FoxFox FoxFox komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další, již čtvrtý díl mojí oblíbené detektivní série jsem si nemohla nechat ujít. Styl psaní autorky mě velmi baví, kniha je napsaná čtivě a napínavý děj rychle ubíhá. Na pět hvězdiček to bohužel ale nebude, musím jednu ubrat za občas rozčilující krátkozrakost vyšetřovatelů. Z mého pohledu by jim snad některé věci došly dříve, mohli se lépe připravit na určité situace … Samozřejmě mě baví sledovat i vztah mezi hlavními vyšetřovateli, jsem zvědavá, jestli a jak se posune v dalším díle, který si určitě ráda přečtu.

15.11.2021 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak tohle mě moc bavilo, po nějaké době zase pořádně napínavý a překvapivý thriller. Neustále jsem přemýšlela, kdo je "Leniným" únoscem a věznitelem, pravého pachatele jsem ale neodhalila. Milé dítě rozhodně stojí za přečtení či poslech.

27.10.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

(SPOILER) Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2021. K této knize bych se jinak asi nedostala, díky tomuto projektu za vystoupení z „komfortní zóny“ a obohacení se o další čtenářský zážitek. Na to, že se jedná o biografii, se knížka četla velmi dobře. Nejvíce mě bavily pasáže, kdy Vlasta zakládala nemocnici v Bagdádu a léčila tamní obyvatele. Proto mě trošku mrzelo, že po nějaké době Orient opustila a už se tam nikdy nevrátila. Osud její rodiny ve válečných letech jsem četla se zatajeným dechem a vyústění jsem musela nějakou chvíli rozdýchat. Zajímavé a poutavé čtení, rozhodně doporučuji.

27.10.2021 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Určitě nedoporučuji začínat číst Radku Třeštíkovou knihou To prší moře. První polovina knihy je napsaná hodně zmatečným způsobem, který myslím může leckterého čtenáře od čtení odradit a po další knížce této spisovatelky už nesáhne. Taky mi vůbec neseděl rádoby poetický styl psaní, který Třeštíková místy používala. Z počátku jsem měla chuť knihu odložit, trvalo mi dost dlouho, než jsem se začetla a na poněkud zmatený styl vyprávění si zvykla. Čím víc se ale čtenář seznamuje s příběhem a postavami, tím více se stává kniha čtivou, od druhé poloviny jsem ji nemohla odložit. Chování hlavní hrdinky nechci soudit, její život byl opravdu komplikovaný a bůhví, jak by se člověk v její situaci zachoval.

21.10.2021

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Příjemná jednohubka přečtená za jedno odpoledne. Pro sledující Lucky a Nicole určitě stojí za přečtení.

11.10.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná knížka, která nás provází nelehkými osudy několika spřízněných žen. Obdivovala jsem Irmu, jak se ke své situaci postavila a byla statečná. Příběh je vyprávěný bez zbytečné omáčky a nutí vás číst dál a dál. Při prvních zmínkách o vypuknutí 2. sv. války jsem se trošku bála, že půjde zase o teď tak „trendy“ knihu hlavně o holocaustu apod., ale naštěstí se tak nestalo. Mohu opět poděkovat DK za doporučení skvělé četby.

11.10.2021 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Knihu Dům na útesu bohužel nemůžu doporučit. Styl psaní mi vůbec nesedl, nedokázal mě vtáhnout do děje. Přemýšlela jsem, že knihu vzdám, ale byla jsem zvědavá na rozuzlení příběhu a dočetla jsem jej poctivě až do konce. Souhlasím s více uživateli tady, že příběh je trochu moc překombinovaný. Dávám slabé tři hvězdičky.

11.10.2021 3 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Příjemná oddechovka na proložení náročnějších knih. Styl autorky mám ráda, dobře se mi čte.

11.10.2021 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

S příchodem podzimního počasí jsem dostala náladu zachumlat se do deky s nějakou mrazivou detektivkou. Na Yrsu jsem slyšela chválu ze všech stran, sáhla jsem tedy po prvním dílu série Freyja & Huldar. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Po celou dobu čtení jsem byla napnutá a zvědavá, jak to celé dopadne. Vraha jsem neodhalila ani náhodou. Romantická linka s Freyjou a Huldarem mě moc bavila a těším se, jak to mezi nimi bude dál, do druhého dílu se určitě brzo pustím.

22.09.2021 4 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Třetí, závěrečný díl dočten a musím říct, že mi bude po postavách, které nás sérií od řeky Hope provázely, trošku smutno. Knize jsem musela oproti předchozím dvěma dílům ubrat na hodnocení jednu hvězdičku, protože jsem se nemohla ztotožnit s názorem Patience na zapojení jejího manžela do války. Nicméně sérii určitě doporučuji, je to krásné čtení.

13.09.2021 4 z 5

Zvěrolékař na cestách Zvěrolékař na cestách Jonathan Cranston

Jedna z těch slabších knih ze života veterináře. Autoři jako třeba David Taylor jsou o několik příček lepší. Kniha poputuje dál.

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nechala jsem se strhnout tolika pochvalnými doporučeními, což byla chyba. Příběhy á la Rosamunde Pilcher nejsou nic pro mě. Pokud máte rádi červenou knihovnu, určitě jí dejte šanci.

07.09.2021 odpad!

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Tohle by snad mělo patřit mezi povinnou četbu. Kniha by si zasloužila mnohem lepší propagaci, takové knihy by měly být čtené, protože nám ukazují reálný svět, skutečný život v jeho nejkrutějších podobách. Po přečtení však ztratíte víru v dobro a naději na spásu lidstva. Krvavý měsíc se mnou zůstane už na vždy.

Tíha Tíha Liz Moore

Předchozí kniha Neviditelný svět se mi asi líbila o maličko víc, ale i Tíha byla skvělá. Patří mezi knihy, které nejsou nikde vidět a je to škoda. Krásný a laskavý příběh, který stojí za to číst.

Jeden den Jeden den David Nicholls

Ze začátku se mi nedařilo do knihy začíst, ale potom jsem se od ní zase nemohla odtrhnout a Jeden den jsem přečetla během deštivého víkendu. Romantiku v knihách nevyhledávám, ale tady byla okořeněná špetkou deprese a temna. Krásný příběh, doporučuji i filmové zpracování.

Výhra Výhra Patricia Wood

Na Výhru jsem narazila v podstatě náhodou a jsem za to moc ráda. Tyto příběhy typu Forest Gump se mi nikdy neomrzí. Perryho jsem si oblíbila a držela jsem mu po celou dobu pěsti.

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Po tak obrovském promu jsem čekala větší pecku. Knížce ale nelze upřít její věrohodnost, opravdu jsem chvílemi byla přesvědčená, že se jedná o příběh skutečné kapely.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová je moje oblíbená autorka, četla jsem všechny její knihy. Jako vždy se dokázala vcítit do pocitů všech postav a bravurně je přenést na papír. Tyhle příběhy obyčejných lidí já prostě můžu!

Město snů Město snů Beverly Swerling

Tahle knížka mi na mém TBR ležela hodně dlouho a nakonec jsem ji zvolila jako čtení na dovolenou. Není to žádná oddechovka, knížka je celkem bichle a dala mi docela zabrat. Nejvíce mě bavily části z lékařské historie. Za přečtení určitě stojí, dozvěděla jsem se spoustu nových informací.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nechala jsem se nalákat pochvalnými komentáři a krásou obálkou, ale bohužel tohle není čtení pro mě. Nejsem fanynkou romantických příběhů, kde se hrdinkám vše tak zázračně dobře daří. S dalšími knihami z této série nebudu pokračovat.