gambinka87 gambinka87 komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tentokrát mne Stephen King zklamal. Rychlé přesuny z postavy na postavu, jejíž osud je mnohdy tak krátký, že je jen rozmazanou šmouhou.. četla jsem hlavně kvůli spojitosti s temnou věží, fascinuje mě, jak buduje King tohle puzzle různými zmínkami k předchozím dílům ve věži. Rozuzlení knihy ale také slabé, přestože je druhá půlka výrazně lepší, než ta první.

01.01.2023 2 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Průměrná kniha s doktorem, ostatní postavy si ze seriálu již nepamatuji, pokud tam byly. První třetina byla dost chaotická, jakmile děj dostal kompaktnější ráz, četla se kniha lépe, ale stejně pro mě byla často nelogická.

25.07.2022 3 z 5

Doctor Who: Královská krev Doctor Who: Královská krev Una McCormack

Tentokrát mne příběh doktora a Clary příliš nezaujal. Od začátku do konce mne zápletka moc nebavila, doktor byl upozadeny, nudný, Clara byla více svá, ale i tak působila jako pubertacka. Za mne slabších 30-50%

08.07.2022 2 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) Jako jo, pořád je to Ahnhem, umí to. Na mě ale toho v knize bylo rozjeto moc a téměř nic nedokončeno. To je tak trochu zklamání. Syn, Ingvar, Dunja, "kostkar"... A dva zatčení ani nutne nemuseli spáchat to,z čeho budou obvinění. No prostě mne čeká další díl, tak snad se autor polepší a poskytne mi nějaké vyvrcholení :-D

04.05.2022 3 z 5

Pohádka, která ve srovnání s filmem překvapí. Tolkien by musel být nadšený, kdyby viděl, co z jeho díla filmaři dokázali vytvořit. Přidali tam, kde byl příběh slabší a zajímavé momenty z knihy skvěle znázornily. Trpaslíci jsou ale popisovani trochu jako "blbouni", začátek knihy mne moc nenadchl, pak se příběh ale pěkně rozvinul.

23.11.2021 4 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Jako fanoušek DW, když jsem viděla v akci tuto knihu, musela jsem ji mít. Dlouho jsem četbu odkládala, nevěděla jsem, jaké to oproti seriálu bude. Musím říct, že většina povídek je velmi povedených, opravdu jako ze světa doktora. A to nejlepší je zcela na závěr. Doporučuji

21.10.2021 4 z 5

Asi jsem od knihy měla kvůli popularitě velká očekávání a jak tomu pak bývá, byla jsem celkem zklamaná. Tím,ze ale zrovna mám půlročního chlapečka, našla jsem se (potažmo manžela a syna) v několika situacích a bavila se. Knihu tedy beru tak 50:50 a jsem zvědavá na film

07.09.2021 2 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Knihu jsem "přečetla" jako audioknihu. Střídavě me kniha bavila více a méně, převládá ale dále chuť zjistit,jak to bude dále. Konflikt na Tanetu byl pro mne dost nečitelný a jsem zvědavá, jak dopadla Yennefer, byt to neni ma oblibena postava (to asi nici, i když to Geraltovi všichni asi přejeme :) Ze začátku mne i dějová linie Ciri nenadchla, ale druhá část knihy opět vtáhla do děje.

02.09.2021 4 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Začátek byl sice hektický, rychlé střídání míst a postav bylo dost matoucí a nepřehledné. Jakmile se děj rozjel, byla kniha velmi čtivá. Nebojím se autora označit jako německého Browna. Nicméně tajemná postava na konci mi přišla zbytečná a ubírala ději na uveritelnosti.

16.03.2021 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Po doporučení kolegyně v práci jsem přečetla i tuto severskou detektivku. Něco mi na knize přeci jen chybělo. I přes zajímavý námět a zápletku mi příběh neubíhal tak, jak jsem čekala. Spousta situací je dost zvláštních a je škoda, že motivy a příběh vraha není nakonec rozpracovaný ještě více. Líbí se mi ale celkem postavy dánské a švédské policie, jejich spolupráce / rivalita. Zkusím ještě další díl a uvidíme, s čím se Ahnhem příště vytasí

23.11.2020 4 z 5

Divnovlásky Divnovlásky Irena Obermannová

"přečteno" jako audiokniha, čtená Aňou Geislerovou. Byla to taková oddychovka do auta, která nenadchla ani neurazila. Čekala jsem vtipnější scénky, většinou to ale byly miniepizody zahořklé rozvedené matky. Hlas Geislerky, tomu nepomohl, spíš naopak. Hodnotím průměrně

