Písky Duny přehled

Písky Duny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516998/bmid_pisky-duny-vmB-516998.jpg 2 13 13

Poprvé sebrané povídky Briana Herberta a Kevina J. Andersona osvětlují některá záhadná, dosud neprobádaná zákoutí oblíbeného vesmíru Duny, který formoval celou generaci vědecké fantastiky. Uvádějí čtenáře do prostředí plného zrady a zázraků, od pouštního světa Arrakis, bičovaného písečnými bouřemi, až po nádheru imperiálního sídla na Kaitanu. Čtveřice povídek vypráví například o neznámých letech Gurneyho Hallecka a jeho stycích s pašeráky v nebezpečné hře o pomstu, o dění v řadách sardaukarů, kdy se dítě zrazeného šlechtice promění v jednoho z nejkrutějších imperátorových bojovníků, o mladé divoké fremence, bojovnici proti nelítostným Harkonnenům, z níž se jednoho dne stane šedout Mapes. Jak uvádějí sami autoři, tyto drobné příběhy nejsou mohutnými dunami, jen zrnky písku dokreslujícími osudy dobře známých hrdinů…... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: ekniha , Baronet

Sands of Dune , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písky Duny. Přihlašte se a napište ho.

xbenakk
06.02.2024 3 z 5

Maličká, útlá knížečka se čtyřmi povídkami ze světa Duny mě docela příjemně překvapila. Po "americkém" konci hlavní ságy Duna jsem čekal, že dílko bude slabé, ovšem povídka Imperiální dvůr předčila má očekávání. Na druhé místo bych asi zařadil Sardaukarovu krev, rod Atreidů mám prostě rád.

Forest66
28.12.2023 3 z 5

Povídky sami o sobě, zase tak špatné nejsou. Nemám ale dojem, že by to universum Duny nějak rozvíjelo. Hlavně proto, že je tam docela dost nesmyslů, vylučující se s původní knížkou a ne zrovna zanedbatelných

AnoMANder
30.11.2023 3 z 5

Jde o knížku pro nadšence do Duny. Povídky nejsou špatné, až na jednu rozvíjí osudy postav z původní Duny (Gurney, šedout Mapes). Povídka Imperiální dvůr, se zajímavým koncem, zase navazuje na dřívější román autorů

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Kniha Písky Duny v seznamech