Gaspoda963 Gaspoda963 komentáře u knih

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Jedna z mála knížek poezie, kterou jsem přečetla a myslím, že pokud někdo poezii zrovna neupřednostňuje, tak i přesto se mu tato sbírka líbit bude.

Polní pošta ze Stalingradu Polní pošta ze Stalingradu Jens Ebert

Pokud se někdo zajímá o druhou světovou válku a chce znát názory, postoje a život na frontě neměckých vojáků, tak tohle je nejlepší kniha. Je v ní autenticky popsaná válka z pohledu běžných vojáku v dopisech, které jsou kolikrát opravdu dojemné plné smutku a bolesti, ale především naděje na záchranu.

29.12.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jedna z těch vzácných knih, co vám změní pohled na hodně věcí, především na hodnoty člověka. Poutavě napsané a i když byly pasáže, kdy jsem měla problém pokračovat se čtením kvůli tomu, že ty části knihy byly opravdu drsné. Nepřestávám obdivovat paní Věru Sosnarovou a mám k ní velký respekt a obdiv.

29.12.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Podle mě jedna z nejlepších knih s válečnou tématikou.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika, která nikdy neomrzí ani jako kniha ani jako seriál. :)

Perla Perla John Steinbeck

Steinbeck patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele a přesto, že jeho O myších a lidech mám ráda, tak si myslím, že Perla je možná ještě lepší. Jeho popis lidského charakteru, který je zkažený vidinou bohatství a přijde kvůli tomu o to nejcennější je skvělá. Moc doporučuji.