28.10.2020 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

(SPOILER) "přečteno" jako audiokniha, která je skvěle namluvená Martinem Preissem. I díky tomu se mi kniha velmi líbíla. Zajímavý, uvěřitelný příběh. Moc jsem Nině fandila a záhy si ji oblíbila. Odbočky ke Gregovi mě moc nebavily, rozčiloval, konec to pak ještě potvrdil :-) Souhlasím i s mnoha dalšími komentujícími, že konec se moc nevyvedl, přestože to do sebe na konci vše zapadlo. Pokud by byl závěr vypuštěn, ani by mi to nevadilo. Možná jsem jen finální zápas Niny s Mattvyedem čekala dramatičtější, zasloužil by si to. Jinak ale moc povedené, strhávám tedy jen jednu hvězdičku

14.10.2020 4 z 5

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

nadále jde o zajímavý alternativní svět (světy) a rozplétá se mnoho intrik. Přestože je mnoho věcí jasnějších, na chvilku sérii odložím, protože jsem čekala něco akčnějšího. Kniha se (pro mne) nehltá tolik, jak jsem čekala. Neznamená to ale, že by námět a provedení nebylo dobré.

11.08.2020 3 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Další putování Corwina a setkání s dalším bratrem a příbuznými na cestě ke královské koruně. Příběh se četl dobře, ale zajímavé scény, ať již se jedná o bitvy nebo lásku a sex (:-), by mohly být ještě lépe vykreslené. Skončí často dříve, než se čtenář stačí naladit a začíst. Mám koupené i další díly, a tak uvidím, jaké zápletky Zelazny dále přinese

09.06.2020 3 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Stephen King je mistr vypravěč. Přestože se v knize prolínají 3 příběhy, krásně na sebe navazují. Nejvíce mě upoutal příběh, který dal jméno i celé knize - závan klíčovou dírkou. Kniha byla mou první ze série Temná věž a mne natolik zaujala, že jsem se ihned dala do prvního dílu Pistolník. Jinak "přečteno" jako audiokniha a nelituji, Libor Terš to vypráví skvěle, navíc máte pocit, jakoby příběhy Roland vyprávěl přímo Vám.

15.01.2020 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Na knihu, resp. Audioknihu jsem narazila náhodou v členství zdarma. Velmi mile mne to překvapilo a zřejmě se vrhnu i na další díly. Netušila jsem, že i u nás máme tak dobré sci-fi. Zajímavá zápletka, hlavní postava, jen to politikaření šlo lehce mimo mne. Možná kdybych to četla a neposlouchala, pobrala bych to lépe.

15.12.2023 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Další díl jsem četla (poslouchala jako audioknihu) po menší pauze od třetího dílu, a tak jsem si připadala nějak více jako dospělák nepatřičně, bylo to nějak vice dětské, nicméně děj rychle ubíhal. Kniha se čte jako sama. Určitě doporučuji. Líbí se mi hodně připodobnění našich evropských zemí a jejich historickych ekvivalentů zemím v knize.

19.11.2023 5 z 5

Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Garth Stein

"Přečteno" jako audiokniha - skvěle namluvená. Nebyla jsem tedy jako těhotná matka malého dítěte, která zrovna přišla kvůli rakovině o maminku, jako vhodný čtenář této kniha. Byla to jedna velká depka a úsměvných příhod tam bylo jen poskrovnu oproti smutku a křivdy. I ten happyend byl takový hořkosladký, ale přesto, kniha se četla lehce, vyprávění bylo sympatické a byla to taková typická americká "pejskovka" :-)

03.11.2023 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Knihu jsem "četla" jako audioknihu bez znalosti předchozích autorových děl. To se ukázalo trochu jako výzva, nevěděla jsem, že dějově tomu dost knih předcházelo, a tak byl celkem problém se na začátku ve světě Vélina a spoustě jmen zorientovat. Navíc - proč se postavy někdy jmenují tak podobně, je to fakt matoucí, Elessa, Eresa, samé-in na konci, no... Když se ale děj rozjel, pěkně jsem se začetla a celkem mne zajímá nejen pokračování, ale i co mu předcházelo. Audioknize by se ještě dalo vyčíst "načtení" částí Luralin, Milena Steinmasslová mne u toho neskutečně nudila.

04.10.2023 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Úsměvná kniha, "přečteno" jako audiokniha, kde mne trochu zarazela vyslovnost "žán" místo "džín", jak bych to v US očekávala, ale dobrá. Plavky byly super, továrna, její osazenstvo a příběh okolo ní, milostné zápletky mne moc nenadchly, Betty mne rozčilovala šílene :) nicméně oddechové čtení na pohodu

17.08.2023 3 z 5