Forest66 Forest66 komentáře u knih

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

Většinou dávám přednost spíš zahraničním autorům, ale tady jsem udělal výjimku a rozhodně se vyplatilo! Výborný příběh, postavy i plynoucí děj. Je tam znát inspirace jinými kvalitními příběhy (ale jen inspirace, nikoliv vykrádání) a je to dobře, protože je to použito správně. Koho baví prostředí mafie, tak jen doporučuji.

15.08.2021 5 z 5

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Takový slabší průměr. Začátek dost rozvleklý, i když druhá polovina knihy to podle mě trochu zachraňuje. Bohužel se Thrawn už dost opakuje, což by právě on, brilantní taktik a stratég ze své podstaty neměl. Je to jen slabá náhražka Původní trilogie a mrzí mě, že se k tomu autor propůjčil

05.08.2021 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Knížka čtivá a celkem napínavá. Bohužel téma Deaverovi nesedne a knížka byla plná nesmyslů, za což musím strhnou pár hvězdiček, protože to bylo dost rozčilující. Stejně jako občasné nelogické jednání hrdinů, ale to možná bylo schválně

03.07.2021 3 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Docela dobře napsaná kniha. Autor se tu oprostil od rozsáhlých popisů osob a událostí, které s dějem knížky dál už nijak nesouvisí, které jsou typické pro jeho romány. Povídky jsou celkem zajímavé a dobře napsané, i když nijak originální nebo překvapivé

30.03.2021 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Paráda! Bavilo mě to stejně, jako předchozí díl. Moc se mi líbí autorčina práce s charaktery postav

25.01.2021 5 z 5

Star Wars - Pohyblivý cíl Star Wars - Pohyblivý cíl Jason Fry

To, že Disney zavrhl původní příběhy SW, přestože jsou daleko lepší než většina z toho, s čím přišel Disney je jedna věc. Tady je ale diskutabilní, jestli tenhle příběh nenabourává i konzistenci původní trilogie.
U příběhu samotného snad autor vůbec nepřemýšlel

SPOILER ALERT!
celý příběh je o odlákání Impéria a přitom vymyslí akci, kdy je pronásleduje 1 lokální destruktor? Maskovat se uniformou kapitána lodi, tedy jediného člověka, kterého musí zaručeně každý na palubě poznat? Vážně?

04.08.2020 1 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Asi nejlepší z toho, co do SW vypustil Disney. Napínavý a dobře plynoucí děj, kterému ale nechybí ani hlubší myšlenky. A i když některé věci se dali celkem očekávat, dokázala mě knížka i překvapit

02.08.2020 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Vražda a její okolnosti nebyly vůbec tak propracované, jak jsme od Autorky obvykle zvyklí například z EP. Postavy bez nejmenší hloubky a příběh ničím nezaujal, nepřekvapil...ke konci už mi bylo jedno, kdo je zabíjí, hlavně aby je vyřídil rychle a já už mohl číst něco jiného. Během "detektivky" se nikdo nezatěžoval sebemenším pátráním po čemkoliv a motiv sám působil dojmem, že byl vymyšlen až dodatečně, pro účely poslední kapitoly.

05.04.2019 1 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Méně propracované, než předchozí díly série, ale stále výborná knížka :)

16.03.2019 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Tenhle díl mi přišel o něco slabší, než první dva, ale vcelku si stále drží vysokou úroveň humoru i napínavosti příběhu.

