Gabri-88 Gabri-88 komentáře u knih

Losing it Losing it Cora Carmack

Nahodou prekvapive dobre. Holcici sladarna, takze si hrdinka musela polozit zivotne dulezitou otazku to be with Garrick or not to be with Garrick. No jak to asi dopadne..! Ale knizka ma sva pozitiva. Dej neni zbytecne natahovany. Jsou tam dobre vtipky a naopak autorka neplytva casem nedulezitymi detaily. Velmi me potesila zaverecna kapitola z pohledu Garricka.

01.06.2019 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Jednoduse carokrasne!
Zezacatku jsem se nebyla schopna zacist, to se mi povedlo az nekdy kolem 80 stranky. Vadilo mi skakani v case, matlo me to a vzdy mi trvalo nez jsem pochopila, proto 4 hvezdy.

19.05.2019 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Silné, syrové a vulgární. Já bych ale řekla, že s ohledem na dobu a místo odehrávání se to docela hodí. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvědičkami (v tom případě vždy hodnocení dám v autorův prospěch), protože mi to prostě stylově přišlo slabší a protože jsem chvílemi netušila, která bije, protože se skáče v čase.
Sympatická mi nebyla snad ani jedna z postav. šikmoočka, Johann, Lispet, Jouni. Bohužel. Ačkoliv jsem mi přišly reálné všechny jejich charakterové vlastnosti, pohnutky a chování, moje sympatie si nezískali - ale o to v knize myslím vůbec nešlo:)
Tentokrát bez úryvku, protože bych těžko vybírala, aby to bylo bez intimních tělesných částí, hnusu a hnisu:)
Nic pro romantické duše, nenechte se zmást anotací, je to drsné.

04.04.2023 4 z 5

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

Po celou dobu cteni jsem bojovala s nechuti a povzdychavala si nad svym rozhodnutim tohle cist. Deti. Od odhaleni Vigga Holma jsem si kladla otazku, jak jsou nekteri autori schopni o tomhle psat? Co je s nimi spatne?
Na to mi dal Fjell odpoved ve svem zaverecnem slovu. A ma pravdu. Je to z reality a je potreba na to ukazat, i kdyz se z toho cloveku chce zvracet. Takze diky za odvahu o tom psat.
P.S.: miluju Antona, i kdyz je to arogantni blb:)

04.12.2022 5 z 5

Polohy lásky Polohy lásky * antologie

Skvělá věc, takový sborník plný povídek, které vám rozproudí krev zvlášť teď! ani zatápět netřeba :D ...komentáře k jednotlivým povídkám vidno pod jednotlivými povídkami :D
PS ke stažení zdarma na e-knihy jedou:) není zač

12.11.2022 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Tohle vás bude bavit! Sice souhlasím, že ze začátku je těžké se vyznat ve jménech, ale potom si to užijete. A Antona, nenapravitelného gamblera, a jeho prořízlou papulu mám ráda, je zábavný :)))
Zde dvě citace z příběhu, které Antona dobře vystihují:
,,...Nevyhnutelné se stalo realitou a její pohár trpělivosti se naplnil. To odpoledne se vrátil z práce domů a na chodbě uklouzl po vodě, která z její číše tolerance přetekla.”

,,Tak, lidi. Tohle to je Anton Brekke z Kriposu. Pravděpodobně nejlepší vyšetřoval, jakého znám, byť musím podotknout, že jeho talent pro vyšetřování zcela pohltil dobré mravy.”

18.05.2022 4 z 5

Konec světa, tak jak ho známe Konec světa, tak jak ho známe Erlend Loe

(SPOILER) Tak tohle se trochu zvrhlo, to jsem nečekala:)) souhlasím, že je to poněkud překombinované a podivné. Loe však nakousává tolik témat. Některá víc nebo míň relevantní a zajímavá, ale skáče odsud tam a podle mě je výsledkem, že se čtenář nenudí.
Ze začátku mi strašně vadilo, že přímá řeč nemá uvozovky. Ale jelikož jí tam není až tak moc, zvykla jsem si na to a přestala to vnímat.
Egila Hegela jsem si nakonec taky oblíbila, i přestože byl v počátku podán jako nadržený běžec, který neprávem zabral Dopplerovo místo:)) a bylo mi ho skoro líto, když mu Solveig nevěřila, že neejakuloval na šťastnou kočku:))) za topením peletami má u mě plus.
Bongo je nejvíc. Myslím, že je naprostým tahákem knížky. škoda, že nemluví:))

