gambinka87 gambinka87 komentáře u knih

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knihu jsem kdysi koupila ve výprodeji, zaujala mne anotace, ale moc jsem od toho nečekala. Možná proto mne to mile překvapilo. Neotřelý příběh, je to tak divné, že to chcete číst dál a přijít tomu na kloub, což se podaří ale jen částečně. Zvláštní kniha, ale nemůžu říct, že bych se u ní nudila. Zároveň bod do knižní výzvy.

12.05.2023 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Knihu jsem několikrát odložila, než jsem se donutila ji dočíst. Některé pasáže mne bavily, jiné extrémně nudily. Konec nakonec sympatický. Velmi kladně (na obou dílech) musím hodnotit překlad, moc se mi líbil překlad květeny a dalších specifik.

12.10.2022 3 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Srážím pár hvězd za zpracování příběhu, první polovina je velmi těžká na začtení se. Po odcestování do Německa a do Čech už mě kniha chytla a dočetla se rychle. Styl rychlého skákání z místa na místo, z postavy na postavu mne ale moc neoslovuje. Jako germanistku mě místy iritoval krkolomný překlad

05.10.2022 3 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Moc se mi příběh líbil, klasický doktor, knížka se četla rychle. Za příjemnou oddychovku dávám palec hore.

21.06.2022 5 z 5

Klíč ke všem duším Klíč ke všem duším Jeremy Lachlan

Příběh byl nápaditý a rychle ubíhal, jediné,co mě při čtení rozčilovalo,byla "mluva" zejména hlavní hrdinky. Asi je to na mě už moc pubertální :-D jinak ale povedený děj

27.05.2022 3 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Přečteno jako audiokniha,jinak bych po ni asi nesahla. Je to ale sympaticky prurez dejinami. Nejde nijak extra do hloubky,ale pár zajímavostí jsem se urcite dozvedela a vse je podavano pohodovym prijemnym zpusobem.nektere pasaze bych si urcite precetla znovu pro lepsi pochopení,v novodobych dejinach stale citim nedostatky.

25.03.2022 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity, což mám často, když autor rozjíždí několik dějových linek najednou a ty se rychle střídají. Jakmile ale dochází ke spojení příběhu, dostává to grady a konec se čte se zatajeným dechem. Jak uz tu někdo psal, Člověk by chtěl Fabianovi fandit, ale nejde to uplne... Zajímavé je zjištění, že kniha vlastne předchází Obetem bez tvare.

12.12.2021 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Kniha má spád a dost dobrý nápad na děj. Musim ale pár hvězd ubrat, protože hlavní hrdinka mne hrozně rozčilovala. Některé dialogy byly na pár facek, i když je to holt young adult a je to prostě puberťačka. No a otevřený konec... Dám jí tedy ještě šanci v druhém dílu, který mi teď za 79,- prijde z Dobrovského. :) Za mne tedy palác a příběh super, plný počet hvězd, postavy tak 2 hvězdy.

06.11.2021 3 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Po dvou přečtených knihách o Scarpettové jsem po delší době dala Cornwellové ještě šanci a ta si reputaci touto knihou celkem napravila. Kniha me bavila, bohužel ale Cornwellová neumí konce. Ten vyšel do ztracena a opět pachatel tak nějak bez náznaku nebo větší zajímavé zápletky. Škoda, možná bych jí jinak i dala o hvězdičku více

11.10.2021 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Lásku za ostnatým drátem jsem nečetla, a tak pro mne tento námět byl čistým štítem. Je to silný příběh, na historickém pozadí skoro až neuvěřitelný, že takto platonická a tím tak čistá láska mohla vůbec vzniknout. Vyprávění je trochu vleklé, přesto, stojí za přečtení

29.12.2020 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Další kniha, kterou jsem místo čtení vyslechla ústy Libora Terše, tedy jako audioknihu. Dělá to tak skvěle, že už si to ani jinak snad představit neumím. U této knihy jsem ale měla pocit, že King byl ve více než podroušeném stavu většinu času psaní :-) Situace a nahodilosti byly už tak neskutečné, že to na mě bylo možná až trochu moc. Možná, že kdybych knihu četla, nebyla bych z toho tak zmatená. Ale co není, může být. I tak ale v sérii má místo a já jsem moc zvědavá na závěrečný díl.

