Fortuna7 Online Fortuna7 komentáře u knih

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Odmalička miluju krasobruslení a když jsem se dozvěděla, že tato kniha vyjde v češtině, byla jsem štěstím bez sebe.
Musím se přiznat, že jsem dlouho nečetla knihu, která by mě tak moc pobavila a pohladila po srdíčku. Skvělá hlavní hrdinka, která se sebou nenechá zametat a Ivan Lukov? No ten je prostě k sežrání. A musím se přiznat, že u toho epilog mi dojetím i slzička ukápla :-D
Styl psaní autorky mě moc baví a já si díky němu užila celou tuto skvělou krasobruslařskou knihu.
Knihu S láskou, Lukov jsem si hrozně moc užila a já vám ji mohu jen a jen doporučit.
P.S. !Spoiler! Když koukám na krasobruslení a bruslař/ka vyskočí, jsem napjatá jestli se něco nestane a v této knize tomu nebylo jinak. Celou dobu jsem se děsila toho, kdy se tam něco opravdu pokazí a neumíte si představit, jak se mi ulevilo, když se nikomu nic nestalo:-)

07.07.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tahle série je prostě skvělá! Pětadvacítka je k sežrání a hrozně moc mě baví to, jak je hlavní hrdinka Ilan zvídavá. Petra Stehlíková má nádherný styl psaní a já se ho nemohu nabažit. Těším se na 3. díl série a jsem zvědavá jak bude série pokračovat.

14.04.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Rodina Vossových vážně není normální. A to mě na tom tak bavilo. Celou dobu jsem tak trochu litovala Sagana, že je musel potkat XDD Strašně moc se mi líbil ten nápad mít rodinný dům z kostela, to bylo fakt jako geniální. A ty Saganovi obrázky! Bomba. Tahle knížka je emocionální dráha od začátku do konce.
Velké doporučení.

23.01.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Velice upřímná kniha, která si získala mé srdce.

26.10.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Super kniha, těším se na další díl...

25.10.2020 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Už dlouho jsem nečetla něco tak neskutečně čtivého, akčního a skvěle promyšleného. Knihu dělá skvostnou hlavně silná hlavní hrdinka Violet, se kterou jsem se ztotožnila a velmi se mi líbil její vývoj. Není dokonalá, ale jde si za svým a nenechá se zlomit. Jediné, co mi trochu vadilo, byla lehce uspěchaná romantická linka, ale Xaden to bohatě vyrovnal. Jakmile se v knize objevili draci, tak jsem už byla dočista ztracená a užívala jsem si ty dialogy. Konec je sice trochu očekávatelný, ale mně to nevadí a nutně potřebuji další díl.
Po grafické stránce je kniha vymazlená a já jsem neskonale vděčná nakladatelství, že si s ní tak vyhrálo, a může tak být ozdobou v mojí knihovně.
,,Rozhodni se, Violet. Chceš zemřít jako písařka? Nebo žít jako jezdkyně?"

06.04.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po celou dobu čtení jsem byla velmi napjatá a zvědavá, jak to celé dopadne, ale musím se přiznat, že konec mi přišel velmi nedotažený. Nápad a atmosféra knihy se mi vážně líbily a neskutečně mě bavily toxické rodinné vztahy, které byly v knize popsány. Zkrátka škoda toho konce kvůli kterém je pro mě kniha průměrná.

15.01.2024 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Krásná, oddechová, ňuňuňu romantika :-). Ve škole mám náročné období, takže si u čtení potřebuju hlavně odpočinout, a to Haka za lilii splnila na jedničku s hvězdičkou! Styl psaní je celkem jednoduchý, ale hlavně neskutečně čtivý, takže jsem knihu přečetla za 2 večery. Ragbyové prostředí jsem si absolutně zamilovala i kvůli tomu, že kdykoliv je MS v ragby, tak si nenechám ujít žádný zápas Nového Zélandu, protože Haka je prostě dokonalost. Neskutečně jsem si oblíbila všechny postavy, romantická linka je nádherná a ty popisy osvalených sportovců?! Pecka :-D.
Trochu mě mrzí, že konec byl celkem uspěchaný, ale aspoň se už neskutečně těším na pokračování.

