flyingandie flyingandie komentáře u knih

Alibaba.com Alibaba.com Porter Erisman

Musím souhlasit s komentáři níže. Více než příběh Alibabi a Jacka Maa je to příběh samotného autora a jeho pracovního působení v této firmě. Nedočteno, nedoporučuji.

01.01.2022

Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě David Kertzer

Líbil se mi koncept. Po otevření vatikánských archívů se autor a jeho přátelé zavřeli do knihovny a přečetli o vztahu papež vs. Mussolini snad vše, co se dá najít. Ze svých rešerší sepsali knihu o tom, jak to asi bylo. Místy se celý příběh zadrhává, přílišné množství postav, které nejsou pro celkový děj až tak podstatné se vynořují aby v další větě zase zapluly a vynořily se o 50 stránek dále. Hezky sepsané, ale místy jsem musela číst stránky křížem.

23.07.2021 3 z 5

To jsem já, Františka To jsem já, Františka Františka Čížková

"Mít ráda své tělo je umění," otevírá Františka svou duši čtenářům a svěřuje se jim se svým trápením. A ne jediným.
Není to biografie ani návod jak se stát módní kritičkou, jako spíš souhrn postřehů ze života o životě napsaných vytříbeným jazykem autorky. Nádherná čeština pohladí na duši a nutí k zamyšlení.

23.09.2020 4 z 5

Vražedná epidemie: (devátý den) Vražedná epidemie: (devátý den) Hervé Bazin

Je až k nevíře, že to, co se děje dnes, popsal téměř doslova autor před 26 lety. Neuvěřitelný pohled do budoucnosti, kterou aktuálně zažíváme se vším všudy. Počátek pandemie v Asii, rozšíření nákazy kvůli letecké dopravě, dokonce operuje i s pojmem superchřipka. Smrtící virus, který kosí lidi bez rozdílu, s nečekaným závěrem.

"Každodenní život, v němž se rozpouští láska, pracovní rutina.. Nepřestajné drama na obrazovce, které ta skutečná dramata, žitá okolo nás, dělá méně vzrušujícími. Jak si zvykáme na cizí neštěstí, na cizí smrt, která není smrtí naší a týká se nás jen tou měrou, jako se týká například lékaře, faráře, hrobníka nebo notáře, to všechcko je všední a běžné, je to elektrické napětší 220, která nám ochotně svítí. Zapomínáme, že dává i rány a že může zabíjet."

Snad proto, že to dnes a denně zažíváme, není román ani šokující ani utopistický. Prostě jen popisuje realitu roku 2020. Obecně tak spíše nudí, hvězdičky si zaloužil především za konec.

23.09.2020 3 z 5

Co skrývá tvé jméno Co skrývá tvé jméno Clara Sánchez

Zklamání a lítost nad ztracenými hodinami, ve kterých jsem doufala, že to přeci jen nabere nějaký směr. Základní jazyk odpovídající prvnímu stupni základní školy, opakující se motivy, nesympatičtí hrdinové, nulová zápletka, závěr odpovídající úrovni kvality knihy.

01.10.2019 odpad!

Šoša Šoša Isaac Bashevis Singer

Knížka, která vás nechytne ani na začátku, ani uprostřed, ba ani na konci. Souhrn rozevláčnělých myšlenek o židovských tradicích a životě vůbec, hlavní hrdina je vykreslen tak povrchně, že nevíte proč některé věci dělá a stejně nepochopitelná je i jeho láska k Šoše, hlavní hrdince knihy. Stejně tak málo, jako se dozvíme o jejím životě, se v závěru dovídáme o i způsobu jejího konce.
Jen málo knih ve mě nezanechá vůbec nic. Šoša je jedna z nich.

19.08.2019 1 z 5

Vítejte do Zlých časů Vítejte do Zlých časů E. L. Doctorow

Utlá knížka, která mě zpočátku příliš nenadchla. V okamžiku kdy se však na scéně objevil Zlosyn z Bodie, začal příběh gradovat až vygradoval v doslova antickou tragédii. Nejvíce na mě asi zapůsobil osud Jesseho, na který asi jen tak nezapomenu...

30.12.2018 4 z 5

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Ta část, kdy si Veronika uvědomuje, že je perverzní tam snad ani nemusela být. Jinak vynikající příběh, tak trochu jiný Coelho.

16.09.2018

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Na knížce se mi příliš nelíbila, že už vlastně na první stránce víte, jak dopadne. Myslím, že by mnohem lepší bylo nechat samotný příběh gradovat až do samotné tragédie.

16.09.2018 2 z 5