Forest66 Forest66 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už dlouho jsem neměl takové nutkání nechat knížku nedočtenou. Šikmí kostel je ponurý popis jednotvárného života, který z postav, které ho žijí, postupně vystává všechno štěstí, stejně jako ze čtenáře. Nic se tam neděje, i to důlní neštěstí, na které láká anotace je odbyto na pár stránkách a nijak nerozbíjí monotónní vyprávění. Konec sice trochu rozbil jednotvárnost, ale to už mi to bylo jedno a chtěl jsem jen, aby to už skončilo.
Sečteno a podtrženo, Šikmý kostel je příběh o všednosti a jednotvárnosti. A nezlobte se, kvůli tomu knížky nečtu

24.04.2022 1 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Obvykle nemám rád tyhle odbočky do minulosti, ale v tomto případě tomu nemám co vytknout :) Knížku jsem si užil, příběh byl výborně vymyšlený a výborně napsaný a jedině snad trochu rozpolcenosti ve mě vyvolává skutečnost, že já fandil vrahovi :D

28.12.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Osobně si na tlusté knihy moc nepotrpím, ale způsob, jakým je napsaná Na smrt je vynikající. Oddělení příběhů, atmosféra, propracování charakterů a především to, že autor tyto příběhy pečlivě zakomponoval do skutečných událostí a naplnil skutečnými postavami, je podle mě mistrovská práce.

20.04.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zajímavý příběh. Hlavně se mi ale líbilo vykreslení postav, které mi přijdou mimořádně věrné. Oproti první knize se v tomto ohledu autor zlepšil hrozně moc

18.08.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě druhý díl ještě lepší, než ten předchozí. Možná už byly postavy vykresleny střídměji, možná jsem si na ně prostě jen zvykl, ale za mě fajn.
Co se týče odhalení vraha, mě to v tom příběhu nijak nerušilo, ani nekazilo dojem. Ne každý autor, který zvolí tento postup, se s tím zvládne taky popasovat.

20.07.2021 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Další parádní kousek, Bolton opět nezklamala. Až do poslední chvíle... ale co, přece nebudu spoilovat, hezky si to přečtěte ;)

11.07.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Po událostech minulého dílu jsem měl z dalšího dílu trochu strach. Ukázalo se ale, že zcela zbytečně knížku jsem si užil a jsem rád, že můžu dát i dál plný počet a doporučit :)

02.08.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Bolton psát určitě umí, o tom žádná, knížka se četla - většinou - dobře, ale čekal jsem něco jiného a tohle prostě jen nesplnilo mé očekávání

14.04.2020 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Skvělá čtivá knížka, na kterou jsme od autorky zvyklí. Je ovšem pravda, že jsem během čtení cítil už určitý stereotyp a menší napětí a podle komentářu nejen já. Možná vysoká laťka, možná předchozí díl notně vybočující z řady a možná je třeba se zase trochu posunout z vyjetých kolejí, jak naznačuje i poslední kapitola

08.05.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Hodně zajímavý díl. Hodně odlišný. A možná zatím nejděsivější ze všech

04.01.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jedna z těch knížek, co se četla tak nějak sama :-) užil jsem si příběh i atmosféru a bylo tam dost zvrátú, které jsem nečekal a potěšili mě. Trochu bych vytkl, že v některých bodech se moc opakují věci použité už u prvního dílu, ale chápu, že když to mělo úzpěch poprve, vyzkouší to znovu. Ale já bych spíš radši nějaký progres

07.07.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře napsaná a čtivá detektivka. Postavy a situace byly sice dost vyhraněné, což ubíralo na věrohodnosti, ale je to první kniha série, třeba se v tomto ohledu trochu někam posune. Moc rád si přečtu další

19.03.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Jako vždy výborná kniha :) Za sebe bych ale potřeboval menší opáčko, vzhledem k retrospektivě.

02.01.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka! Nečekal bych, že se mi příběh o holčičce v lese může tolik líbit :)

26.02.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

I po takové době je Kim stále skvělá! Dnes bylo řešení trochu jednodušší, ale knížce to neubralo nic na napětí. Osobně jsem trochu zklamaný tím koncem, ale to je subjektivní. Příběh, osoby i styl si plně zaslouží svých obvyklých 5 hvězdiček

14.01.2024 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Už je to pár let, co jsme měli možnost se s Lacey potkat, ale to čekání stálo za to. Knížka je výborně napsaná a četla se snad sama Je to něco trochu jiného, než předchozí díly a rozhodně za mě nejtemnější díl ze všech. Nejvíc mě na tom děsí skutečnost, že si umím představit, že se něco takového opravdu stane

28.05.2023 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knížka sama o sobě není, až tak špatná, ale jako pokračování Milénia je to nepřijatelný blábol. Snaha naroubovat na uzavřený příběh něco, co tam v žádném případě nepasuje

09.03.2021 1 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Celkem nezajímavá a hodně za vlasy přitažená knížka. Předvídatelný děj a spoustu nesouvisejících odboček. Když jsem četl anotaci, říkal jsem si, že s takovou zápletkou se nedá rozvést širší děj a byl jsem zvědavý, co autor vymyslí. Nevymyslel nic

18.06.2020 1 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Od Ztichlého domu se mi tahle líbila asi nejvíc :) Velmi čtivá knížka s dobře vykreslenými charaktery, se správně namixovaným poměrem zajímavosti, originality i uvěřitelnosti. Každý má nějakého toho kostlivce ve skříni, každý má své lepší a horší stránky a Blackhurst z toho zvládla namíchat vynikající knihu.

18.05.2023 5 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Knížka je docela dobrá, ale oproti tomu, na co jsem u Bolton zvyklý je spíš průměrná a předvídatelná. Tentokrát to není detektivka s nádechem psychothrilleru, ale spíš psycho...drama s nádechem detektivky a to ještě trochu tuberáckým nádechem. Určitě stojí za přečtení, jen ta očekávání, které mám od své oblíbené autorky úplně nenaplňuje

21.12.2021 3 z 5