Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Skvělá kniha, která v sobě má poselství a něco vám předá. Hlavní hrdinové jsou moc fajn a i ten jejich vztah se mi moc líbil. Pro mě to ale prostě není top kniha od Kemmerer, Dopisy jsou top :-).

17.02.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Co na to říct. Je to prostě úžasná klasika s nesmrtelným příběhem.

26.01.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle bylo tak boží, sladký a vtipný! Top strop LGBT román. Kniha mi neskutečně rychle utíkala pod rukama a mně bylo líto, že to není ještě delší...
Alex i Henry jsou dvě úžasné postavy, a ten jejich vztah je prostě k sežrání.
Chci taky moc moc pochválit politické narážky, které tam dokázala autorka nacpat, knize to dává obrovskou hloubku a i díky tomu ve vás něco zanechá.
Opravdu, pokuď jste váhali, jestli si tento román přečíst, tak neváhejte a jděte do toho. Doporučuji!

24.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem poprvé zaslechla, že se kniha přirovnává k mé milované Sarah J. Maas, trochu jsem se lekla, protože budu mít obrovská očekávání. Očekávání jsem si sice snažila krotit, ale úplně se mi to nepovedlo.
Musím ale říct, že to byla fakt jízda. Ta romantická linka mě strašně moc chytla a já se toho nemohla nabažit. I když jsem ten zvrat vlastně předpokládala, díky té romantice jsem na to úplně zapomněla a docela mě to dostalo.
Není to úplně nejlepší fantasy, co jsem kdy četla, ale ten svět je úžasný, postavy jsou skvělé a romantická linka je snad nejlepší co jsem letos četla. Takže jestli máte rádi styl psaní S. J. Maas a fantasy určitě neváhejte a přečtěte si to!
Už se těším na druhý díl této návykové série!

19.10.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nápad je to určitě skvělý a aktuální, ale já bych tam potřeboval nějakou kraťoučkou scénu o tom, jak se vůbec roboti vzbouří. Moc mě bavilo číst knihu, která je vlastně scénář dívadelní hry. Psychologie hlavních postav je opravdu moc dobře zpracovaná a všechny činy postav pochopíte.
Jako povinná literatura určitě super, je to kráké, čtivé a přitom velice poučné.

13.10.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nejprve bych chtěla říct, že jsem knihu poslouchala jako audio, a to zpracování bylo naprosto skvělé!
Úžasná hlavní hrdinka, dobrá zápletka a ten konec je fakt pecka. Některé části mi sice přišly už trochu moc překombinované, ale i tak je to suprová kniha, která by se mohla líbit milovníkům thrillerů a detektivek.

12.09.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

No, co k tomu říct. Za mě byl prostě nejlepší 1. díl, kde jsem si mohla užít ten úžasný svět Smrtek, který se během dalších dílů hodně vytrácel.

První polovina knihy mě docela bavila a říkala jsem si, že až se to rozjede, tak to bude opravdu velká pecka. Bohužel ve druhé polovině se ze skvělé distopické ságy stalo podprůměrné sci-fi.
Podle mě se sám autor začal zamotávat ve vlastním svět, stále přidával nové postavy a hledal v knize až příliš mnoho filozofie -kvůli tomu jsem se pak v knize přestala orientovat i já...

Já bych z celé série nejvíc doporučila Smrtku, kterou jsem si moc užila, poté bych si přečetla Nimbus bez velkého očekávání a Zvon bych si vyspoilerovala XD

02.08.2021 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Nejprve musím pochválit humor, protože je to snad nejvtipnější autorčina kniha. Moc se mi také líbila umělecká linka knihy, po dočtení jsem normálně dostala chuť jit někam do galerie. Já vlastně ubírám hvězdičku kvůli romantické lince, protože mi úplně nesedla.
Velkým plusem pro mě byla linka s maminkou (a obecně mě bavila celá Abbyina rodina) hlavní hrdinky, protože Kasie West potvrdila, že umí psát i jiné věci než romantiku.

09.05.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Páni, tak tohle zase byla emoční dráha.
Je to moje 2. kniha od autorky a rozhodně nezklamala. Je to (zase) neskutečně čtivě napsané a knize jde hodně vidět, že autorka má s tématem domácího násilí vlastní zkušenosti a myslím, že i pro je to TAK SKVĚLÉ. Kniha vám hodně předá a myslím, že by si ji měli všichni přečíst. Já mohu knihu jen a jen doporučit.

