floribar floribar komentáře u knih

Knížku jsem teď četla podruhé (poprvé jsem ji četla před vydáním filmů), tentokrát v originále, a musím říct,že film mi knihu zkaziI (což se mi stalo poprvé ). Filmy jsem viděla asi dvakrát a moc se mi nelíbily, přesto mi utkvěli v paměti a během knížky jsem podvědomě hledala části, které byli do filmu přidány.
Jinak příběh je jednoduchý a čte se rychle.

11.08.2020 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z maturitní četby. Velmi smutný a pravdivý příběh.

17.05.2020 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Ze začátku naprosto geniální a dokonalé. Přesně takhle by vypadalo osidlování jakékoliv planety lidmi, podle mých představ. Ke konci mě ale kniha přestávala bavit a měla jsem se problém začíst.

01.09.2022 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Musím říct, že jsem nejdřív viděla film Barva kouzel a až pak jsem si přečetla knihu Barva kouzla a Lehké fantastično. Oddechová, zábavná kniha.

26.05.2020 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Velmi napínavá a zajímavá knížka, rozhodně se chystám přečíst další díl.

02.05.2020 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Knihu jsem četla kdysi jako náctiletá a kniha mi přišla úžasná. Teď po nějaké době jsem se ke knize vrátila, kvůli čtenářské výzvě. A musím říct, že mi kniha je sice dobře napsaná, ale nějak se mi do ní nepovedlo začíst, pravděpodobně je to tím, že jsem jí kdysi už četla nebo změnou preferencích.

25.11.2022 3 z 5

Čtyři rány pěstí / The Four Fists Čtyři rány pěstí / The Four Fists Francis Scott Fitzgerald

První dvě povídky mě bavily, ale u té třetí jsem někdy v půlce přeskočila z češtiny do angličtiny abych ji vůbec dočetla. Angličtina je v ní obtížnější, ale vždy se můžete podívat na českou stránku a zjistit co to slovíčko znamená.
Nejvíc se mi líbil příběh Ach, rusovlasá kouzelnice!, je vlastně velmi smutný příběh o muži, který se nikdy neodvážil splnit si své sny a kvůli tomu vlastně nebyl nikdy šťastný ve svém morálně správném stereotypním životě.

25.11.2022 3 z 5

To To Stephen King

Kniha se mi velmi líbila, až na pár částí kdy jsem měla nutkání jí odložit, ale nakonec jsem jí dočetla. Popisy sice zdlouhavé, ale alespoň mě pořádně v táhli do děje.

22.07.2020 3 z 5

Mafiánovi Mafiánovi Tonino Benacquista

Knížka není špatná, ale rozhodně doporučuji film.

26.05.2020 2 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye je jedna z mích oblíbených knížek, i když příběh se mi chvílemi zdál moc dlouhý. Pokud máte rádi strašidelné příběhy tak doporučuji přečíst.
Cantrevillské strašidlo je krátká a zábavná povídka.

26.05.2020 4 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Sice jsem knihu, četla na přeskáčku, podle toho na co jsme měla náladu, ale knihu si rozhodně někdy ještě přečtu.

17.05.2020 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Velmi zajímavá a smutná, knížka. Četba mě mě bavila a rozhodně všem doporučuji přečíst.

17.05.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Zajímavá knížky, přišla mi smutná. Je dobře ilustrovaná.

02.05.2020 2 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Zajímavá knížka, jen mohla být trochu delší.

01.05.2020 2 z 5