Florindela Florindela komentáře u knih

Ztracená nevěsta Ztracená nevěsta Bella Ellis (p)

Příjemné čtení pod peřinu, když nic a nikam nemusíte. Studený anglický venkov je popisován velmi sugestivně, takže ta peřina je nutná. Těším se na další díly v sérii.

07.12.2022 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Na knihu jsem se těšila a neměla jsem. Z první části, ještě americké, jsem málem dostala depresi. Druhá část, francouzská, byla o něco lepší, i když pozitivitou taky neplýtvala. Odstavce s Henrym jsem už potom natvrdo přeskakovala, někdy to bohužel byly celé stránky. Co ji vedlo k tomu, se pořád tak babrat v minulosti? Docela mi vadila i textová úroveň jako taková - některé věty mi vůbec nedávaly smysl, nevím jestli to bylo překladem?

20.02.2022 2 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Moc mě to nebavilo. Ale dočetla jsem, ze zvědavosti. Byla to první kniha od tohoto autora a teď nevím, jestli jsou takové všechny nebo ty jiné stojí za přečtení?

07.12.2021 2 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Krásná kniha. Hořkosladká, s překvapivým koncem. Doporučuji

16.10.2021 5 z 5

Věrnost za věrnost Věrnost za věrnost Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je pro mě vstupenka do minulých časů. Oddechová, nenáročná, s dobrým koncem. A to mám ráda.

28.09.2021 5 z 5

Srdce mezi vinicemi Srdce mezi vinicemi Miriam Parker

Příběh knihy je docela zajímavý, ale... Autorka mě nedokázala nadchnout svými popisy místa, města, abych docela pochopila hlavní hrdinku, proč právě tady a tyto vinice. Přišlo mi to takové nedotažené. Konec mě mile překvapil, je úplně jiný než by člověk prvoplánově očekával.

09.07.2021 3 z 5

Svatba v Paříži Svatba v Paříži Charlotte Nash

Začátek knihy byl pomalý, po příjezdu do Paříže už se děj vyvíjel uspokojivě. Vadil mi ale slovník zúčastněných, výrazy jako: tejdny, zejtra, takovejch, přemejšlet... No, bez toho bych se obešla.

09.07.2021 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Thriller to podle mě není, napínavé a zajímavé ano. Dobře se to četlo, ten pohled dvou žen ze dvou různých stran. Kéž by i ve skutečnosti vše končilo happyendem.

22.06.2021 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Příjemná oddychovka, hlavně žádný šílený krvák, naopak vždy překvapující rozluštění záhad. Stojí za přečtení.

28.02.2021 4 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Tohle je opravdu velká kniha. Na čtení hodně nepraktická, je třeba několik polštářů na podložení rukou, knihy atd. Ale byl to přesně ten dárek, který jsem chtěla. Povídky mě bavily, byly stejně různé jako byli různí autoři. Všechny ovšem víceméně zachovávaly vánoční atmosféru. Skvělé.

16.01.2021 5 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Na knížku jsem se těšila. O to větší bylo zklamání. Nezdá se mi, že by se jednalo o humorné příběhy. Spíše zkušenosti nějakého terapeuta, upravené pro potřeby knihy. Nepředpokládám, že jsou příhody z autorova života, ale pokud ano, tak je mi ho líto. Ale moc nevěřím tomu, že by někdo něco takového dlouhodobě snášel. Knihu jsem přečetla celou, nedalo to ani tolik práce, a jediné, co mě opravdu těší je, že jsem si ji koupila s maximální slevou.

05.10.2020 2 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Život s lidmi z pohledu psa. Velmi vtipně a dobře napsané.

29.08.2020 5 z 5

Cesty Evropou Cesty Evropou Karel Čapek

Cesty Evropou jsou vlastně 4 knihy v jedné. Čapkovy postřehy z cest a hlavně krásné popisy zemí, tak jak je viděl on. A jak už je my nikdy neuvidíme. Miluji jeho hry se slovy. Nejvíc se mi líbily Obrázky z Holandska, ale i Anglické listy a vlastně všechny. Kdo má rád Čapkův styl, doporučuji k přečtení.

09.08.2020 5 z 5

Domácí řecká kuchyně Domácí řecká kuchyně Veronika Hájková

Zajímavé recepty, určitě jich dost vyzkouším.

29.06.2020 4 z 5

Růže z pražských trhů Růže z pražských trhů Karolina Světlá (p)

Moc milá knížka. Přenesla mě do dob dávno minulých.
Černý Petříček byl nejsmutnější příběh..
Paní Katynka je klasika od Popelky Biliánové, tak dobrosrdečnou ženu bych chtěla znát...
Nejvíc se mi líbila třetí část, od Boženy Obdržálkové: Bylo... Krásně popsaná atmosféra té doby, včetně lidí, zvyklostí, prací... Opravdu moc pěkné.

01.05.2020 5 z 5

Čistá láska vítězí Čistá láska vítězí Hedwig Courths-Mahler

Jsem spokojena. Vše opět dobře končí, opět jsem se mohla v příběhu přenést do dávných časů.

18.10.2019 5 z 5

Magdin osud Magdin osud Hedwig Courths-Mahler

Klasická Mahlerová - příběh s komplikovaným dějem a dobrým koncem. Miluju knihy z antikvariátu a sáhnu raději po starém vydání než po novém. Baví mně tyto idylické staré časy.

18.10.2019 5 z 5

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Série detektivek z jižní Moravy. Celkem 4 díly, ale nepochopila jsem, v jakém pořadí mám tyto knihy číst. Takže jsem začala touto. Protože byla označena jako jarní příběh. Naprosto mě ovšem šokovaly první strany a kapitoly, ten přitroublý rozhovor dvou detektivů v kanceláři... to neeee! Neumím odložit nedočtenou knihu, i když je nezáživná, tak jsem se prokousala ke konci. V průběhu se děj zlepší, když se stane zločin, tak ti dva přestanou aspoň tlachat nesmysly. Přečetla jsem ještě další dvě knihy ze série. Ale tu poslední, kterou jsem zřejmě měla číst jako první, už jsem ani neotevřela.

06.10.2019 1 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Příjemné čtení. Navazuje na Oběd v Paříži, dala bych klidně další díl.

06.10.2019 5 z 5

Maigret se svěřuje / Maigret na dovolené Maigret se svěřuje / Maigret na dovolené Georges Simenon

Mám ráda detektivky. První povídka ale nebyla až tak dobrá. Trochu jsem se v ní ztrácela. Druhá to vynahradila.

06.10.2019 4 z 5