GaleW GaleW komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

(SPOILER) Co napsat, co zde již níže nezaznělo, velmi čtivé, velmi smutné, místy opravdu té "slaďárny" ve stylu Harlequin bylo až moc, ale vzhledem k ostatnímu obsahu mi to až tolik nevadilo. Líbilo se mi, jak autorka až téměř do závěru dokázala mást, kdo je skutečně kdo. Rozhodně knížka, která mi zůstane pod kůží a ten konec.... Myslím, že každý ze čtenářů se sám sebe zeptal, proč to takhle muselo být, proč se nestalo NĚCO a nebylo to jinak, lépe....

18.10.2021 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková lehká oddechovka, četla se sama, detektivní zápletka byla celkem povedená, pokud se naskytne příležitost, ráda si přečtu další knížku ze série.

02.08.2021 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Knížka se četla úplně sama, je to taková chytlavá jednohubka, jednalo se o mé druhé setkání s touto spisovatelkou a už se těším na Ty chladné oči, které jsem dostala od Ježíška.

08.01.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tentokrát byl milostný příběh oproti ostatním knížkám od této autorky trochu upozaděn, ale mně to vůbec nevadilo, asi proto, že mi některé ostatní postavy byly sympatičtější než hlavní hrdina Ross, který ač dospělý, žádný mladík, ale absolutně nevěděl, co by od života rád. Veliké plus je umístění děje do Skotska a navíc přímo na hrad :-)

15.11.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Mám ráda styl psaní Chrise Cartera, mám moc ráda Roberta Huntera a mám ráda i detektivky, ale tentokrát to na plný počet nebylo z poměrně jednoduchého důvodu. Oproti předešlým dílům jsem tenhle tak nehltala, nesahala jsem po knížce každou volnou minutku. Čtení bylo dobré, ale minulé díly byly za mě o fous lepší.

17.10.2023 4 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Prostě Astrid, krásný příběh plný sympatických hrdinů, pohled na svět dětskýma očima, jak to už my dospělí nedokážeme, ale Astrid to uměla :-) tak krásně ty její knížky plynou.....

02.10.2023

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Myslím, že můžu napsat: Další z povedených romantických útěků, hlavní hrdinka byla příjemná, hlavní hrdina byl na můj vkus až moc TOP ve všech ohledech, ale opět knížce přidává popis místa a místních zvyků, obyčejů.

29.09.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tak tohle je pro mě zatím od Julie Caplinové topka, i když je to vlastně kýč jak bič. Nevadí, příběh hezky plynul, hlavní hrdinka je velmi sympatická, příjemné prostředí a konec jak má být!

26.06.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pokračuji v sérii o detektivce Fosterové a i když čtu momentálně i sérii od Chrise Cartera, která je tedy brutálnější a vrah není během příběhu známý, i tak se mi knížky moc líbí, zápletka je zajímavá, hlavní postavy 3 detektivů sympatické, už jsem si objednala třetí díl!

16.06.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Jestli něco tato autorka umí opravdu dobře, tak navnadit čtenáře, aby se na daná místa chtěli jet podívat. Chorvatsko mě oslovilo zatím nejvíce. Četla jsem 3 z romantických útěků, nečtu popořadě, ale vůbec ničemu to nevadí! Doporučuji každému, kdo si chce odpočinout od detektivek, dramat atd....

26.01.2023 4 z 5

Jsem velmi vděčná, že pro mě a teď i pro moje děti byla na světě paní Lindgrenová, díky jejím knížkám je naše dětství bohaté na spoustu kamarádů, ať už z Bullerbynu nebo třeba z vily Vilekuly. Ty příběhy prostě baví. A umět pobavit děti, to je ten největší um v literatuře vůbec.

14.02.2022

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Druhá knížka od kanadské autorky, ale musím napsat, že nejspíše poslední. Můj šálek kávy to rozhodně není, překombinované, těžko uvěřitelné a bohužel, ani jeden z hrdinů knížky mi nebyl ani trochu sympatický, což výsledný počet hvězdiček rovněž ovlivní

14.09.2020 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moje první knížka od této známé autorky, moc jsem si ji přála a moc jsem se na ní těšila. A za mě můžu napsat, že se mi líbila, dobře se četla, příběh mě upoutal, samozřejmě, druhá světová válka je studnice nápadů a inspirace pro literaturu, film atd., ale zdejší děj byl zase trochu jiný, zvláštní a za mě povedené. Doporučuji!

27.01.2020 5 z 5

Když jsem četla první aristokratku, byla jsem nadšením bez sebe. Bohužel, s každým dalším dílem nadšení ubývá, ale na druhou stranu, ani by mě nenapadlo další díl nečíst. Ať je to jak je to, pořád se u každého z dílů ze srdce zasměji a za to to určitě stojí. Ve čtvrtém díle je mou jasnou favoritkou Deniska :-)

07.11.2018 3 z 5

Pokaždé, když čtu cokoliv od Fredrika Backmana, děkuji své kamarádce, že mi kdysi věnovala Muže jménem Ove a tím nesmírně obohatila můj nejen čtenářský život, a nejinak i v tomto mini případě. Maličká knížka před jejímž obsahem se hluboce klaním, slova, která vám vhánějí slzy do očí, úsměvné pasáže, tolik, tolik lásky na papíře.....

17.04.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Tento autor je moje srdcovka, i tak musím přiznat, že ze všech jeho tří knížek se mi tahle líbila nejméně, ale přesto je to pořád na plný počet :-) Britt-Marie byla skvělá po celý příběh, ať už v Borgu, nebo v minulosti, místy smutné, místy humorné, přesně podle mého gusta.

20.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Obsahuje spoiler
Ach jo..... Já si tolik přála, aby Will žil. A zároveň jsem tušila, že to nevyjde... Ach jo. Krásně, trefně, místy vtipně napsáno, ale pořád smutné, smutné, smutné až hrůza. I tak jednoznačně 5 hvězdiček, jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla.

01.10.2016 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knížku jsem si přečetla na doporučení, líbila se mi, i když podle některých recenzí vynášející ji do nebe jsem možná očekávala trochu více. Ale četlo se to dobře, některé kapitoly mě bavily více než jiné a oceňuji i popisy Řecka, kam by se člověk hned s chutí rozjel.

04.01.2023 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl dočtený, 3 mě ještě čekají. Opět napsáno stylem, na který jsme u paní spisovatelky zvyklé, chytlavé, zajímavý děj, neočekávané zvraty, napínavé, i když místy lehce přes míru, ale i tak hlavním hrdinkám fandíte. Těším se na Druhý břeh, který by měl přinést Ježíšek.

16.12.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tak i ke mně se dostala tahle tolik populární knížka o psím tulákovi s velkým srdcem. Jelikož se jedná o poměrně krátký příběh, zhltla jsem jej velmi rychle. Vřele doporučuji i mladším čtenářům, jednoduché čtení o krásné a statečné psí duši.

17.09.2020 4 z 5