28.06.2018 5 z 5

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Jako vždycky, nezklamala. Vtipné, napínavé a rozuzlení opět pěkně nečekané, jak se ostatně dalo očekávat :)

21.05.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zatím jasně nejslabší část už tak upadající série. Mám pocit, že autor už se asi vyčerpal. Po téhle knížce jsem se už s Carlem definitivně rozloučil

07.05.2018 2 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Napínavý a vtipný příběh, plný nečekaných událostí a humoru inteligentního, černého a bláznivého současně. Dokázat napsat takovou knihu je dar

17.01.2018 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

S posledním dílem jsem dost bojoval. Přišlo mi, že čtu dvouset stránkový epilog, kde některé kapitoly byly za trest. Kdyby poslední 2 vynechala úplně, bylo by to lepší. Knížka nebyla špatná, to ne, ale když celou dobu víte, kdo je vrah, jak to skončí a v tomto případě můžete docela dobře odhadnout i celý průběh... To dokáže poutavě napsat jen pár autorů a Jackson do této elity bohužel nepatří

04.05.2024 3 z 5

Hrůza za závojem Hrůza za závojem Adam Christopher

Bohužel nejslabší díl série, který nechává víc otázek, než odpovědí. Téma je to dobré - boj o vzniklé mocenské vakuum po Cizinci. Bohužel Billie je víc než co jiného vypravěčem okolních událostí, kterými se nechá pohazovat sem tam a sama vlastně nikdy nic neudělala.

08.04.2024 2 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Některé povídky mě mile překvapily, od jedné jsem čekal víc. Co mě hodně mrzí, že Tom Bombadil je jen klamavá reklama. Jen pár bezduchých básniček

08.03.2024 3 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Teď už to poslouchám opravdu jen ze zvědavosti, kam až může původně béčkové sci-fi vůbec ještě klesnout. První díl měl aspoň nějakou myšlenku, ale tohle je už jen příběhový průjem, který nemá nic společného ani s tou Nadací

20.02.2024 odpad!

Star Wars -  Katalyzátor - Rogue one Star Wars - Katalyzátor - Rogue one James Luceno

Katayzáto je přesně takový, jaký jsem očekával a co jsem si od toho sliboval. Luceno píše spíš politiku a pozadí osob a příběhů a to jsem taky dostal. Takže pokud je někdo zklamaný, že tam nemá divoké přestřelky a mávání světelnými meči, váš problém, ne knížky :)
V knížce jsou výborně rozpracované postavy a vztahy a Krennica můžeme vidět ne jen jako suchého kariéristického záporáka, na což mu zbyl prostor v Rogue One, ale také jako výborného stratéga, schopného plánovat mnoho kroků dopředu a být tak rovnoceným soupeřem Tarkinovi. Taky asi dokážu líp pochopit, proč se Lyra vrátila ke Galenovi, místo aby zůstala s Jyn, což ve filmu nedávalo zrovna smysl. Tam ji pouze potřebovali odstranit z filmu :D

14.01.2024 4 z 5

Písky Duny Písky Duny Kevin J. Anderson

Povídky sami o sobě, zase tak špatné nejsou. Nemám ale dojem, že by to universum Duny nějak rozvíjelo. Hlavně proto, že je tam docela dost nesmyslů, vylučující se s původní knížkou a ne zrovna zanedbatelných

28.12.2023 3 z 5

Půlnoční horizont Půlnoční horizont Daniel José Older

Tahle knížka má mnoho, co by se tomu dalo vytknout, ale má i své světlejší stránky, takže vyloženě zatratit bych si ji také nedovolil. Rozhodně je to slabší kousek celé už tak slabé série (to se dá ale říct o většině z Disneyho "kánonu") a děj v podstatě působí jako deja vu k Sílící bouři. Je tady strašné znát, že tahle série už se jen vleče, nemá co nového nabídnout a opakuje se. Navíc je tak přecpaná protěžování sexuálních menšin, až si nejsem jistý, jestli je to sci-fi nebo LGBT román zasazený do SW kulisy. Další věc, co hodně narušuje děj, jsou neustálé odkazy na události, které nikdy nevyšli knižně, jen formou komiksů, průvodců atp. a ještě ne u nás.
Co se naopak povedlo, jsou většinou postavy, které byly až na výjimky vtipné a sympatické. Když odhlédneme od naprosto zbytečné dějové linky z historie, je knížka i docela čtivá a až na pár faktických nesmyslů docela promyšlená. Lépe, než už zmíněná Sílící bouře, která se strašně vlekla.

28.10.2023 2 z 5