finka finka komentáře u knih

Jarní měsíc Jarní měsíc Sophie Audouin-Mamikonian

Nebýt tam dívky Kateřiny, tak bych dala plný počet, fakt se mi to líbilo.
Vlci a vlkouni, zajímavě vystavěný nadpřirozený svět, který má potenciál - ten má i hlavní hrdina - škoda, že další díl není přeložený.
Dát tomu atraktivnější obálku a vydat i druhý díl (celkem jsou/budou čtyři, stejně jako je ročních období), byla by to bomba. Samozřejmě i nějak knihu zpropagovat - vůbec jsem o její existenci nevěděla.

03.09.2021 4 z 5

Stín škorpiona Stín škorpiona Neal Asher

pro N10Tikky:
Jasně, že mu jde všechno samo, vždyť je agent 007 budoucnosti!
Jsem dost infantilní (vždyť mě znáš), proto se mi to tak líbilo :-)
Také nechápu proč to není v Cormakově sérii - to rozdělení Asherových knih je vůbec divné.

26.11.2016 5 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Povídka Psí oči zvítězila v letošním ročníku Akademie SFFH.
Gratuluju Pane spisovateli!

Jsem ráda, že mi tipy vycházejí, vím co nominuju:-)

16.05.2016 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Přidávám se k May. Ano, příjemné čtení.

07.11.2013 4 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Občas člověk sáhne po autorovi, který je pro něj nový. Chtěla jsem si vyzkoušet, co se mnou chválený Heitz udělá. Takže jsem ho vyzkoušela. Krvavý začátek byl velice slibný, opravdu se mi líbil. Zbytek knihy už jenom nudil. Takový to mělo potenciál!

24.07.2013 2 z 5

Muž s tváří zabijáka Muž s tváří zabijáka Matti Rönkä

Fakt líbí, autor umí vyprávět, což je dar. Možná i proto, že to čtu po nabušené vychvalované novince, která je k nečtení a autorka se sama ztrácí ve svém světě.
U Zabijáka mě zaujal i "exotický" svět finského a ruského podsvětí.

06.04.2013 5 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Teď je venku hodně pod nulou. V knize čtu o rozpáleném Izraeli. Jsem tam s nimi, napsáno tak dobře, že mi je dost horko. Kniha se věnuje otázkám náboženství (autorka je rabínka) a já jen lituju, že jsem ji nedostala do rukou v době, kdy jsem byla židovstvím posedlá a četla jen o tom. Škoda jen obálky, je jako kniha pro dívky, což ji zbytečně degraduje. Být to ta druhá, bylo by lépe.
Jen chyba, když mladí po Kresbách v prach sáhnou, není určena pro ně!

26.03.2013 4 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Až teď jsem s hrůzou zjistila, že jsem svoji nejoblíbenější knihu neohodnotila.
Úžasná, výborná, skvělá. Co dodat. Takeshiho miluju, bezvýhradně.
Edit: i seriál se povedl, ani jsem v to nedoufala. Přidaná dospělá divná sestra, ta jediná mi vadila.

13.03.2013

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

X3ON: tos to už přečetl? Dnes to vyšlo a před cca dvěma hodinama jsem to sem nahodila. Víš, co očekávat, tak jsi dal preventivně pět hvězd, co? Se nedivím, bude to jako jednička a dvojka.
Aha. Teď jsem koukla do bazaru, kdo to už prodává. A ne, ty to teprve poptáváš :-))))

13.03.2013 2 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Kupodivu druhý díl se mi líbil méně než první. Mnoho, opravdu mnoho stránek jen o ničem, úvahy a neustálé stejné opakování již řečeného v podání hlavní hrdinky, měla jsem chuť nedočíst. Dočetla. Konec byl nejlepší. Takže být to útlá knížečka, dala bych tři hvězdy.
Nicméně pozitivní je, že už Mac prohlédá, takže by to chtělo začít číst rovnou třetí díl. Čtenář o nic nepřije, protože vše předešlé je pořád opakováno (jako by čtenář byl slaboduchý).
Tuatha Dé Danann (Lid bohyně Dany), zkráceně Danaové nebo Tuathové (jako v Kronikách Železného druida) by se mi líbilo víc než Dananové, nejlépe všezahrnující fae, to jen poznámečka
Na třetí díl nečekám rozechvěle. Možná přečtu někdy později..