...Doppler otevřel okno a natáhl ruku. Můžu si podívat na váš mobil? požádal. Žena mu ho překvapeně podala, Doppler se vyklonil z okénka a popadl ho.
Shoří plamenem pekelným, prohlásil.
Pak jel spokojeně dál. Norové jsou tak důvěřiví.
Musel se smát
:))

a já s ním!!

24.05.2021 5 z 5

Normálni ľudia Normálni ľudia Sally Rooney

Oproti Rozhovorům s přáteli se to nečetlo tak snadno. Příběh mi přišel poněkud fádní a časové skoky, po kterých pak v kapitolách následovaly zase flashbacky, mi přišly občas obtížné. Autorčin styl je zvláštní a neokoukaný a někdy mi přišlo zábavné jak je schopná přejít od měkoučké veky k potřebě spát. Prostě bam, tady to máš:))))

13.01.2021 3 z 5

Gangy Gangy Ed McBain

Úžasná knížka! Vybrala jsem si ji z momentálního zájmu o gangy a příbuzná témata. Vlastně jsem neměla vůbec žádná očekávání a tak možná není až tak překvapivé, že je ta knížka předčila na všech frontách! :)

,,...Kazajku měl vepředu rozepnutou, hrdě ukazoval šedivějící porost na hrudi a oči mhouřil před září přicházející z oblohy - Emílio si byl jist, že všichni utonou…”

Velmi přátelsky pojaté těžké téma mladistvých v pouličních klubech, na které se lze podívat z vícero pohledů díky střídání postav, jejichž liním se autor věnuje. Zároveň nechybí chytlavá romantická linka mezi Mexičánkem a blonďatou Američankou.

,,...Mlčky a dlouze se objímali a oba věděli, že se pokusí neprohrát tohle všechno. Že v tomhle strašlivém světě, ve kterém objevili jeden druhého, se o to prostě musí pokusit…”

Bavila jsem se od první stránky. Mám ráda styl: dělat tamty věci nebo má to napsané v té tváří s rozpláclým nosem :))) Děsně se mi líbil výraz: kozy až semhle :) myslím, že se to objevilo vícekrát a nevím, jestli za to patří vděk překladateli nebo autorovi. Každopádně poslední čtvrtina knihy už byla tak hutná, že na humor nezbyl prostor. Nedalo se od čtení odtrhnout, tak báječně je to napsané.

,,Emílio?”
,,Sarah, já nevím, co chci. Vím pouze to, co nechci.”
,,Možná je to totéž.”

Doporučuju!

28.09.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Třetí hvězdu dávám jen kvůli zápletce a hezky svedenému mlžení postav. Zbytek bych totiž hodnotila na dvě hvězdy. Nevím jestli je to překladem, ale styl psaní autorky mi přišel děsný. Jen občas se daly vypíchnout pasáže, kde jsou zdařile popsané pocity nebo nějaký popis. K autorce nebudu mít chuť se vracet, protože mě touhle knihou nepřesvědčila.

"Dobrá tedy. Jestli jste nevinný, tenhle vatový tampon vás zbaví podezření."
"Vážně? A jak to asi udělá?"

05.07.2020 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po nudnem zacatku, kdy jsem zvazovala knizku odlozit, se pribeh pekne rozjel. Velmi se mi libily charaktery postav, krome hlavni hrdinky. Vsechno hrozne chapala a mluvila desne vyspele. O hvezdu min davam kvuli nudnemu zacatku a kvuli trapnym dialogum v zaveru, kde autorka z Jace udelala uplnyho troubu.

18.08.2019 4 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Skvele! Mam moc rada podobne pribehy. Moc se mi libilo, ze cely ten proud vzpominek probiha behem jizdy vlakem. To vypraveni dodalo prijemnou atmosferu. Cetla jsem v nemcine, coz tomu trosku ubralo na krase, ale to nehodnotim. Hvezdicku ubiram za posledni vetu, kterou Phillipe Cècile rekl. To se mi nelibilo a tak nejak mi to zkazilo celkovy dojem.

