Foxie89 Foxie89 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Konečně kniha, která využila náš český jazyk naplno. Nádherně napsané, ale přiznám se, že mi trvalo se začíst:)

08.08.2020 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi silný příběh. Postavy byly opravdové a líbilo se mi, že při střídání pohledů se změnil styl vyprávění i jazyk. Občas mě to fakt dostalo a nějaký věci mi v hlavě zůstanou asi dost dlouho.

05.04.2023 5 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

Asi úplně vybočuju z ostatních čtenářů, ale mě to přišlo jako patlanina. Konec mě namíchl natolik, že si další díl asi ani nepřečtu. Erotické scény byly přeloženy odporně a na každý stránce se někomu probouzel nebo tvrdnul “pták”. Za mě opravdu velké zklamání, kdy si autorka vymýšlela charaktery postav tak, jak ji to přišlo pod ruku a Danyka měla nejspíše dvakrát delší dny, aby to všechno stihla. Jediný dobrý odhalení mi přišlo o Asteri. Dějové linky s Tharionem a Ithanem jen zbytečně roztahali děj a nic nového nepřinesli. Těším se, až si teď přečtu nějaké fantasy, kde každé páté slovo nebude šukat, pták nebo vlhkost :)

27.12.2022 2 z 5

Hora medzi nami Hora medzi nami Charles Martin

Krásný příběh. Myslela jsem si, že to bude "pouhý" příběh o přežití v horách, ale je to mnohem více. V nadšení jsem si pak pustila i film...nedělejte to, je naprosto příšerný a jen mi zkazil super dojem z knihy :)

12.05.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem jako povinnou četbu k maturitě a díky bohu jsem si to nevytáhla. Náročné, ale krásné

20.10.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Velmi zajímavá jízda, kdy člověk nikdy neví, co si na něj Kaz Brekker nachystá.
Přestože je hlavním hrdinům 17, moc se tak nechovají, což se mi na tom líbilo... ale zároveň jsem během čtení zapomínala, že to jsou pouhé děti. Je to pro mě první kniha, kde hlavní hrdinové nejsou úplný klaďasové a přiznám se, že mi chvíli trvalo se začíst a objevit ty jejich kladné kouty. Ale jsou tam a o to jsou postavy zajímavější.
Děj je nadupaný a překvápek je v knize spousta, stále ale dávají smysl. Oblíbila jsem si hodně Inej a Wylana a fakt doufám, že mě druhý díl, kdy se všechno rozplete a Kaz snad dosáhne své pomsty, nezklame.

24.03.2023 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Hezká kniha, napínavá a čtivá:)

08.08.2020 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Ilustrace v knize jsou opravdu nádherné a je vidět, že si s tím autorka dala obrovskou práci. Bohužel samotný příběh mě tolik nepohltil. Smrt jako postava mě dost bavila, ale děj se občas zasekl nebo místo řešení případu a katastrof šly postavy třeba surfovat, což mi přišlo hrozně zvláštní. Bylo tam na mě i opravdu moc vysvětlování fungování světa a Smrti jako takové a přišlo mi to hrozně zdlouhavé. Konec mi přišel dost nijaký, což je opravdu škoda.

20.08.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Četla jsem teda v angličtině, ale ta kniha je tak úžasná! Přečetla jsem ji během jednoho dne a nemohla ji vůbec odložit. Je tu skvělý humor, kdy jsem se smála nahlas. Olive s Adamem jsou navíc protiklady - sluníčko vs. bručoun a děsně mě to bavilo. Fakt doporučuju! Jednoduchá, zábavná knížka :)

26.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Bála jsem se, že kniha bude depresivní a nějaké ty chvíle jsem z ní smutná byla. Ale celkově mě hrozně potěšila, bylo hezké číst si o Nořiných životech. Líbily se mi krátké kapitoly s originálními názvy a jemně vysvětlená filozofická témata a občasné citáty myslitelů. Za mě 4,5

08.05.2022 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Nevím vlastně, jestli se mi konec a vysvětlení libílo nebo ne. Ale asi první kniha, co využívá poznámek a článků tak hezky. Každopádně se plná očekávaní vrhám na další díl:)

08.08.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jsou 2 hodiny ráno a já právě dočetla tudle knihu. Myslela jsem, že ji ani nedočtu - prvních 100 stran je děsně zdlouhavých. Ale čím víc se člověk začte, zkoumá články a videa, jestli tam opravdu jsou, tím víc ho mrazí v zádech. Nevím, jestli je to pravda, ale jedno vím jistě - na Tribeč mě nikdo nedostane.

03.03.2019 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Slyšela jsem na tuhle sérii různé názory a jsem taková na vážkách. Ten svět má tolik potenciálu, ale jeho popis a vytvoření se mi zdá nedotažené. Je zde spousta tajemství, ale na mě toho bylo pak už nějak moc :D někdo sakra něco měl říct! Taky mi to pátraní přišlo takové neuhlazené. Emilie navíc dokola opakovala to, co jsme už věděli a já si přišla jak pětileté dítě, kterému musí být neustále něco připomínáno :D ale Ira si mě získal! A nebýt jeho, asi bych se nevrhla do dalších dílů.

11.03.2024 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak druhý díl byl mnohem lepší než první! Úžasný!! Feyre a Rhysand jsou spolu skvělí a zvraty v příběhu se rozhodně nešetřilo. Scéna na trůně mi přišla trochu přehnaná :D ale jinak super. Těším se na velkolepé finále.

27.09.2022 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Na mě asi moc popisné z hlediska krajiny. Ale jinak zajímavá a odpočinková kniha. Mnohem lepší než film

21.10.2019 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Zase jsem se setkala se skvělým hodnocením mých přátel, ale kniha mě nakonec tolik nenadchla. Myšlenek Joea bylo až moc, často jsem je přeskakovala. Děj byl super, ale autorka to mohla zkrátit na polovinu knihy. Ale zase musím uznat, že mě Joe svými tahy ve hře nepřestával překvapovat a hodněkrát mi při čtení běhal mráz po zádech:)

27.12.2015 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Boží, boží a boží. Bavilo mě proplétání postav, ty krásný detaily, které Shusterman odhaluje a i to střídání časů dělalo knihu zajímavou! Pořád tam jsou trošku roztahaný pasáže, ale s tím, jak to celé dopadlo, jsem opravdu spokojená.

30.01.2024 5 z 5

Puls Puls Stephen King

To byla skvělá jízda! King mě zase dostal a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Když jsem myslela, že mám telefoňáky přečtené, přišlo něco totálně nečekaného. Postavy mě hrozně bavily, nejvíc jsem si oblíbila Alice :) Navíc tam byly i super dávky humoru, přestože byl konec světa a lidé umírali, a tak to vždy prolomilo tu hutnou, bolestnou atmosféru. Konec byl na mě trošku otevřený, ale vlastně nic hrozného :D boží!

12.11.2023 4 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Tak druhý díl byl ještě lepší, než první. Akce od začátku do konce, plné magie a legend, až se mi z toho občas točila hlava. Komplikovaný vztah mezi Bree, Nickem a Selem se ještě vyostřil a já sama nevím, za jaký tým kopu :D Konec mi vyrazil dech, Bree se chová impulzivně a zbrkle a jeí jednání mě na konci fakt překvapilo. Potřebuju další díl!

03.09.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Parádní závěr celé série! Konečně se dostala i na Cardana i Jude a vůbec by mi nevadilo, kdyby tam společných chvil měli víc. Bylo to plné akce a koněčně žádné výplně, aneb míň se kecalo o tom, co bude a konalo se :D

28.08.2023 4 z 5