Fiddis Fiddis komentáře u knih

Severský bestiář Severský bestiář Andrea Lundgren

Čekala jsem od toho víc. V porovnání například se Sobí horou bylo toto dost "vlažné". Na druhou stranu to zas "brnkalo na jinou notu", tak proč ne trochu změny :-)

12.11.2020 3 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Zkraje mě zaujala, jak jsem se blížila k polovině, tak už to bylo pořád to samé bez nějaké akce, ale potom se to rozjelo a kdyby to šlo, už bych ji dočetla na jeden zátah :-)

12.11.2020 4 z 5

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Četla se sama, působila motivačně a bavila. Našla jsem v ní motto, které budu od teď používat :-)

12.12.2019 5 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení, ačkoliv byly i pasáže, kde jsem se trochu nudila. Co považuju za velké plus je krátké shrnutí každé kapitoly na konci knihy a popis dechových technik. Co je ale těžké je pak uvést to do praxe :-)) I kdyby ale přečtení na váš dech nemělo žádný vliv, přinejmenším si rozšíříte obzory.

28.04.2024 4 z 5

77 pravidel pro úspěšná přání 77 pravidel pro úspěšná přání Pierre Franckh

Před pár lety jsem četla "Jak si správně přát", byla skvělá a tato kniha od stejného autora mi přišla, že to tak nějak shrnula a vypíchla to zásadní. Člověka to posouvá vpřed už jen když to čte, ale je mi jasné, že tento způsob uvažování není pro všechny. Nicméně věřím, že každý si z toho může něco vzít.

31.03.2024 5 z 5

Hlavně na to nemysli Hlavně na to nemysli Iva Hadj Moussa

Od Ivy jsem četla Havířovinu a ta se mi líbila hodně. Tyto povídky mě ale tolik nenadchly. Myslím, že autorce jde mnohem lépe právě delší rozsah, bylo to znát u delších povídek.
Každopádně některé náměty velmi zajímavé a určitě si v budoucnu přečtu od autorky něco dalšího.

21.03.2024 3 z 5

Hammett Hammett Joe Gores

To mě teda nebavilo... Knihu jsem měla v rámci čtenářské výzvy a tak jsem ji chtěla dočíst, ale musela jsem se nutit. Hodně postav, komplikovaný děj, dialogy postavené tak, že jsem kolikrát nevěděla, kdo z těch dvou vlastně mluví... Až na pár scén, kdy jsem se i zasmála, nic moc.

18.02.2023 1 z 5

Velká medvědí kuchařka Velká medvědí kuchařka kolektiv autorů

Vyzkoušeli jsme už hodně receptů a výhrady jsem měla jen k jednomu (u müsli tyčinek bych ubrala medu), takže za mě super :-)

08.02.2023 5 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty II. Jíme zdravě s Fitrecepty II. kolektiv autorů

Musím říct, že na první díl za mě nemá. Asi je tam už moc netradičních receptů, ke kterým se asi teprve "provařím" :-)

12.03.2022 4 z 5

Štíhlé recepty do 15 minut Štíhlé recepty do 15 minut Lucia Wagner

Pár receptů vyzkoušeno, jeden byl zvláštní a moc se nepovedl, ale zbytek byl fajn a chutnalo :-) Příznivcům zdravé stravy doporučuji.

15.12.2021 4 z 5

Jíme zdravě a pečeme s láskou Jíme zdravě a pečeme s láskou kolektiv autorů

Úžasná kuchařka. Tolik skvělých receptů na výběr, na své si přijdou i alergici. Každý recept má fotografii, najdou se tam časově náročnější i naopak úplně rychlé a jednoduché.

07.11.2021 5 z 5

Jíme zdravě - Grilovací speciál Jíme zdravě - Grilovací speciál kolektiv autorů

Velmi chutné odlehčené recepty. Opravdu doporučuji pro milovníky grilování, kteří si to chtějí připravit zdravěji :-)

07.11.2021 5 z 5

Logo & Corporate Identity Logo & Corporate Identity Ondřej Kafka

Přehledná publikace. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí zjistit něco podrobněji o dané problematice. Vytkla bych asi jen to, že by tam mohlo být více příkladů "špatných/nefungujících" řešení a rozebráno, proč to tak je a jak by to mohlo předěláno.

06.11.2021 4 z 5

Zdravé sladkosti po celý den: 100 skvělých receptů Zdravé sladkosti po celý den: 100 skvělých receptů Katarzyna Maciejko-Zeilińska

Za mě teda super. Je jasné, že mi nesednou všechny recepty, ale už jsem jich dělala několik a zatím jsem byla vždy spokojená.

26.10.2021 5 z 5

Müsli - domácí, snadné a rychlé Müsli - domácí, snadné a rychlé Maja Nett

Za mě úžasná kuchařka se zaměřením na domácí müsli a nejen to. Občas se tam najde surovina, kterou doma nemám, ale lze buď snadno pořídit nebo v případě granoly či müsli vynechat nebo nahradit něčím jiným. Opravdu doporučuji :-)

03.08.2021 5 z 5

Dějí se větší podivnosti Dějí se větší podivnosti Kelly Link

Mám ráda podivné věci, ale asi jiným způsobem než byly tyto povídky. Asi potřebuji, aby to mělo více hlavu a patu a to se v této knize jen těžko hledá. Přesto ale čtení nelituju, opět mě to o něco obohatilo :-)

02.08.2021 3 z 5

Za mě bylo téma knihy originální, taktéž zpracování. Styl psaní pestrý, líbil se mi. Zkrátila bych trochu začátek a možná ten děj v nkěterých místech trochu zjednodušila, ale to je subjektivní. Celkově mě kniha potěšila, bylo to zpestření mezi tématy, které momentálně "frčí".

24.04.2021 4 z 5