18.06.2020 3 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

ke knize jsem se dostala díky souboru povídek různých autorů (Divoké karty), a protože právě Zelaznyho povídka se mi líbila nejvíce, koupila jsem si první díl Amberu. Hned se vrhnu na dvojku, protože mě rozhodně zajímá, jak se příběh vyvine dál. Přestože ze začátku je děj celkem zmatený, stejně jako je sám Corwin, člověk poznává spoustu jmen, tak postupně se otevírá kouzelný svět Amberu. Kniha má spád, někdy možná až moc rychlý, dovedla bych si představit číst o bitvách a zápletkách i déle. Uvidím, co přinesou další díly a těším se :-)

15.05.2020 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Další příběh z Rolandova života nás lehce odklání od příběhu Kátet a zdánlivě cesty k Temné věži, nechává nás ale nahlédnout do příčin Rolandova chování a pohnutek na své cestě. Oproti Pustiny se kniha dostává do volnějšího tempa, nehltá se tolik, takže jednu hvězdičku ubírám. I tak se mi ale poslech knihy s vypravěčem příbohu Liborem Teršem líbil. Ihned načítám další díl. Baže.

28.04.2020 4 z 5

Kalné vody Kalné vody Patricia Cornwell

Dostala jsem pár knih k Vánocům, bohužel ne od začátku, ale i tak mne to bohužel moc nenadchlo. Kniha má dobrý potenciál, zajímavý příběh a zápletku (ta finální je nakonec zajímavější než vyšetřování předešlých mrtvol), ty nejsou ale úplně ideálně využity. Za mě jsou příliš ručivé či nezajímavé odbočky do osobního života Kay a často nicneříkající dialogy.

02.03.2020 2 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Doufám, že všechny díly budou mít tuto tendenci, tedy že budou lepší než ty předcházející. Knihu jsem opět zvolila jako audioknihu a nelituji, Libor Terš Rolandovy příběhy vypráví trefně a člověk má pocit, že mu to vypráví sám pistolník. Příběh byl čitelnější než první díl, přestože stále nevíme, co je Temná věž a jak mu k ní tři vyvolení pomohou. Eddieho jsem si moc oblíbila, další postavy mě rozčilovaly, ale i to k tomu patří. Nekonečnost pláže a humroidi jsou nepříjemné, jak pro Rolanda, tak pro čtenáře. Skoro to člověk chce odložit, ale nakonec je rád, že to neudělal. A o tom to u Kinga asi je :-) Ihned po přečtení jsem se pustila do třetího dílu. Jsem zvědavá na Jakea!

28.01.2020 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Poslechla jsem jako audioknihu, kterou jsem k Vánocům dostala od manžela. No jestli mě s ní chtěl nějak navnadit, tahle kniha to tedy moc nezvládla (možná až v posledních kapitolach). Překvapuje mne, že má kniha tolik pozitivních hodnocení, asi už jsem z tohohle žánru vyrostla :-D kolikrát si u knihy člověk řekne "to je ale nahodicka". Ano, některé situace jsou úsměvné, někdy ale až stupidní, pardon. Už jsem se těšila, az knihu dočtu, na další díl se nechystám. Aspoň, že se mi hodila do čtenářské výzvy.

04.02.2024 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Přečetla jsem jako mluvené slovo. Nemohu popřít, ze děj rychle ubíhal a postavy byly dobře rozpracované. Jen toto není můj zcela obvyklý žánr,a tak si musim na to "para" trochu víc zvyknout :)

03.01.2024 3 z 5

Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč Miroslav Náplava

Na knihu, resp. audioknihu jsem narazila náhodou z výběru na idnes. Nevím proč, ale vůbec jsem o Eduardu Ingrišovi neměla ponětí a přitom taková osobnost! Je to škoda, že se o něm neví více. Proto tento knižní počin kvituji a doufám, že takto osvětlí ještě mnoho dalších a jí říkám díky :-)

11.10.2023

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Mam tento žánr ráda, ale musím říct, že tento příběh mě úplně nepohltil. Než se děj pořádně rozjel, byla většina knihy pryč, finiš se mi ale libil, i když to bylo uz jen několik posledních kapitol.

20.08.2023 3 z 5

Soumrak na Worlornu Soumrak na Worlornu George R. R. Martin

Nějak mne kniha nenadchla, ani neurazila. Vleklé pasáže, ale na druhou stranu zajímavý obraz jiného světa. Filmové zpracování by nemuselo být špatné, to by omáčku odstranilo :)

19.07.2023 3 z 5