01.02.2023 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Krása. Jednoduše krása. Nejprve bych chtěla pochválit čtivost knihy, za což můžou krátké kapitoly a ilustrace a já měla knihu přečtenou jedním dechem. Dále musím zmínit postavy, které mi přirostly k srdci a během děje se hodně posunuly. Opravdu nádherná kniha a já si dokonce myslím, že jedna z nejlepších za tento rok.

15.08.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tohle je boží! Mě Faja trochu zklamal, takže jsem se Nasterey bála, ale jsem nadšená.
Celá kniha je napěchovaná akcí a ten konec je hodně velká pecka.
Petra Stehlíková dokázala vytvořit úžasný svět plný tajemství a já už se nemůžu dočkat dalších dílů, abych se konečně dozvěděla jak to vše dopadne.

05.12.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kniha má pomalejší začátek, ale jak se objevil první vzkaz mezi hlavními hrdiny,(když už jsem u Tiffy a Leona, oba jsou skvělí!) chytlo mě to. Jejich vzkazy byly neskutečně zábavné a já musela číst dál a dál. Ke konci by se dala kniha trochu proškrtat a kvůli tomu jsem dala 4 ⭐.

11.09.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Za mě to je nejslabší díl série. Některé části mi přišly hodně natahované, ale zase třeba pojetí celého reetelingu na Sněhurku mi přišlo velice originální a vtipné. Mně ale ani moc nesedla postava Winter, takže i proto mě to trochu míň bavilo a dávám jen 4⭐
Celkově jsem si sérii Měsíčních kronik velice oblíbila a hodně jsem se u ní nasmála. Mohu tedy jen doporučovat.

02.05.2021 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kerstin Gierová prostě umí psát romantické linky. Krásná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

16.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha má pomalý začátek, ale pak začnou stránky ubíhat, mrtvoly přibývat a najednou jsme byla na konci. Vraha jsem neodhalila a poslední stránka mě fakt jako dostala a dokonce se u ní i zasmála (ti co četli pochopí ;-)).

21.02.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nechápu proč je u této knihy takový rozruch. Je to o ničem. Kniha, která má přes 500 stran a pořád se v ní opakuje jen ten samý pracovní den je špatná... naopak se mi líbilo jak skvěle byla popsaná Anglie a její historie.

26.10.2020 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Velice roztomilá kniha, ale přijde mi že se tam pořád řešili jídlo

26.10.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Úžasné

25.10.2020 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Krásná oddechová kniha plná romantiky, hudby a New Yorku. Příběh byl přirozený a moc se mi líbilo prostředí konzervatoře. Za pochvalu také stojí překladatelka, která zachovala texty písní v angličtině, což mě potěšilo. Samotná chemie mezi hlavními hrdiny je roztomilá a hlavně jejich dialogy v kavárně mě moc bavily. Styl autorky mě zaujal a doufám, že vyjdou další díly z této série.

24.09.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Neskutečně čtivá kniha. Sarah J. Maas je prostě královna fantasy a tady to jenom potvrdila.
Ne že bych Nestu v předchozích knihách nenáviděla, prostě byla ze tří sester ta nejtvrdší. V této knize jsem ale pochopila, jak vlastně přemýšlí a oblíbila si tu její houževnatost.
Chtěla bych hlavně pochválit vývoj hlavní hrdinky Nesty. Od autorky jsem zatím nečetla lépe popsanou psychiku než zde u Nesty.
Romantická linka se mi taky moc líbila, ale možná tam bylo už trochu moc sexu...
Moc moc doporučuji a nutně potřebuju další knihy od autorky!

04.03.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Boží! Jedna z nejvtipnějších, které jsem kdy četla! Není to sice nejoriginálnější, ale ten humor je prostě dokonalý.
Kniha je neskutečně čtivá a já ji měla přečtenou za 2 dny :-).
Skvělé postavy, krásné prostředí a nádherný styl psaní.
Doporučuji :-)

20.02.2022 5 z 5