27.04.2021 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Takhle kniha je jeden obrovský psychologický nářez. Je to neskutečně čtivé, mrazivé a realistické.
Meta pojednává o současných problémech mileniálů a zanechá ve vás něco hlubokého a děsivého. Moc se mi líbily postavy a nápad s kachničkami (ty jsou fakt jak top XD).
Dala bych 4.5/5⭐ kvůli tomu, že jsem se občas ztrácela v časových linkách.
Metu mohu ale jen a jen doporučit.

23.03.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Krásná romantická kniha. Svět je velice dobře propracovaný a vztah mezi hlavními postavami je skvělý❤

16.03.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Mlčící pacientka je neskutečně čtivý thriller. Tedy přesněji druhá polovina knihy je neskutečně čtivá. Ze začátku se kniha hodně táhne, nic moc se tam neděje a jen přibývají postavy. Pak se ale děj rozjede a já měla knihu dočtenou během pár hodin. Hlavní zápletku knihy jsem sice trochu předvídala, ale i tak mě konec dost překvapil.
Dala bych 3.5/5⭐

15.03.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tato kniha je skvělá, vtipná a sladká. Autorka má velice čtivý styl psaní. Tèšim se na další knihy od autorky.

30.01.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Prostě krása. Ten svět je naprosto úžasný.

30.01.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tak tohle teda byla jízda. Na co slova nestačí ve vás nechá obrovské množství pocitů a to jak těch smutných i pozitivních. Příběh Reva a Emmy je dojemný a upřímný. Po přečtení Dopisů si říkáte páni, to bylo pěkný, ale tohle je naprosto šílené. Když jsem měla posledních 20 stran říkala jsem si, že nechci aby to skončilo. Knížka se čte úplně sama a po dočtení chcete víc. Obrovské doporučení.

13.12.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Skvělé!!! Autorka zase ukazuje jak skvěle umí psát. Příběh Coriolanuse byl velice originální a opravdový. Balada o ptácích a hadech je knížka, která ve vás nechá spoustu emocí. Mohu jen doporučit.

11.11.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Katniss je úžasná. Miluju tuhle knihu i filmy.

25.10.2020 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet je podle mě ještě lepší než Cinder. Nikdy jsem nečetla ani neviděla vtipnější a orignálnější zpracování Karkulky.

25.10.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Sakra takto teda bylo něco. Jako ten konec?! Už zase potřebuji co nejdřív další díl. Trochu jsem se obávala, že tento 2. díl bude lehce vycpávkový, jak tomu tak u YA fantasy bývá, ale nemohla jsem se splést víc. Kniha je neskutečně čtivá, plná akce, takže jsem se ani chvíli nenudila, ale zároveň jsem se i hodně nasmála. Totálně jsem si zamilovala skoro všechny vedlejší postavy, hlavně teda Caldona. Za zmíňku ale také stojí Kiva, protože ta mi jako hlavní hrdinka neskutečně vyhovuje. Není to taková ta klasická YA hrdinka, která umí všechno, je neomylná a ve všem má hned jasno, ne, Kiva se na svůj věk chová úplně normálně a já jí za to strašně fandím. Romantická linka v knize je úžasná a já se vážně co nejdřív musím dostat k dalšímu dílu.

10.08.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen Hoover v této knize potvrzuje, že umí psát neskutečně silné a emocí plné příběhy se společensky velice důležitými (a občas opomíjenými) tématy. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a prvních 50 stran pro mě bylo doslova utrpením, protože chování hlavní hrdinky mi nedávalo absolutně žádný smysl. Pak jsem ale do Quinn vžila a její příběh jsem neskutečně prožívala. V knize jsou dvě časové linky, ,,Tehdy" a ,,Nyní". Mě daleko víc bavily kapitoly ze současnosti, hlavně díky silným emocím. Ke konci jsem měla problém udržet slzy dojetím a zároveň jsem se i svíjela smíchy, a to je podle mě to, díky čemu je Colleen Hoover tak výborná autorka.
4,5 dávám kvůli slabšímu začátku, ale jinak to vážně stojí za to.

18.07.2023 4 z 5