Ferry9 Ferry9 komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

(SPOILER) Konečně dočteno. Ze začátku mě příběh bavil, ale nějak od druhé poloviny se mi to nedařilo dočíst. Pozor spoiler! Hlavně od pasáže kdy autor zkráceně vyjmenovává jak Mrakoplaš s Dvoukvítkem cestovali po různých místech. A jak i na chvíli se ocitli v jiné vesmírné dimenzi (v letadle). Tam mě to přestalo bavit a hledal jsem vůli to dočíst. Nakonec se to podařilo. Kniha to špatná není, ale znovu si ji určitě nepřečtu. Na pokračování jsem zvědavý, ale asi to nezačnu číst hned.

16.02.2022 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pro mě první přečtená kniha od Pratchetta a musím říct, že skvělá. Zpočátku jsem se potřeboval začíst, ale to šlo rychle. U této knihy jsem se opravdu bavil.

11.01.2021 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá kniha, dost poutavá. Takové detektivky mě baví :). Hned bych si ji zase přečetl.

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Tož ze začátku jak jsem to četl, tak mě to moc nebavilo. Pak jsem si to stáhl jako audio a smál jsem se o dost víc.

21.07.2019 4 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Tento díl mě bavil. Měl jsem tušení, že za tím bude buď Wilibald Odo nebo komoří Pešík nebo oba dohromady. Postupně jsem začal tušit, že to bude komoří.
Byly tam určité nesrovnalosti, jak tu píše jeden čtenář. Ale to jsem schopen prominout, díl mě bavil víc jak některé jiné.

31.10.2023 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Za mě super :)

30.04.2020 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Super detektivka. Takové detektivky mě baví, bylo to opravdu napínavé. Akorát ten Hastings mě kolikrát štval, jak byl lehkomyslný.

08.04.2020 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Kniha mě vcelku bavila. Začátek byl zdlouhavý, pořád jsem čekal, kdy už na scénu přijde Pendergast. Za mě takové trochu slabší 4 hvězdy. Konec byl hodně napínavý.

15.09.2019 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Kniha ze začátku se vlekla, ale pak se to rozjelo. Celkově se mi to líbilo, ale na pět hvězd to rozhodně není.

13.04.2019 4 z 5

Sharpův meč Sharpův meč Bernard Cornwell

Tato kniha mě hodně bavila, ať už z historického hlediska tak i z detektivního. Tenhle díl, mě dost zaujal. Byla to taková detektivka, kdo vlastně je ten špatný a kdo hodný. A detektivky já rád. A ze začátku jsem měl pocit, že to bude tak jak si myslím. Pak mě zmátl ten příběh, ale nakonec se ukázalo, že počáteční předtucha byla správná.

05.11.2018 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Jak jsem začal číst tuto historickou ságu, věděl jsem, že jsem neprohloupil. Je to opravdu skvost. Každá kniha mě bavila od začátku do konce.

1356 1356 Bernard Cornwell

Jedna z nejlepších historických sérií, dost mě bavila. Chtěl jsem, aby to mělo i další pokračování bo to bylo fakt super. Ale zase někdy stačí dobrého málo, pak by to už nemuselo mít takové grády.

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Skvělé, zase opět skvělý díl. Už se těším na další.

19.07.2020 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Opět skvělá detektivka, její řešení jsem netušil teda až na tu závěť. U té závěti tam jsem to docela vytušil.

01.05.2020 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

V první dějové linii jsem zápletku věděl, ve druhé jsem jen tipoval. Bavilo mě to, dobře se to četlo.

28.03.2020 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Silné 4 hvězdy. Kniha mě bavila, i když je ta série pro děti a mládež, tak mě to baví.

29.09.2019 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Jen malou chvilku trvalo než jsem se začetl a pak jsem to četl jedním dechem. Kniha se mi líbila, uvažoval jsem kolik jí dám hvězd, byl jsem přesvědčený, že 4, ale líbila se mi dost takže proto 5. Příběh to byl zajímavý a myslím, že obsah je i dost na zamyšlení. Co když něco nebo někdo tam nahoře opravdu je a řídí naše osudy. Kdo ví jak to je.

26.08.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Kniha to byla super. Četla se sama, nedalo se od ní odtrhnout.

22.06.2019 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Nádherná kniha. Dost mě zaujala, jednu dobu jsem měl potřebu o ní neustále mluvit.

16.06.2019 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Neskutečný příběh. Nedokázal jsem se odtrhnout od knihy. Tleskám paní Christie, neskutečně to bylo zašmodrchané.

16.06.2019 5 z 5