvězdičku že to je nudné. A proto to nedělám. Každý by si měl na to udělat vlastní názor. To je mé doporučení.

25.03.2023 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

skvělá kniha

08.08.2020 5 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Celá série je neskutečně parádní. Doporučuje deset goblinů z devíti.

08.07.2019 5 z 5

paráda, paráda paráda. Kniha je skvělá.
A opravdu asi nejlepší od tohoto spisovatele.
Četl jsem všechny tři a tato vítězí. Ale ostatní také nejsou špatné.

24.03.2017 5 z 5

Prostě parádní kniha. Je tam sice hodně politiky, ale proč ne :o)))
Vřele doporučuji.
Je tam všechno, zápletka, zločinci, auta, bouračky vraždy ,farář i slon.
Jak by řekla Kráska z této knihy kur....dopr.... to je fakt kur.... dobrá knížka
:o))))

02.12.2016 5 z 5