Ohněm i mečem 1. přehled

Ohněm i mečem 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144721/bmid_ohnem-i-mecem-1-8Xp-144721.jpg 5 117 117

Hlavní hrdina Jan Skrzetuski, náměstek kyrysnické korouhve knížete Jeremiáše Wisniowieckého, je poslán jako posel k hetmanovi Chmelnickému.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Kvasnička a Hampl

Ogniem i mieczem , 1884

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohněm i mečem 1.. Přihlašte se a napište ho.

Fidorr
28.01.2024 5 z 5

Do doby začtení jsem měl trochu problém s jazykem, ale postupem stran jsem si to zamiloval. Autor klade důraz na víru, čest, spravedlnost a hlavně lásku k vlasti. Velmi surově popsané bitvy, rozmluvy urozených pánů byly mírněny příběhem obrovské lásky, ale i humoru v podání pana Zagloby. Já jsem byl nadšený jak to všechno do sebe krásně zapadalo a těším se na pokračování.

Jochen77
30.08.2023 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem to četl, ale vím, že jsem byl naprosto uchvácen jazykem. Autor klade velký důraz na katolickou víru, čest, pravdu a statečnost. A s panem Zaglobou jsem se občas i dost nasmál. Pro dnešní společnost naprosto prázdná slova...No nic, líbilo, super akce se souboji a mnoho místopisných pojmů.

stanislava9718
12.06.2023

Velmi dobře autorem napsaný historický román o boji Poláků, proti nepřátelům, do děje zakomponována samozřejmě romantická láska. Boj Poláků přináší krvavé střety, zmatek a chaos.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ohněm i mečem 1. v seznamech

v Právě čtených1x