ferda16 ferda16 komentáře u knih

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Krásné uličnické příběhy. Hezká čeština, i když občas je náročná při čtení nahlas. Ale právě psanou formu chválím. Takových knížek není moc. Příběhy jsou pořád aktuální a baví i dnešní děti. Doporučuji všem rodičům :)

21.11.2019 5 z 5

Zlatokopové Zlatokopové Wilbur Smith

Skvěle čtivá knížka. Napínavá téměř od začátku a až do úplného konce. Čte se sama. Opravdu doporučuji.

24.09.2019 5 z 5

Orel v oblacích Orel v oblacích Wilbur Smith

Nádherný a velice silný příběh. Moc hezké téma a v této knize snad ještě více vygradované štěstí v neštěstí či naopak? :-) Už věříte, že hůř být nemůže a opět Vás autor překvapí. Knížka je napínavá až do konce. Rozhodně stojí za to přečíst.

16.09.2019 5 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Opět úžasná knížka. Velmi napínavý dvoj-příběh, který jen tak neodložíte. Wilbur Smith neumí psát špatně, jeho příběhy jsou úžasně napínavé a téma je vždy velmi zajímavé. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, udělám to...:)

22.07.2019 5 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Skvělá, čtivá knížka. Opravdu jsem se pobavila a místy až smíchy brečela. Stojí za přečtení opravdu...:)

22.07.2019 5 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Mám moc ráda sérii porodní báby, takže když vyšla tato knížka, nemohla jsem odolat. Ve škole mě tato doba Welfové x Štaufové nikdy nebavila, ale v podání paní Ebertové se od knížek nemohu odpoutat. Těším se na další díly, kde poznám mladé hrdiny, které už znám z porodní báby. Opravdu doporučuji.

12.04.2019 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Naprosto úžasná knížka. Četla jsem ji na doporučení a už ji mám ve své knihovně :) Nazvala bych ji historicko-romantickou detektivkou s prvky thrilleru. Příběh vás po několika stránkách strhne a nepustí. Fandím knížkám, kde má hlavní roli žena (dívka) :-)))) !

20.09.2018 5 z 5

Pěkná tenká knížečka. Čte se rychle - děj je svižný a člověk na pár stránkách dostane všeobecný přehled o hodně tématech. Doporučuji.

20.09.2018 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Knížka byla moc hezká. Krásný příběh plný lásky, přátelství i zloby. Jsem ráda, že jsem nejprve četla a poté viděla film. Takže až nyní mám před očima krásnou Reese Witherspoon a Robert Pattinsona. Při filmu mi kápla i slzička.....

13.07.2018 4 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Knížka je napínavá, hezky psaná a v tomto díle už není problém zorientovat se ve jménech. Knížku jsem zhltla. Místy velmi detailní pohled na historii - válčení, doba a život v ní. Skvělé nápady a myšlenky panovníka a pohled na to, jak je vnímán okolím i intriky okolo něj. Knížka se mi moc líbila a doporučuji si opravdu nejdřív přečíst první díl, abyste nebyli zmatení a užili si finále příběhu o Claudiovi. :-)

20.02.2018 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Knížka je napínavá, hezky psaná a když se zorientujete v rodokmenech, tak už si příběh jen užíváte. Knížku jsem doslova zhltla. Krásný pohled na historii, detaily doby a života. Je skvělé, jak poutavě dokáže autor psát a jaký má rozhled. Už se těším na další díl.

19.12.2017 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Pokud máte rádi Belmonda, bude se vám tahle knížka líbit. Není to výpis chronologických událostí, ale živé vyprávění. Je jednoduché, výstižné a samozřejmě ztřeštěné, přesně jako je on sám. Opravdu jsem si knížku užila. Netušila jsem, že byl až takový uličník.

24.11.2017 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Tyto povídky se četly dobře. Sice si musíte zvyknout na jazyk, ale pak to jde samo. Jedna povídka zajímavější, než druhá. Myslím, že jako povinná četba by na školách měla určitě zůstat.

23.11.2017 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Skvělé příběhy - četla jsem sice povinně, ale ráda a s chutí. A zpracování v Semoforu také vřele doporučuji.

Dravec Dravec Wilbur Smith

Našla jsem si seznam, jak mám číst knihy po sobě a tato tedy byla má první. Knížka byla úžasná. Příběh pohltí a drží napětí až do konce. A ještě se dozvím tolik zajímavých dobových a hlavně námořních detailů. Těším se na další díl tohoto rodu.

23.11.2017 5 z 5

Král musí zemřít / Býk přichází z moře Král musí zemřít / Býk přichází z moře Mary Challans Renault

Neuvěřitelná knížka. Byla jsem nadšená a přečetla ji jedním dechem. Mám tuto dobu ráda a příběh a styl psaní byl skvělý. Nakonec mi bylo líto, že jsem ji přečetla tak rychle.

23.11.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechala jsem se zlákat okolím. Ale hrůza. Naprostá ztráta času. Musela jsem se nutit, mohla jsem přeskakovat pasáže a vlastně jsem o nic jsem nepřišla. Ale zkušenost to byla.

22.11.2017 1 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

No, dovedu si představit, že čtu tuto knížku někde na dovolené. Jednoduché, snad i trochu k pobavení, ale mě osobně knížka moc nenadchla.

17.12.2021 3 z 5

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

No, musím říci, že jsem knížku dočetla jen proto, že nerada nedočítám knihy. Děj mě vůbec nezaujal, nemohla jsem se začíst a styl psaní se mi také moc nelíbil. Ale když vydržíte, tak konec stojí za to. Ten už jsem četla jedním dechem a byla to krása, takže kdo má nervy vydržet, bude odměněn....:-)

03.11.2021 3 z 5

Vaříme pro batolata Vaříme pro batolata Dagmar von Cramm

Pěkná knížečka plná pěkných obrázků a dobrých rad. Pokud vám chybí inspirace, tato knížečka se vám bude hodit. Nejvíce oceňuji, že jde o jídla, které bude jíst miminko i maminka :-)

16.02.2021 4 z 5