flegmos flegmos komentáře u knih

Šógun Šógun James Clavell

ABSOLUTNO - k tejto knihe sa da vracat, citat znova a znova. Lupat ako cibulu po jednotlivych vrstvach. Majstrovska praca.

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Pre mna je táto kniha absolutna chutovka. Úprimne neverím ze to niekto dokaže aspon obstojne sfilmovat. Ten rozpravacsky styl ktory vytvara atmosferu je nieco co hranici s genialitou.

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nie je nic lepsie ako citat na izolovanom oddeleni psychiatrickej liecebne v case covidu jedneho dostojevskeho za druhym. Fakt zazitok, ale nie dakujem, radsej pirulku. Alebo necitat. Ak existuju knihy ktore mozeme s istotou oznacit za nebezpecne zdraviu tak Dostojevskeho prace by som tam dal s istotou. Hned vedla by bol Carlos Casteneda :))))
Avsak kniha je napisana majstrovskym perom a pribeh je dnes klasika - ako vojna a mier, zlocin a trest pre mna ruska klasika

Duna Duna Frank Herbert

tuto knihu som nevedel odlozit.

Odse*te se Odse*te se Gary John Bishop

ZIADNE esotericke bla bla, ziadna slovna vata aby bola kniha vacsia, Nazov neriesim a podobnost s knihou mat v pi* je len asi napad vydavatela pretoze predaj knih je presne taky istz ako hociktory iný - jednoducho dame to tam aby sa to lepsie predavalo. Nemal som ocakavania a preto ju hodnotim ako asi jednu z najslepsich top 5 ak nie najlepsiu.
Urcite si ju precitam znovu. Fakt dobra. Trefne presna, logicka skladba od zaciatku do konca. Od zaciatku citim z autora ozajstny uprimny zaujem autora nakopnut citatela aby vstal z gauca a zacal nieco robit.

16.06.2021 5 z 5

Nekonečná vnútorná sila Nekonečná vnútorná sila Anthony Robbins

absolutna strata casu. spustu bla bla bla - napisana kvoli peniazom a budovaniu vlastnej znacky - neodporucam

15.06.2021 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Mne sa metro 2033 pacilo najviac z celej serie. Napriek tomu ze je napisana dobre - uz sa k nej velmi prvdepodobne nebudem vracat

14.04.2021 4 z 5

Snežienka Snežienka Hans Christian Andersen

Nech mi vsetci prepacia ale Andersena nechapem a nemusim. Nezil som v jeho dobe ani v dansku mozno preto.
Jeho pribehy maju pre mna tazivu atmosferu. Detom urcite nebudem hovorit aby si precitali andersena.

14.04.2021 2 z 5

Podivuhodné posolstvo z inej hviezdy Podivuhodné posolstvo z inej hviezdy Hermann Hesse

Tuto knihu som dostal na vianoce ako dieta, ktoru som vedel docenit az neskor.
Speficka atmoska ktora sa nemusi pacit kazdemu. Mne vsak sa to paci velmi. Pre mna je to nieco co volame clovecina.

Ostrov včerejšího dne Ostrov včerejšího dne Umberto Eco

Pre mna bola tato kniha neuveritelne tazka s ktorou som bojoval až som ju zacal mat rad. este niekedy v buducnosti jej dam sancu a cas. Zaujimava kniha. Pride mi prepracovana v kazdom detaile Dej sa vlecie a strasne sa rype len v spomienkach hlavneho protagonistu - ako hovori sam autor o knihe - cvicenie v pisani :). Stredoveky existencializmus

14.04.2021 4 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

eco tuto knihu napisal pre vsetkych ezoterikov. Chutovka