gabriela8049 gabriela8049 komentáře u knih

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Kniha ma dost negativnych recenzii, aj ked nechapem preco. Marian sa spravala tak, aby sa mohla vyrovnat s minulostou, sem tam mi prisla trochu naivna a prilis nadrzana. .. Ale inak pribeh skvely, studena vojna s Ruskom, sami spioni a jedna spionka k nim

22.11.2023

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Posledna poviedka ma nudila, inak ostatne boli dobre. Mne sa na rozdiel od ostatnych najviac pacila Obcan, asi pretoze som robila v aerolinkach tak mi ten opis pripadal znamy.

02.11.2023 3 z 5

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Kniha na 20 hodin, ale ako vzdy sa dobre cita. Vadili mi screenshoty, ktore sa v Kindle nedali precitat. Za mna to bolo uz prilis dlhe, Burliva krv ma viac bavila. K vrahovi som bola blizko, nepochopila som preco prva obet nebola znasilnena. Koniec mi prisiel trochu taky unahleny, vzhladom k tomu aky bol rozsah knihy

16.10.2023

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Precitana za jeden den, mna ten pribeh zaujal, ako vsetko od Ahern. Lou sa tiez dal chapat, taka typicka ahernovka.

26.03.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Konecne aspon v ceskom preklade, na slovensky uz nemam chut ani cakat. Rowlingova to stale vie, a cim viac knih tym pribeh lepsi. Vraha som neodhalila, Robin a Strike stale iskria. Za mna jedine negativum prilis horoskopov, tarotovovych kariet. Za mna kniha roka

01.06.2022

Daj mi tvoje meno Daj mi tvoje meno André Aciman

Za mna hrozne, nuda, nuda.

17.01.2022 odpad!

Rosnička Rosnička František Kozmon

Autor pise celkom dobre, cita sa to lahko. Ale ta krimi, vraha clovek odhali hned na zaciatku knihy, aj preco to spravil. A to jeho vychvalovanie, som krasny, osamely. Radsej otrhany Harry Hole, Cormoran Strike alebo Huldar - nikto ich nemusi opisovat ako sexi a clovek vie ze su... Tento chlap mi jedine ide na city. Este aj nevie, co jeho frajerka stvara. Kvoli prvej utecie z Canady, kvoli tejto nevie co so sebou. Cervena kniznica hotovo... Kolegyne si tiez behaju kde chcu, mafian sa zalubi do vydatej starsej, pritom moze mat koho chce, ja neviem cely pribeh nejaky divny. Tak ale zasa aby som nebola zla, autor pise lepsie urcite ako Dan.

17.01.2022 3 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Jedna z naj krimi serii s Huldarom a Freyou. Aj ked Freya sa tu az tak casto nevyskutuje, pribeh sa rychlo cita.. Yrsa trochu ubrala od svojich farbistych opisov vrazd. A velke plus je za Erlu, konecne realna postava

05.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

To by nebola Colleen keby vam nedala na zaciatku love story, aby vam ju potom celu zdburala a nevedeli ste, ci hlavnu postavu nenavidiet ci ju mat rad. Velke plus za Milesa a Tate, moje oblubene postavy z Odvratenej strany lasky.

03.01.2022

Žiarlivec a iné príbehy Žiarlivec a iné príbehy Jo Nesbø

Niektore pribehy su velmi dobre. Mna zaujali najviac Londyn, Ziarlivec- aj ked bol prilis dlhy na poviedku, Rad - tu sa mi pacilo ze Nesbo sa neboji kritizovat aj Williama a Kate a Smeti.

17.12.2021 4 z 5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Keby sme zmenili jedno rozhodnutie, ako by vyzeral nas zivot. Bol by horsi alebo lepsi_ Aki by boli ludia okolo nas?
Nora si vyskusa viac zivotov a hlada zivot, ktory by sa jej pacil.
Kniha ziskala minuly rok cenu na Goodreads za najlepsiu fikciu, ale odradzali ma mnohe reakciu o povrchnosti knihy. Mne sa osobne velmi pacila.

14.12.2021

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

To bola riadna blbost. 17 rocna, ktora postriela vsetkych.. a vsetkym nakope prdel a jsem unavena asi kazde 2 minuty..

13.12.2021 odpad!

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Prvy diel ma bavil ovela viac. Prilis nerealne, roztahane, vela postav, vela vrazd... Josie mi je vsak sympaticka, pribeh sa rychlo cita, nie je to zla kriminalka, ale prilis prekombinovane

10.12.2021 3 z 5

Stratená sestra Stratená sestra Lucinda Riley

Pre mna najlepsi pribeh, aspon historicka cast, ta so sestrami ako ju vsade nahanali ma nebavila. Este tak pribeh Ally. Ale pribeh o ziskani nezvislosti Irska, sa mi velmi pacil, ako aj pribeh Nualy. Myslim, ze je velmi prepracovany, co sa tyka IRA, Michaela Collinsa, Cork, Belfast, nenavist Irov k Anglicanov.

04.12.2021 5 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Pribeh ma bavil, kniha je dlha, dobre su opisy New Orleansu z roku 1850. Hlavna hrdinka neviem ci mi bola sympaticka, vo veciach lasky sa chovala hlupo. Val mi bol nesympaticky, uplny hajzlik, neviem ako ho mohla lubit

01.12.2021 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Opisy prostredia Cornwall ma bavili, ale kniha mi prisla rozvlacnena. Stale sa opakujuce sceny, nakoniec uz toho bolo dost.

27.10.2021 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Kniha sa dobre cita, ale pre mna nuda. Stale sa opakujuce slova, 7 pieh ako na nebi.. Addie mi nebola zvlast prijemna, vobec sa nevyvijala, dejiny okolo nej len prebehli a ona zostavala stale taka ista...Napad dobry, zial pre mna nic moc

22.10.2021 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Ako prva kniha Jane Harper super. Urcite si kupim dalsie. Pribeh z vyprahleho mestecka v Australii, kde kazdy len caka na moment, aby mohol zacat poziar. Do toho vyvrazdena rodina, vina spadne na mrtveho otca. Bol to skutocne on? Aron mi bol sympaticky, aj policajt v mestecku.

17.09.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

(SPOILER) Mna to zo zaciatku velmi bavilo, ked je Rebeka sama a hlada co sa jej stalo. Potom ked sa z ostrova dostane, tak uz menej. Zaver mi pride nelogicky, akoby si ho autor musel az nakonci vymysliet, takisto nelogicke ze ju jej kamaratka, muz nehladali.. a Johnnyho nikto.. Neviem, asi som uz od neho aj lepsie knihy citala. Urcite stoji za to si ju precitat, ale ten zaver ma nastval. Plus za Roxie.

12.09.2021 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Ja som sa teda nebala, ale koniec s Katkou som tiez nepochopila, ci sa stala duchom. Inak to nebolo zle, mna viac bavila cast s psychiatrom, ako ti traja v dome. Inak bohovsky napad v zime ist opravovat dom, a kto by tam aj tak chodil, ked uz z toho hotel chceli spravit.. Mam radsej knihy s Huldarom a Freyou

31.07.2021 3 z 5