Fidorr Fidorr komentáře u knih

Jaromír Jágr - Hledání nebe Jaromír Jágr - Hledání nebe Pavel Loněk

Jako hokejový fanatik a uctívač boha na čtyři jsem byl z knihy opravdu nadšený. Posezónní rozhovory ukazují jak se Jágr měnil rok od roku z mladého kluka a namistrované hvězdičky na vyzrálého, skromného a zodpovědného chlapa. Jeho posedlost hokejem je všem známá, ale ona je ve skutečnosti několikanásobně větší. Autorovi patří velké díky, škoda, že už další rozhovor nepřidá. Bylo by stále o čem psát, protože já věřím, že JJ tu svou hokejovou kapitolu ještě chvilku psát bude.

14.08.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Ze začátku jsem se malinko ztrácel, ale nakonec kniha začala mít rychlý spád a krátké kapitoly tomu jen pomohly. Řekl bych, že je to pro čtenáře s hodně silným žaludkem a to snesu hodně. Celou dobu mi furt něco nehrálo a opravdu velmi překvapivý konec mi dal za pravdu. Skvělá atmosféra a spousta zvratů které mě prostě bavili :)

01.05.2021 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Byl jsem zvědav co přinese druhý díl a nezklamal. Jsem mile překvapený, akce a napětí nepolevilo z prvního dílu takže jsem se bavil stejně tak dobře. Prašina se mi zkrátka líbí a myslím si, že to je zrovna jeden z počinů který není třeba vůbec rozebírat. Buď se líbí nebo nelíbí.

07.03.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Byl to můj první “horor” který se vlastně nakonec nekonal, ale nevadí. Začátek nebyl špatný jenže potom mne příběh začal docela nudit. Dění v lese sice napínavé přičemž hrozně vleklé a bez šťávy, naopak na druhé straně mne velmi bavil děj kolem Carly. Kniha se čte dobře skrze krátké kapitoly které mám rád, ale úplně nemusím časové označení. Poslední třetina knihy začala mít rychlý spád a já se slavnostně začetl. Konec se mi hodně líbil. Slabší 4* jsou dle mého tak akorát ;)

23.09.2021 3 z 5

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Dočteno, je po všem... :( Přál bych si aby příběh Deltory nikdy neskončil a bylo aspoň milion dílů. Vždy když jsem se začetl, mě ten úžasný svět plný skvělých postav a jejich vlastností, zvratů, zápletek, překvapení nechtěl pustit a doslova jsem hltal každé slůvko. Deltora se mi na věky vepsala do srdce a s ní i Lief, Barda, Jasmína i s prckem Fillim a statečným Krejem :)
Všechno nakonec dopadlo jak mělo, jen ty dva jsem tipoval daleko dřív :D
Opravdu úžasný počin autorky. Patří jí obrovský dík, že jsem mohl něco takového doslova prožít.

20.01.2021 5 z 5

Ohněm i mečem 1. Ohněm i mečem 1. Henryk Sienkiewicz

Do doby začtení jsem měl trochu problém s jazykem, ale postupem stran jsem si to zamiloval. Autor klade důraz na víru, čest, spravedlnost a hlavně lásku k vlasti. Velmi surově popsané bitvy, rozmluvy urozených pánů byly mírněny příběhem obrovské lásky, ale i humoru v podání pana Zagloby. Já jsem byl nadšený jak to všechno do sebe krásně zapadalo a těším se na pokračování.

28.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Hordubal - ****
Smutný příběh milujícího muže, který byl ochotný pro rodinu udělat cokoli. Jak se říká, každý dobrý skutek musí být po právu potrestán a za jeho lásku a oddanost se mu tak stalo. Polana je bohužel ukázkou i některých dnešních žen a to lano by opravdu zasloužila.
Povětroň - ***
Na můj vkus docela překombinované. Příběh nese spoustu poselství k zamyšlení. Hlavně otázka otrokářská je stále aktuální a to bez rozdílu barvy pleti. Bohužel mnozí z nás ve fabrikách "musíme" pracovat stále rychleji, více a za pár korun jen proto, aby panstvo nahoře se mělo lépe a lépe.
Obyčejný život - ***
Třetí příběh na mě ze začátku působil až přehnaně sluníčkovým dojmem, což nemám moc v oblibě, ale postupem se to zlepšovalo a začetl jsem se. Konec nám ukazuje kým vším můžeme být, kým vším jsme ani to nevíme a taky čím je člověk starší tím víc si uvědomuje jaký kdy ve svém životě byl a jakým nakonec na samém konci je.
Celkově to není vůbec špatná kniha, ale na mě prostě až moc filozofična. Hordubal mě vyloženě nadchl prostředím v kterém se příběh odehrával, zbylé dva bych klidně oželel, ale možná jsem k celkovému pochopení ještě nedozrál a třeba se za pár let ke knize vrátím :)

04.05.2022 3 z 5