Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Stará dobrá Colleen, která vás rozloží na kousíčky a pak zase poskládá dohromady. Obdivuji autorčin cit pro detaily, které jejím knihám dodávají na uvěření. Hlavní hrdinové jsou skvělí, jejich osudy naprosto srdcervoucí a romantická linka je nádherná. Velmi jsem si oblíbila i vedlejší postavy a oceňuji i prostředí.

18.02.2024 4 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Už jenom to, že jsem se mohla vrátit do světa Smrtky bylo úžasné. Ale nečekala jsem, že se mi povídky budou líbit až tak moc. Samozřejmě všechny nebyly stejně dobré, ale našly se i naprosté skvosty. Každý příběh je z úplně jiné perspektivy, z jiné posmrtné doby, a to se mi neskutečně líbilo. Autoři objasnily některé události, ale hlavně přidaly i úplně nové informace. Pokud milujete Smrtku, tak tohle je prostě povinnost.

22.10.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Velmi napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Ze začátku se mi pletly životní osudy obou sester, ale za chvilku jsem se už zorientovala. Kniha má poměrně krátké kapitoly, takže mi čtení neskutečně utíkalo. Celou dobu jsem byla velmi napjatá a říkala jsem si, jak tohle sakra skončí. A myslím, že autorce se konec vážně povedl. Psychologická linka knihy je úžasná a musím zmínit i skvěle zpracovanou atmosféru tropického opuštěného ostrova. Musím se podívat i na další autorčiny knihy :-).

25.09.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Je to totálně nerealistické? Ano! Četla jsem už takovýhlech knih stovky? Ano! Bavilo mě to? Ano!!! Já vím, je to klišé, ale člověk prostě občas potřebuje totální vymývárnu mozku v podobě knihy s namakanejma ochranitelskejma borcema :-D. A když to jsou ještě ke všemu novozélandští ragbisté, tak se prostě nedá odolat. U knihy jsem se neskutečně nasmála, uculovala jsem se nad skvělými dialogy a rozplývala se u romantických scén. Velmi jsem si oblíbila hlavního hrdinu Jacka, ale Riley mi teda úplně nesedla.
Haka za lilii mě bavila o trochu víc, ale i tak se už těším na další díl.

10.09.2023 4 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Neskutečně dobré zpracování už tak výborné knihy od mé oblíbené autorky Ruty Sepetysové. Kresba a coloring knihy je úžasný a tento grafický román ve mě vyvolával ještě víc emocí, než původní román.

20.07.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Sedm manželů Evelyn Hugo je promyšlená, skvěle napsaná a hlavně neskutečně srdcervoucí kniha, která obletěla knižní svět. Naprosto chápu ten humbuk okolo této knihy, protože si ho vážně zaslouží. Taylor Jenkins Reid má obrovský talent pro psaní postav, protože čtenář má vždy pocit, že daná osoba přece vážně musela žít a vše prostě působí neskutečně ralisticky. Ani Evelyn Hugo není výjimka. Žena, která si celý život šla tvrdě za svým a pro svůj sen a rodinu byla schopná obětovat úplně všechno. Tím pádem mi Evelyn byla ze začátku vlastně strašně nesympatická, ale později jsem ji pochopila a řekla jsem si, že jí naprosto rozumím. Závěrečné odhalení jsem absolutně nečekala (a celkem mě i rozsekalo) a hlavně se mě neskutečně dotklo to, jak na to zjištění (a konečné odhalení) postavy reagovaly.
Já osobně knihu hodnotím 4,5, protože to prostě není můj absolutní favorit, ale rozhodně knihu mohu doporučit, protože si to vážně zaslouží.

13.06.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Taková hodně průměrná YA fantasy, která mě nalákala svou anotací. Přišlo mi, že tady vlastně nebylo nic moc originálního, a to jak z fantasy světa tak v postavách. To, že v knize bude víceméně chybět romantický vývoj jsem věděla, ale že až tak... Když už jsem u romantické linky, tak mě docela pobavilo, že autorka v zmiňuje některou ze svých kamarádek, která knihu označila za ,,vlhkou". Ehh... To fakt asi ne.
Beru na vědomí, že to je autorčina prvotina a na to, to vlastně není tak špatné.

17.11.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Páni, tohle bylo nádherné! Už od 1. stránky jsem věděla, že hlavní hrdinka je moje spřízněná duše. Ruby je asi tak stejně systematická jako já, takže jsem se v ní viděla, no a James je naprostý miláček. Tato kniha mě bavila mnohem víc než autorčina předchozí série Znovu a co nejdřív se musím vrhnout na pokračování.

