Františka Františka komentáře u knih

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Dostala jsem ji jako dárek od kamarádky, se kterou jsem byla na filmu. Ten se mi líbil, ale kniha má oproti němu mnohem širší pohled. Obsahuje kromě krásného příběhu i hodně pro mě zajímavých myšlenek.

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Modrého medvěda to pro mě nepřekoná, ale jinak vynikající knížka. A knížáci, děsky a jiní za přečtení rozhodně stojí.

28.03.2016 5 z 5

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda Walter Moers

Tahle knížka je pro mě jako zjevení. Objevila jsem jí náhodou díky kamarádce a doslova jsem si jí zamilovala. Je tak neuvěřitelně nápaditá, hravá, vtipná a plná úžasně zapadajících ilustrací....

Babička Babička Božena Němcová

I když je to uznávaná klasika, není tato kniha můj šálek kávy. Četla jsem jí jen s obtížemi a pauzami. Uznávám bylo to na střední v rámci povinné školní četby, ale myslím, že by se v současnosti můj názor příliš nezměnil.

11.04.2014 3 z 5

Čaroděj ze země Oz Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Souhlasím s Rade. Také mám doma vydání z roku 1962 a ty ilustrace se mi z dětství zaryly hluboko do paměti. Jsou velmi působivé. Po dlouhé době jsem si knihu znovu přečetla - v rámci čtenářské výzvy a překvapilo mě, jak tu někdo psal, že je tam na dětskou knihu hodně zabíjení. Jako dítě jsem to tak vůbec nevnímala. Pamatovala jsem si to jen jako dobrodružný příběh skupinky podivných přátel, kteří se snažili dosáhnout svých přání.

05.06.2016 4 z 5

Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko

Velmi čtivá kniha.

12.10.2014 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Tahle kniha mi vždycky dokáže zvednout náladu. Feynman je pro mě vzor - superinteligentní člověk, který neztrácí humor, selský rozum, hravost, lásku k životu a především lidskost.

Zápisky z malého ostrova Zápisky z malého ostrova Bill Bryson

Když jsem od Billa Brysona četla knížku Hlavou dolů, byla jsem absolutně nadšená. Oproti tomu tato kniha je sice pěkná, ale dost často ve mně zanechávala dojem, jak kdyby autor Británii vlastně neměl rád. Nevím... Souhlasím s místními komentáři, že té knize k dokonalosti prostě tak nějak něco chybí.

11.04.2014 4 z 5

Sedm týdnů, které otřásly hradem Sedm týdnů, které otřásly hradem Přemysl Svora

Náhodou se mi toto "dílo" dostalo na střední do ruky. Bylo to tenké, četla to spousta lidí, tak jsem to přečetla. No...., alespoň vím, že knihy podobného typu už nikdy číst nechci.

05.03.2016 odpad!

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla na střední - bylo to tehdy "v kurzu". Ale musím říct, že na rozdíl od "My děti ze stanice ZOO" mě příliš nezaujala a dočetla jsem ji jen s velkými obtížemi.

11.04.2014 3 z 5