16.06.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Veganska pohadka! V ramci sebereflexe, o kterou autor urcite u ctenare usiluje. Jsem si s knihou sedla do sedacky z hoveziny a v prubehu cteni jsem si odskocila dat kafe s mlikem, k obedu veprovou klobasku a pak jsem si sla na balkon zapalit camelku. Product placement byl tedy povedeny :-)

...Letusky si nas nijak zvlast nevsimaly, protoze v letadle se vsichni chovali jako zvirata. Nijak jsme nevycnivali...

Tomu verim! Lidi jsou vazne nechutny, taky je mi z toho obcas blivno. V prubehu jsem byla ochotna dat Davidove knizce 3 hvezdicky, jenze prekvapivy zvrat v zemi posvatnych krav me dostal a tak jsem se rozhodla jednu jeste pridat. A ty ilustrace! Buuuu!

25.05.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Opet velice ctive, prijemne napsane. Co me ale neprijemne prekvapilo byla America. A to svoji nerozhodnosti. Chovala se jako pipina. V knizce byla i hezka mista a to byla ta, kdy se America nevesela na Aspena nebo pro zmenu na Maxona. Rozhodla jsem se dat sanci i dalsimu dilu

08.05.2019 3 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Líbí se mi ten koncept s krátkými kapitolami. Jen je potřeba to číst dostatečně v kuse, jinak čtenář může ztratit přehled. Závěr mě nepřekvapil, naopak to byl můj druhý tip na vraha, ale i přesto jsem si čtení užívala. Líbí se mi Fjellův styl. Velmi mě baví Antonova arogance a sebevědomí i vztah k Magnusovi

27.12.2022 5 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

nejradši bych dala pět hvězd jen proto, že Peter je Peter :)) ale to by asi nešlo. Vadilo mi výhradně takovéto občasné přeskakování mezi tématy nebo i časem. Prostě mě chvílemi ztrácel. ALE! Jakože jeho vtípky to vždycky dohnaly, takže parádička :)) Kdybych byla ne-cysklista, tak bych to nečetla anebo nedočetla. No, tak to je asi všechno. Vlastně ne, moment!
Peter, I love you! :D :D :D

04.09.2022 4 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Přidávám se k tady už několikrát zmíněnému názoru, že mě více zaujala vedlejší linka a tedy osobní trable Frederika : )) bohužel jsem já trubka začala číst od tohodle dílu, k mému štěstí to však ničemu nevadilo, protože mě pan Hakan docela pěkně dovedl uvést do situace. takže paráda. jen jeho styl psaní (pro mě osobně) patří k slabším než jsem u seveřanů zvyklá. Určitě si přečtu i něco dalšího

21.04.2022 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Já vím, já vím... v díle autor přináší svědectví, ale prostě si nemůžu pomoct. Tu knihu přečíst pro mě bylo utrpení.
Trvalo mi než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha psána. Tolik utrpení na velkém množství stran, ale zároveň psáno dost úsečně. Občas přeskakování od jednoho k druhému. Myslím, že to bude tím, že autor tuto autobiografii sepsal až desítky let po té, co události proběhly, což to i omlouvá, ale mě se to fakt špatně četlo.

29.03.2020 3 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Jsem trochu v rozpacich. Vypraveni o Zidech a jejich zazitcich z druhe svetove mam rada, moc si vsech tech vzpominek vazim a neberu je na lehkou vahu. Tento pribeh mi ale bohuzel pripadal tezko uveritelny. Proste jsem hlavni postave neverila, protoze vsechno bylo tak usecne popsane. No a na konci knihy stalo, ze hlavni postava je inspirovana vicero ruznymi osobami. AHA!

16.06.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Stridani dvou casovych linii se mi libilo. Namet a i rozuzleni sice bylo od zacatku jasne, ale vypraveni melo spad, takze za me velmi ctiva kniha bez zbytecnych prutahu

25.05.2019 4 z 5