12.03.2013 2 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Není to špatné, pokračuju druhým dílem, což je u mě malý zázrak. Nejsem zhnusena hlavní hrdinkou, možná proto, že jsem byla hodně varována, jaká je to blbka. Připomíná mi Sookii, kterou také můžu. Asi jsem schopná u druhých tolerovat růžový lak na nehtech, čemuž se sama hodně divím :-))
Barrons je dobrá příšera z bažin, jsem zvědavá co vlastně je :-)
Také jisté plus vidím v tom, že zatím žádná romantika.

08.03.2013 3 z 5

Nejvyšší utajení Nejvyšší utajení Paul Harper (p)

Dočteno do konce, což značí, že kniha není úplně špatná. Asi jsme rozmazlení zajímavějším, pořád jsem čekala, kdy mě autor překvapí. Nestalo se. Celé to vyznělo jako popis událostí. Hlášení?

08.03.2013 3 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Souhlas s jasmínou. Vyjímečné. Pět hvězd je málo. Své místo mezi mými nejoblíbenějšími knihami si právem zaslouží.
Jen mám strach jak dopadne zfilmování. Kate Winslet jako Adele mi nesedí, takže raději na film ani nepůjdu. To by mohlo dopadnout jako zfilmovaná Žena cestovatele v čase :-(

26.02.2013 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Líbila se mi poetičnost vyprávění a jazyk opravdu slušivý vzhledem k zromantozované představě upíra jako šlechtice :-)))
Celkově pochmurné čtení, za dlouhých zimních večerů pěkně depresivní.
Jediný případ, kdy byl film jednoznačně lepší než knižní předloha.

19.02.2013 4 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Čtu. Jsem teprve za polovinou a jde to pomalu. Celkově to není špatné, ale nechytí. Chybí tomu „je ne sais quoi“, po česku koule. V žánrových knihách máme víc šťavnatějších kousků. S Posledním vlkodlakem nesrovnatelné. Nečekám, že po dočtení změním názor, stane-li se, opravím koment. Mládkův Jožin z bažin v překladu mě dostal.

19.02.2013 2 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

S klidným svědomím můžu dát pět hvěd. Oproti jedničce a dvojce, které byly průměrné (M.T.Majar a její Znamení vlka bylo lepší), je trojka daleko zajímavější. Přičetla bych to spolupráci vlkodlaků s FBI, což jako téma je parádní. Takže pro stoupence této milé paní spisovatelky jen doporučuju. Za mě nejlepší její kniha (a to nemám Annu, Charlesovu družku ráda).

26.01.2013 5 z 5

Služebník Boží Služebník Boží Jacek Piekara

Dobře napsáno, dobře se to četlo. Jen druhý díl, kdyby u nás vyšel, nebudu číst ani omylem.
Zkácená a upravená ukázka napoví důvod.
...Zabíjíš a mučíš lidi rád?“
Vzdychl jsem, ale nerozhněval se. „To je primitivní představa o práci inkvizitora. Není mým úkolem, abych mučil a zabíjel. Mým úkolem je poskytnout hříšníkům šanci na vykoupení vin a upřímný, radostný trest. Jen díky mně mají naději na věčný život s Kristem, v bolesti a pokoře vyznají všechny hříchy a znovu se naučí milovat Boha. Pochopí, že zbloudili, i to, proč zbloudili. Budou tam zkropeni i omyti, a jejich duše jako sníh zbělejí, přestože z jejich hříšných těl toho moc nezbude. Nakonec dokončí očištění a shoří za děkování Bohu a jeho služebníkům, že jim dovolili zažít extatickou radost hranice. Věřte mi, že budou umírat plni nadšené víry a nekonečné lásky...
Stačilo, že?

23.01.2013 3 z 5

Vábení krve Vábení krve Raven Hart (p)

Souhlasím s pet-kyval a to ve všem.
Milé překvapení, není to blbost. Prostě se to dá číst. Překlad děsný. Prčice?!? Strašná škoda, že se na knize šetřilo. I když na druhou stranu cena v LK je víc než příjemná :-)

08.01.2013 4 z 5

Poslední kolonie Poslední kolonie John Scalzi

Strašný zklamání. S Válkou starého muže nesrovnatelné, jako by to psal někdo jiný i vtipnost se vytratila. A to mám koupený ještě Příběh Zoe a jak jsem s hrůzou zjistila, je to stejný příběh viděný z jejího pohledu. Tak to nedám :-(

EDIT: je rok 2023 a Příběh Zoe jsem opravdu ještě neotevřela...

30.12.2012 3 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

Brigády duchů už nedosahují kvalit prvního dílu. Škoda. Dočítám díl třetí a tam je to ještě horší. Další škoda. Kultovní Válka starého muže je prostě vyjímečná.

30.12.2012 4 z 5