02.11.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Odvracená tvář lásky rozhodně předává poselství, o tom žádná. Mně ale přišlo, že vztah mezi Tate a Milesem se většinu knihy moc nehnul z místa, asi bych tam potřebovala více bodů zlomu. Reakce Tate mi někdy přišly úplně nelogické a celkově mi jako hrdinka moc nesedla. Co se mi ale fakt neskutečně líbilo, byla linka Milese z minulosti, prožívala jsem ty emoce a nemohla jsem se toho nabažit. Vlastně by mi daleko víc vyhovovalo, kdyby příběh vyprávěl Miles.
Pro mě je docela těžké knihu knihu ohodnotit, protože to poselství, co předává, je neskutečně důležité, ale jiné autorčiny knihy se mi více líbily díky samotnému příběhu. 3,75⭐

12.10.2022 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Další super roztomiloučká novelka. Zápletka mě bavila, do postav jsem vžila snad ještě víc než v komiksech a už se neskutečně moc těším na další knihy ze série.

25.09.2022 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Tahle série má potenciál to nepopírám, ale je na tom hodně vidět, že je to prvotina od mladé autorky. Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla neskutečně zmatená, protože autorka na vás vychrlí strašně moc postav a názvů, které si jsou strašně podobné. Postupem času ale většinu pochopíte a příběh vás strhne. Chtěla bych pochválit romantickou linku a postavy, to knize dodávalo šťávu. V zápletce nenajdete nic světoborného, je to prostě už starší fantasy, ale jinak je svět a magický systém celkem originální. Na pokračování jsem celkem zvědavá a musím se do něj vrhnout co nejdřív, jinak to všechno zapomenu :-).

20.09.2022 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Mě tahle série prostě neskutečně baví! Hlavní hrdina Theo Cray mi během čtení přirostl k srdci, no a konec byl sice trochu uspěchaný ale jinak naprosto boží. Hodně nutně potřebuju další díl. Jestli jste nad touto geniální sérií váhali, tak je to škoda, protože tohle je povinnost!

29.08.2022 4 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Už dlouho mě žádná kniha tak moc nestrhla a nenapínala jako tahle! Od začátku do konce mě děj bavil a já si knihu musela dávkovat, abych ji hned nepřečetla celou. Autorka má nádherný styl psaní a díky skvělé atmosféře jsem měla pocit, že sama jsem v Šanghaji a prožívám příběh spolu s hrdiny. Když už jsem u postav, tak ty byly taky dokonalé. Julliet, Roma i jejich přátelé z gengů se během příběhu hodně posunuli a já si je všechny moc oblíbila.
Kniha je retelling na Romea a Julii a musím říct, že to byl skvělý nápad. Autorka se úplně nedrží původního díla, ale kdykoliv jsem našla nějakou podobu, tak mě to hodně potěšilo.
O této knize bych dokázala mluvit hodiny a já vám ji šíleně moc doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Mně osobně tam něco chybělo. Vlastně mi tam chyběly takové ty chvíle poznávání. Co se mi ale líbilo, byl vývoj hlavní hrdinky Sawyer. Naopak proměna Isaaca mi nepřišla moc reálná a taková uspěchaná...

30.06.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mi teda vážně sedlo. Skvělý hlavní hrdina, strhující příběh že kterého běhal mráz po zádech a boží styl psaní. Kniha je neskutečně čtivá a já se od ní nemohla odtrhnout. Musím co nejdřív sehnat další díly této výborné série.

20.06.2022 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Tahle série je tak neskutečně úžasná Argentina! :-D
Konkrétně Prokletý princ je opravdu hodně žhavá kniha plná emocí. Co mi tady ale trochu vadilo, byly všudypřítomné rvačky. Všechny problémy se tady prostě vyřeší pěstmi...
Po dokonalém konci jsem natěšená na další díly!

13.06.2022 4 z 5

Šťastné a krvavé Vánoce Šťastné a krvavé Vánoce Robin Stevens

Tohle bylo super. Zápletka mě sice napadla, ale vraha jsem neodhalila. Na této sérii se mi celkově moc líbí, jak se hlavní hrdinky posouvají. Doufám, že další díly budou přeloženy co nejdřív!

16.05.2022 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ach, jak já mám tento příběh ráda. Srdíčko mi vždycky zaplesá, a to u každého zpracování. Doporučuji :-)

11.03.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Paráda! Propletený příběh, který mě nepustil, dokud jsem nevěděla, kdo je vrah. Skvělé a chytré postavy, úžasné prostředí malého města a grafické zpracování knihy je opravdu boží!
Já jsem už strašně moc zvědavá na další díl. Doporučuji

22.09.2021 5 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Tohle bylo taaaak neskutečně moc slaďoučké, roztomilé, milé no prostě croissantové
Neměla jsem velká očekávání, ale jako letní oddechovka to je naprosto ideální. Pátrání po Miině rodinné legendě mě moc bavilo a atmosféra Paříže je naprosto dokonalá.
Já mohu knihu doporučit. Nic od toho neočekávejte a jen si to užívejte!

18.07.2021 5 z 5